Новини компанії

Березень 13, 2024

Інтерв’ю з усієї країни від місцевих команд Суспільного — добірка

Інтерв’ю захисників і захисниць, спогади про загиблих воїнів, повернення з полону й віра, яка допомагає на фронті, лікування поранених та онкологічні захворювання, історії деокупованих територій, волонтерство, екологія й культурні проєкти — це маленька частина зібраних свідчень, пояснень, інформаційних розповідей від місцевих команд Суспільного, які готувались для проєкту «Суспільне. Спротив» у лютому. З 4 березня інформаційний проєкт оновлено — тепер він має назву «Суспільне. Студія». Підписуйтесь на цифрові платформи місцевих команд Суспільного, щоб не пропустити важливої інформації. 

Читайте також: Якою буде «Суспільне. Студія» — шеф-редакторка проєкту Ірина Малихіна

Про захисників і захисниць

  • Максим Гайша на псевдо «Вольт» — зв'язківець 23 ОМБр. У 19 років добровольцем пішов на війну. Поблизу Роботиного на Запорізькому напрямку під час евакуації пораненого в їхню групу влучив ворожий FPV-дрон. Усі, хто був поруч, загинули, Максим втратив дві кінцівки. 20-річний захисник розповів Суспільне Вінниця, як воював та чому було важко прийняти себе нового.

  • Сім років зі своїх двадцяти шести Павліна Николаєвич — на фронті. Починала на посаді кухаря, відчула, що готова воювати, коли втратила побратимів. З того часу Павліна була командиркою відділення гранатомета, виводила побратимів з оточення й не раз рятувала їм життя. Коли загинув її брат, рідні просили не повертатись на фронт. Цього Павліна зробити не могла, тому перевелась на іншу посаду. Зараз вона водійка евакуаційної машини. Про життя «на нулі» — в інтерв'ю Суспільне Чернівці.

  • 27-річний військовослужбовець Ігор Сорока на позивний «Боксер» 7 років прослужив у спецпідрозділі «Скорпіон» Національної гвардії України.  У 2021-му звільнився й хотів працевлаштуватися на Запорізьку атомну електростанцію, але повномасштабна війна внесла свої корективи. З перших днів — добровільно мобілізувався як резервіст. Разом з побратимами одним із перших прийняв бій за ЗАЕС. Його історію записала команда Суспільне Запоріжжя.

  • Воїн з Івано-Франківщини Олександр Гошилик двічі «тікав від смерті»: один раз — немовлям, вдруге — коли виходив з Іловайська у 2014-му. З осені 2022 року він — офіційно «зниклий безвісти». Ймовірно, загинув у бою з російськими військовими поблизу Бахмута 7 жовтня, розповідає його батько Віктор. Бійцю було 27 років. Історію захисника зняло Суспільне Івано-Франківськ.

  • 8 лютого з російського полону повернувся 24-річний житель селища Свеса, що на Сумщині, Максим Московко, який з лютого по травень 2022 року захищав Маріуполь. Військовослужбовець провів у неволі 20 місяців. Батьки Максима розповіли Суспільне Суми про сина.

  • Військовий капелан з Черкащини Михайло Шевчук з 2015 року проїхав уздовж лінії зіткнення від Щастя до Маріуполя, служив у складі бойового підрозділу. Нині кілька разів на місяць привозить захисникам смаколики й пакунки від рідних. Про віру і духовну боротьбу на фронті священник розповів Суспільне Черкаси.

Про пошуки

  • Як знайти безвісти зниклого чи рідного у полоні, розповіла Суспільне Луцьк регіональна координаторка секретаріату уповноваженого з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин у Волинській області Юлія Чайка.

Про медицину

  • Про сотні операцій на добу, необхідність донорської крові та найскладніші моменти в роботі лікарів у 2023 році Суспільне Дніпро говорило з Сергієм — гендиректором однієї з лікарень Дніпропетровщини. Він каже, понад 95% пацієнтів після лікування повернулися до своїх родин. Лікарі обмінюються досвідом з іноземними фахівцями та розпочали проєкт допомоги родинам поранених військових. 

  • Лікар-онколог обласного онкологічного центру, що у Кропивницькому, Андрій Гардашніков розповів Суспільне Кропивницький про вплив повномасштабного вторгнення на ситуацію з онкозахворюваннями на Кіровоградщині, що треба знати про рак та як від нього вберегтися.

  • Реєстр ігроманів виріс за рік у 8 разів. Як допомогти людям, які потрапили в ігрову залежність, зокрема і військовим, розповів у ефірі Суспільного військовий психолог, ветеран ЗСУ Максим Чубик.

