Новини компанії

Березень 28, 2024

Наглядова рада Суспільного — єдина, яка працює безкоштовно в акціонерному товаристві, — Світлана Остапа

Наглядова рада Суспільного разом з Нацрадою України з питань телебачення та радіомовлення напрацювала низку змін до законодавства, які мають врегулювати діяльність Суспільного Мовлення. Про це розповіла Світлана Остапа, голова наглядової ради Суспільного, під час круглого столу «Вдосконалення Закону України «Про медіа» та «Про рекламу»: слабкі місця і можливі зміни».

Зокрема, ці правки стосуються фіксації кількості загальнонаціональних каналів Суспільного, щодо яких держава матиме гарантійні зобов’язання; можливості повернення майна Суспільного; здійснення закупівлі при спільному виробництві; зміни до закону про рекламу тощо.

Читайте також: Світлана Остапа: Суспільне Мовлення — важлива місія, якій я присвятила своє життя

Окремо Світлана Остапа звернула увагу на необхідність вилучення норми з закону «Про суспільні медіа України» про безоплатність роботи членів наглядової ради.

«В Україні ми єдина наглядова рада акціонерного товариства, яка працює уже сім років безкоштовно. Ми не претендуємо на зарплати рівня “Нафтогазу” чи “Укрзалізниці”. Це зовсім невеликі суми, але чомусь наша пропозиція весь час або блокується, або проходить у викривленому вигляді, що наштовхує на думку, що її хтось свідомо блокує. Зараз ви її підтримали, побачимо, що буде в результаті», — звернулась Світлана Остапа до народних депутатів.

Також вона підкреслила, необхідно врегулювати питання фінансування Суспільного, оскільки чинна норма закону — не менше 0,2 % від видатків загального фонду держбюджету за попередній рік — ще жодного разу не була виконана.

«Ми вже скоротили усе, що можна. На момент створення компанії було 7,5 тисяч працівників, зараз — майже на 4 тисячі менше. Зарплати на Суспільному зараз дуже відстають від ринку: на окремих посадах передбачені удвічі менші оклади, ніж в інших медіагруп. Подальша внутрішня оптимізація не вирішить питання катастрофічно малого бюджету. При цьому в нас сильно обмежена реклама. Необхідно вносити зміни до бюджетного кодексу й або видаляти норму, яка дозволяє не дотримуватися формули “0,2 %”, або повністю міняти модель фінансування», — підкреслила голова наглядової ради Суспільного.

Серед іншого, вона звернула увагу, що потрібно вносити зміни до Бюджетного кодексу, щоб мати можливість закривати коштами поточного року минулі періоди: «Це потрібно для виробництва фільмів і серіалів, які, як відомо, можуть зніматися кілька років».

Ігор Розкладай, заступник директорки Центру демократії і верховенства права, також наголосив, що половина представлених компанією сервісів фінансується виключно завдяки донорським коштам, а не за 0,2 %, які передбачені в бюджеті. Це, серед іншого, відображається на зарплатах співробітників Суспільного.

Також він розповів, що в законі «Про суспільні медіа України» не були враховані норми законів про національні меншини та спільноти та про корінні народи. Тож у частину закону, що стосується редакційної політики, внесли уточнення термінології щодо національних меншин і спільнот, положення про корінні народи та вживання інших коректних термінів і формулювань — так, як це передбачає чинне законодавство.

Круглий стіл «Вдосконалення Закону України “Про медіа” та Закону України “Про рекламу”: слабкі місця і можливі зміни» організовано Проєктом Ради Європи «Захист свободи слова та свободи медіа в Україні» разом з Комітетом Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики й Національною Радою України з питань телебачення та радіомовлення.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Підпишіться на Суспільне Анонси на тій платформі, де вам зручно: телеграм або вотсап.