Новини компанії

Березень 22, 2024

У Львові та Чернігові відбулися покази проєкту Суспільного «Стихії війни»

Команда Суспільного вирушила з презентаціями документального проєкту регіонального мовлення Суспільного «Стихії війни» містами України. Перші презентації відбулися у Львові та Чернігові.

Читайте також: Історії про війну та надію — відгуки після перегляду проєкту Суспільного «Стихії війни» у Львові

У Львові подію провели в партнерстві зі Школою журналістики та комунікацій Українського католицького університету. Після перегляду фільму обговорили психологічний аспект війни, а також символи та сенси, закладені у документальному проєкті його героями й авторами.

Читайте також: Долають наслідки «Стихій війни»: хто став героєм документального проєкту Суспільного

«Головне завдання режисера-документаліста — розкрити героїв для глядача, спровокувати їх на відверту розмову, діалог, емоції. І коли це стається, команда та режисер, так би мовити, стають непомітними й просто фіксують на камеру все сказане, — каже режисер та автор ідеї проєкту, головний режисер дирекції регіонального мовлення Суспільного Сергій Жулін. І додає: — Сприйняття фільму глядачами дали мені розуміння, що ті сенси, які я як режисер хотів туди закласти, прочитані правильно».

«Фільм “Стихії війни” — це не тільки про відображення труднощів, з якими стикаються українці, долаючи виклики війни в такому повсякденні. Це також про певну надію для кожного українця, що, незважаючи на всі обставини, які нас оточували, ми продовжуємо жити у вільній Україні, в нашому вільному домі», — сказав Андрій Шестак, директор Школи журналістики та комунікацій Українського католицького університету.

«Коли люди жартують над зруйнованим будинком, кажучи: “Я давно хотів зробити тут ремонт, нарешті є нагода”, — ми розуміємо, що це не тільки про особистий досвід втрати, але це й про те, що буде значущим для наступників. Цей фільм показує, що люди зберігають цінність минулого досвіду, але, з іншої сторони — що в новій хаті ми збудуємо щось не менш цінне», — сказав Олександр Аврамчук, завідувач кафедри клінічної психології Українського католицького університету.

Презентація «Стихій війни» у Чернігові відбулася в приміщенні бібліотеки ім. Коцюбинського. Це одна з бібліотек, які постраждали після влучання «Іскандерів» у лютому 2022 року. На подію приїхали героїні фільму із села Буди Іванівської громади, яке перебувало в зоні активних бойових дій, і в якому все ще триває розмінування. Після перегляду обговорили проблему замінованих територій Чернігівської області, а міжнародна гуманітарна організація The HALO Trust провела лекцію про ризики, пов’язані з вибухонебезпечними предметами.

«Після деокупації Чернігівщини 10,5 тисяч квадратних кілометрів території області потребували обстеження саперами. Це населені пункти, міста, ліси, поля — всі місця, де відбувалися бойові дії, де були обстріли чи позиції окупантів. За два роки вдалося обстежити близько 6-7 тисяч квадратних кілометрів. Необстеженими лишаються території 20-кілометрової зони прикордоння. Було помітно, що аудиторія співпереживала героям фільму. Ми всі разом пригадали, як війна відбилася на нашій землі, воді, на повітрі та нашому житті загалом», — зазначає шеф-редакторка північно-східного хабу Суспільного Алла Скорик.

Читайте також: У Чернігові презентували проєкт Суспільного «Стихії війни» та говорили про розмінування

Олексій Попруга до повномасштабного вторгнення працював у ДСНС, але не був сапером. Він опанував новий фах та приїхав на Чернігівщину з Івано-Франківщини розміновувати території. 

«Порівняно з військовими, які зараз утримують позиції, ходять у штурми і цілими днями у дуже великій небезпеці, наша робота не є якоюсь такою героїчною», — говорить Олексій Попруга.

«У такий важкий час, як зараз, я зрозуміла, що головне — життя і здоров’я», — каже  Галина, мешканка села Буди, де вже два роки триває розмінування.

Нагадаємо, команда презентувала проєкт «Стихії війни» до другої річниці повномасштабного вторгнення. У планах — організувати перегляд фільму з обговоренням й в інших містах України. Цього тижня події мали відбутися у Сумах та Одесі, але команда вирішила перенести події через часті обстріли цих регіонів. Дивіться «Стихії війни» на ютуб-каналі Першого. 

Над фільмом працювали: 

  • режисер — Сергій Жулін;
  • оператори — Сергій Міщенко, Дмитро Бондаренко, Юрій Сисоєв, Сергій Шаповалов, Антон Романюк;
  • режисер монтажу — Тарас Романик;
  • графічний дизайнер — Андрій Дмитрик;
  • звукорежисер — Дарія Петренко;
  • композитор — Кирило Томашевський;
  • коректор кольору — Олександр Брамський;
  • редакторка — Галина Щерба;
  • адміністраторка — Софія Євган;
  • генеральний продюсер — Артем Шелковий. 

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Підписуйтесь на канал Суспільне Анонси в телеграм або вотсап, щоб знати про головні проєкти та події на Суспільному.