Читайте також: На X LMF шукатимуть спільну мову для порозуміння й узгодження картини світу 

Про прифронтові території

  • У Кураховому більш ніж половина житлового фонду розбита щоденними обстрілами російських військових. Обстріли громади не вщухають. Начальник Курахівської міської воєнної адміністрації Роман Падун розповів Суспільне Дніпро про роботу комунальних підприємств, програму «єВіновлення» та життя в прифронтових населених пунктах — в інтерв'ю Суспільне Донбас.

  • Олександр Черемісін, доктор історичних наук, професор кафедри історії, археології та методики викладання у Херсонському державному університеті, зібрав розповіді херсонців, які чинили спротив російським військовим під час окупації міста. Про створення новітнього літопису й про містян, чиї історії увійшли до нього, дивіться в інтерв'ю Суспільне Херсон.

  • На початку лютого в Одесі журналіст і засновник проєкту Ukraїner Богдан Логвиненко презентував свою нову книгу «Деокупація. Історії опору українців. 2022». Це збірка репортажів про поїздки деокупованими територіями України у квітні-листопаді 2022 року. Суспільне Одеса поспілкувалося з автором про його дослідження, а також розпитало більше про співпрацю військових та медіа, російський контент і повторення війни. 

Про політику і місцеву владу

  • Про свою каденцію, отруєння, конфлікт між Зеленським і Залужним: інтерв’ю Суспільне Тернопіль з третім президентом України Віктором Ющенком. Він — перший, хто поставив питання визнання Голодомору в Україні та у світі. Каже, цим хотів об’єднати українців за своєї каденції. Найважливішим, розповідає, вважав питання безпеки, тому обрав курс на вступ України до НАТО та ЄС. 

  • Що легше — бути чиновником чи військовим? Які порушення виявила державна аудиторська служба? Чому важливо впливати на бюджет міста й чи збирається повертатися в армію? Про це, а також про рік на посаді начальника Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський розповів в інтерв’ю Суспільне Чернігів.

Про волонтерство

  • Сергій Притула повернувся з Канади з 20 бронемашинами. Про великі й малі збори, центри готовності цивільних, перспективу реабілітаційних проєктів, хетейрів, політичні амбіції та волонтерство у повоєнній державі розповів Суспільне Хмельницький.

Про екологію, віру і культуру

  • Забруднена шкідливими домішками атмосфера. Отруєна земля та ґрунтові води. Мастило і пальне у річці Немишлі — і далі за течією: у Харкові, Лопані, Удах і, якщо не абсорбувати вчасно — то у Сіверському Дінці. Завдана шкода тваринам, рибам, птахам і комахам. Такими, на думку фахівчині з промислової екології, кандидатки технічних наук, доцентки кафедри хімічної техніки та промислової екології Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» Тетяни Тихомирової, будуть наслідки виливу і горіння нафтопродуктів, яке сталося 9 лютого через обстріл російськими «шахедами»  нафтобази у Немишлянському районі Харкова. Детальніше — в інтерв’ю Суспільне Харків.

  • Ієромонах Іоан Луценко, який через війну 2014-го виїхав із Луганська,  відбудовує у селі Горбанівка поблизу Полтави перший в області чоловічий монастир Православної церкви України. Його історія — на ютуб-сторінці Суспільне Полтава.

 

  • Тетяна Балукова наприкінці 2023 року очолила управління охорони історичного середовища Львівської міської ради. До цього посадовиця працювала архітекторкою у Німеччині. В інтерв’ю Суспільне Львів Тетяна Балукова розповіла про повернення до України, які зміни планує запровадити в управлінні та як хоче вибудувати співпрацю із мешканцями міста.

  • «Schmalgauzen» — театр, кабаре, перформанс, шансон, синонім до слова «драйв». Пісні цього гурту набирають десятки тисяч прослуховувань, а квитки на їхні перформанси розлітаються за лічені дні. В інтерв’ю Суспільне Житомир троє учасників гурту Влад, Євген та Георгій розповіли про творчість колективу, його становлення і волонтерство.

Читайте також: Мужність та майстерна тактична хитрість — у спецпроєкті «Битва за Баштанку» Суспільне Миколаїв

Нагадаємо, оновлений інформаційний проєкт регіональної команди Суспільного «Суспільне. Студія» — новини з усієї країни, верифікована інформація, різнобічний аналіз подій. З 4 березня дивіться прямий ефір проєкту на каналі Суспільне Новини та місцевих каналах Суспільного Мовлення: 

щобудня 

  • вранці з 7:00 до 10:00
  • вдень з 11:00 до 15:00
  • ввечері з 16:00 до 20:00

щосуботи та щонеділі — з 10:00 до 20:00.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.