Новини компанії

Лютий 26, 2024

Відбувся допрем’єрний показ документального проєкту «Крим: 10 років окупації»

Суспільне Крим презентувало документальний проєкт «Крим: 10 років окупації» про реалії життя на окупованому росією півострові. Його прем’єра відбудеться на Суспільному 26 лютого о 21:00 на телеканалах Суспільне Крим, місцевих каналах Суспільного (Суспільне Київ, Суспільне Миколаїв, Суспільне Харків тощо), каналі Суспільне Новини, а також на ютуб-каналі Суспільне Крим.

Цього дня відзначаємо День спротиву окупації Криму: згадуємо та вшановуємо мужність тисяч кримців, які 26 лютого 2014 року вийшли у Сімферополі на мітинг на підтримку територіальної цілісності України. 

Читайте також: Маю особистий мотив говорити про Крим, — Руслан Халапов

Допрем’єрний показ відбувся в Будинку звукозапису Українського Радіо. Презентацію фільму «Крим: 10 років окупації» розпочав виступ заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського Радіо під керівництвом народного артиста України Володимира Шейка.

«Ми спробували зібрати й показати вам через історії все те, що відбувалося в Криму впродовж минулих 10 років. Ця історія тягнеться навіть не з 2014 року —  з 1783  року, коли росія почала зазіхати на нашу територію й наших людей, знищувати українську ідентичність і кримськотатарську ідентичність — і триває дотепер. Як журналісти маємо про це говорити й документувати, зокрема й за тих, хто зараз не має права голосу», — сказав Руслан Халапов, виконавчий продюсер Суспільне Крим, автор ідеї та продюсер документального проєкту «Крим: 10 років окупації».

Керівник проєкту, редактор Суспільне Крим Микита Лунін висловив подяку знімальній групі, команді Суспільне Крим і всім, хто поділився своїми історіями, часом дуже особистими:

«Я киянин, який багато разів бував у Криму на відпочинку, але водночас Крим був для мене дуже далеким в усіх сенсах цього слова. Так сталося, що я став працювати із цією тематикою. Сподіваюся, фільм стане для багатьох тією частиною пазла усвідомлення того, що Крим — це Україна, що там є наші люди, яких треба повернути».

Читайте також: Суспільне готує документальний проєкт до 10-ї річниці окупації Криму

Артем Шелковий, головний продюсер регіонального мовлення дирекції регіонального мовлення Суспільного, запросив приєднатися в соцмережах до флешмобу #10роківокупаціїКриму, який запустили з ініціативи Суспільного.

«Говорити про Крим, показувати злочини, які росія вчиняє на півострові вже 10 років, — наш обов’язок. Цим проєктом команда Суспільного не тільки пригадує, як відбувалася окупація Криму, і показує, які нестерпні умови створила там окупаційна влада, а й дає відповідь на питання “що робити далі”. А далі — треба продовжувати роботу і боротьбу за звільнення Криму. Використовувати всі важелі та методи —  в Україні і за кордоном — щоб тема Криму залишалася в інформаційному порядку денному. Найпростіше, що ви можете зробити для цього вже зараз — це долучитися до флешмобу #10роківокупації, започаткованого командою Суспільне Крим», — сказав генпродюсер регіонального мовлення Суспільного Артем Шелковий.

«Сподіваюся, невдовзі ми матимемо можливість повертатися до Криму. Для цього ми повинні бути об’єднаними. Дякую Суспільному за те, що ви протягом 10 років системно приділяєте увагу темі Криму, що ви знімаєте фільми, робите спеціальні покази й ефіри. Дякую команді Суспільне Крим, які багато років активно працюють з темою Криму, які є небайдужими й частину свого серця віддають не просто роботі, а місії», — сказала Таміла Ташева, постійна представниця Президента України в АР Крим та м. Севастополі.

У межах події також була представлена фотовиставка «Історії з окупованого Криму». В експозиції 22 світлини трьох українських репортерів Аліни Смутко, Тараса Ібрагімова та Альони Савчук, які їздили туди після анексії півострова. Зокрема Альона Савчук відвідувала Крим у 2016–2018 роках. Ці фотороботи — документальне свідчення репресій щодо громадян України, зокрема кримських татар. 

Під час показу гості мали можливість написати листи політв’язням, які будуть передані їм через правозахисників.

Над фільмом «Крим: 10 років окупації» працювали:

  • автор ідеї, продюсер — Руслан Халапов;
  • керівник проєкту, редактор — Микита Лунін;
  • менеджерка та адміністратор проєкту — Софія Євган;
  • режисер — Сергій Жулін;
  • дизайнер — Андрій Дмитрик;
  • оператори — Максим Терещенко, Антоніна Куциба;
  • звукорежисери — Сергій Петренко, Олексій Романов, Андрій Галіцьков;
  • режисерка монтажу — Людмила Лисенко.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Оперативні новини Суспільне Крим — на сайті Суспільне Новини та у соцмережах:

Фото Анастасії Мантач