Лютий 29, 2024
Радіо Культура інформаційно підтримає п'яту премію Women in Arts. The Resistance
6 березня Український інститут та ООН Жінки в Україні вп’яте назвуть імена лауреаток премії Women in Arts. The Resistance. Суспільне Культура та Радіо Культура — інформаційний партнер премії.
Під час нагородження традиційно на локації працюватиме виїзна студія Радіо Культура. Команда журналістів поспілкується з переможницями у кожній номінації. Послухати розмови можна буде 7 березня о 18:00 та в ранковому ефірі 8 березня на Радіо Культура.
«Радіо Культура як чільний майданчик розмов про культуру щороку підтримує премію. Для нас важливо знайомити широку всеукраїнську аудиторію з мисткинями-фіналістками й переможницями. Особливо приємно, що цього року у фіналі є двоє колег із родини Суспільного — Катерина Яковленко й Дарка Гірна», — зазначила виконавча продюсерка Радіо Культура Ірина Славінська.
Виїзна студія Радіо Культура на церемонії нагородження у 2023 році. Фото з фейсбук-сторінки Українського інституту
Читайте також: JICA допоможе модернізувати архів Суспільного
Премія відзначає здобутки жінок у сфері культури й мистецтва, їхній внесок у наближення перемоги, а також вшановує пам’ять мисткинь, які загинули внаслідок російської агресії.
Ювілейна церемонія нагородження Women in Arts. The Resistance відбудеться під гаслом «Допоки не скінчиться буря». З початком повномасштабної війни в Україні, після річної перерви, премія набула нового сенсу, що відображається у присвоєній у 2023 році приставці до назви «The Resistance». Вона символізує опір та стійкість — те, що об’єднало не лише українських мисткинь, але й весь український народ.
Номінантки на премію. Скриншот із сайту премії
Нагороди вручатимуть у восьми номінаціях:
- Жінки в візуальному мистецтві — художниці, скульпторки;
- Жінки в музиці — музикантки, композиторки та виконавиці;
- Жінки в театрі — режисерки, акторки, сценаристки;
- Жінки в кіно — режисерки, акторки, сценаристки;
- Жінки в літературі — письменниці, поетки;
- Жінки в культурному менеджменті — кураторки, продюсерки, артменеджерки;
- Жінки в культурній журналістиці, критиці та дослідженнях — дослідниці, арткритикині, публіцистки, літературознавиці, кіно-, театрознавиці, історикині мистецтва, редакторки.
Також вручать «Особливу відзнаку» — її отримає жінка, діяльність якої не можна зарахувати до жодної з категорій, але чий внесок в українську культуру важливий.
Цьогоріч серед номінанток премії Women in Arts. The Resistance — шеф-редактора сайту Суспільне Культура Катерина Яковленко.
Читайте також: «Суспільне. Студія» — оновлений всеукраїнський щоденний інформаційний проєкт Суспільного
Статуетка, яку отримують переможниці премії. Фото з фейсбук-сторінки Українського інституту
Щороку статуетку для переможниць створює українська скульпторка Марія Куліковська. Кисті жіночих рук, які переплітаються та символізують підтримку, захист, а також жіночу співпрацю.
Окремо під час церемонії нагородження вшанують пам'ять мисткинь, які пішли з життя внаслідок російської агресії — Вікторії Амеліної, Любові Панченко, Ольги Павленко, Ірини Цвілої, Наталі Харакоз, Віри Гирич, Оксани Швець, Ірини Осадчої, Надії Агафонової, Вікторії Тимошенко, Єлизавети Очкур, Соні Амельчикової.
«Вони не зможуть більше творити, але їхні імена та мистецтво, їхні досягнення та здобутки назавжди в серцях та пам’яті кожного та кожної», — йдеться у повідомленні організаторів.
Women in Arts — це незалежна премія, яку у 2019 році заснували Український інститут та ООН Жінки в Україні в рамках руху солідарності за гендерну рівність HeForShe. Мета премії — привертати увагу до досягнень жінок-мисткинь та популяризувати українську культуру в країні та світі.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.