Травень 20, 2024
Суспільне інформаційно підтримає дослідження Української Гельсінської спілки про знищені росією медичні та освітні заклади
22 травня о 10:00 Українська Гельсінська спілка з прав людини презентує дослідження «Два роки під прицілом. Медичні та освітні заклади, з якими воює Росія». Суспільне Мовлення інформаційно підтримає презентацію.
Читайте також: Фонд «Повернись живим» та Суспільне розпочинають кампанію на підтримку українських військових
Автори дослідження наголошують, що руйнування освітніх та медичних закладів — тяжкий воєнний злочин, який нівелює засади Міжнародного гуманітарного права.
Статистику руйнувань і пошкоджень закладів освіти веде Міністерство освіти та науки (МОН). За його даними, загалом від воєнної агресії РФ постраждало 3797 закладів (станом на 28 грудня 2023 року). Тим часом Офіс Генерального прокурора (ОГП) наводить інші дані — 2893 об’єкти.
Дослідники зафіксували також значну різницю між статистикою пошкоджених та зруйнованих закладів охорони здоров’я, яку ведуть профільне Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) та ОГП. Дані відрізняються вдвічі: 1696 об’єктів проти 723.
Читайте також: Фонд «Повернись живим» та Суспільне розпочинають кампанію на підтримку українських військових
- Чому статистика щодо руйнувань національних структур відрізняється?
- Як це може вплинути на інтереси України?
- Чому кваліфікація усіх воєнних злочинів РФ в рамках однієї статті 438 КК — дискусійне питання і що варто робити?
Ці та інші питання можна поставити авторам дослідження, експертам УГСПЛ під час презентації:
- Олександр Павліченко, виконавчий директор УГСПЛ
- Аксана Філіпішина, заступниця керівника аналітичного відділу УГСПЛ
- Владлена Падун, аналітикиня УГСПЛ
- Сергій Мовчан, керівник департаменту документування воєнних злочинів, УГСПЛ
До обговорення також запрошені представники Офісу Генпрокурора, Міністерства освіти і науки, Міністерства охорони здоров’я, неурядових міжнародних та національних правозахисних організацій. Захід відбудеться в Українському кризовому медіацентрі (Український дім — Київ, вул. Хрещатик, 2)
Реєстрація за посиланням.
Дослідження здійснене при підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
Підпишіться на Суспільне Анонси на тій платформі, де вам зручно: телеграм або вотсап.