Лютий 27, 2024
Суспільне запускає подкаст «UNZIP» про українську музику 1960–80-х років
Володимир Івасюк, ВІА «Кобза», гурт «Еней», ВІА «Смерічка». А кого ще з українських музикантів 60–80-х років XX століття ви знаєте? Чи багато їхніх пісень чули? В яких умовах тоді створювалася музика та який вплив має на сучасну? У новому подкасті «UNZIP» ви почуєте, як ведучий Альберт Цукренко разом із гостями шукатимуть відповіді на питання нашої музичної ідентичності.
«UNZIP» — подкаст-занурення в музичні архіви Українського Радіо, який покаже забуті композиції української музики — від класики, джазу та фолку до естрадної епохи в їхньому стосунку до сучасного культурного контексту. Слухайте «UNZIP» із 27 лютого на платформах Spotify, Apple Podcasts, SoundCloud, Google Podcasts, Megogo Audio. Подкаст міститиме 8 випусків.
Читайте також: «Антологія. Війна 2022» — слухайте в ефірі Українського Радіо
Ведучий Альберт Цукренко розповів про передумови виникнення подкасту:
«Зараз цікавий період: ми формуємо не тільки наше майбутнє — яке зараз залежить від того, чи встоїмо ми (встоїмо!) під натиском ворога, — але й наше минуле. Колоніальний міф, в якому ми жили століттями, руйнується, замість нього постає наше, українське бачення історії. Тому так важливо знову і знову повертатися в минуле (в нашому випадку, в бездонні архіви Українського Радіо, до яких нам — вперше — надали необмежений доступ). Я робитиму це з цікавими й харизматичними гостями, фахівцями у своїй сфері: вже запрошені музиканти Євген Філатов (Onuka, Maneken) і Дмитро Шуров (Pianoboy), блогерка і ведуча “Телебачення Торонто” Ярослава Кравченко, багаторічний ведучий легендарної радіопрограми “Від суботи до суботи” Віктор Герасимов та інші. Разом із ними будемо розмірковувати над минулим нашої культури і над тим, як воно вплинуло і продовжує впливати на наше майбутнє».
Альберт Цукренко і Ярослава Кравченко. Фото Анастасії Мантач
Віктор Герасимов і Альберт Цукренко. Фото Олега Переверзєва
Дмитро Афанасьєв, менеджер подкастів дирекції цифрових платформ, поділився:
«Для нашої команди цей проєкт — можливість познайомити якомога більше слухачів з українською музикою різних періодів на цифрових платформах Суспільного. Очікуємо, що кожен епізод подкасту UNZIP здивує меломанів і стане музично-історичним гайдом для тих, хто лише починає занурюватися в українську музику».
Структурно «UNZIP» складається з двох частин:
- освітньо-історичний екскурс у час, тему, контекст, в яких була створена архівна музика;
- обговорення з гостями з різних музичних сфер. З академічними музикантами — оркестрової музики, з джазовими — українського джазу, який звучав на Українському Радіо; з відомими композиторами та продюсерами (сучасної популярної та інді-музики в Україні) говоритимуть, приміром, про українську естрадну музику 50–70-х років, про те, чи вплинула й чи досі впливає вона на молодші покоління українських музикантів. Що з українською попмелодикою, яка вона? В чому наша популярна музика історично сильна і в чому — слабка?
Віталій Бардецький. Фото Анастасії Мантач
Альберт Цукренко і Євген Філатов
У межах подкасту звучатиме музика, знайдена в архівах Українського Радіо.
«Мій окремий особистий інтерес як меломана й ентузіаста української музики XX сторіччя — почути треки, яких більше ніде не почуєш. Як шедеврально красиві, так і недолугі у своїй простроченій кон’юнктурності. І ділитися знахідками з вами. Будемо говорити про нашу музику з любов’ю, але й чесно, і критично. Заходьте, буде цікаво й емоційно!» — закликав Альберт Цукренко.
В «UNZIP» зокрема прозвучать такі пісні:
- ВІА «Смерічка» — «Осінь пришла»,
- ВІА «Водограй», Іво Бобул — «Три трембіти»,
- «Як же нам жити на рідній землі» у виконанні Людмили Артеменко,
- «Запроси мене у сни» у виконанні Лідії Михайленко,
- Тріо бандуристок Академічного оркестру народної та популярної музики Національної радіокомпанії України — «Червона троянда»,
- ВІА «Візерунки шляхів» — «Коло млина калина»,
- ВІА «Водограй» — «Несла дівчина воду».
Ще більше культової музики, що сформувала українську націю, шукайте на Радіоточці, яку можна слухати онлайн у застосунку Суспільне Радіо та на сайті ukr.radio.
Українське Радіо — найбільша FM-мережа та найпопулярніше розмовне радіо України, флагманський канал Національної суспільної телерадіокомпанії України. У Києві мовить на частоті 105 FM. З усіма частотами Українського Радіо та лінками на соцмережі Суспільного в регіонах можна ознайомитися за посиланням. Українське Радіо також можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio, на сайті ukr.radio та в мобільному застосунку «Дія».
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.