Новини компанії

Лютий 07, 2024

Дронь, Кебуладзе, Ворожбит, Сотниченко — знакові розмови січня на Радіо Культура

Впродовж січня гості проєкту «Час інтерв'ю» на Радіо Культура говорили про готовність стати на захист України, свободу слова у час війни, про театр і кіно, про відновлення історичної справедливості для української церкви, та про те, що українців об’єднує та роз’єднує. Пропонуємо послухати найцікавіше.

Читайте також: Аудіоконтент Радіо Культура став доступний на MEGOGO

Про перший день повномасштабного вторгнення та своє рішення стати на захист України розповів у проєкті «Час інтерв'ю» поет і воїн ЗСУ Артур Дронь. Про першу дислокацію на спеціалізацію у війську та про те, що позивний «Давид» — це саме про того Давида, який перемагає Голіафа. А також про свої очікування від цивільного населення в ефірі Радіо Культура розповів Артур Дронь. Ведуча — Олена Гусейнова

Чи варто продовжувати телемарафон «Єдині новини» і в якому форматі? Що робити з анонімними телеграм-каналами? Яка нині ситуація із поверненням журналістів на пленарні засідання Верховної Ради та чи відновляться скоро трансляції із зали засідань ВР? На ці та інші запитання в ефірі Радіо Культура відповідав голова комітету ВР з питань свободи слова Ярослав Юрчишин. Ведучий — Вадим  Карп’як

Українці завжди знайдуть спільну мову за обговоренням рецептів, — переконана членкиня правління Українського Жіночого Фонду, партнерка проєкту «Авторська Кухня Українська» Лариса Латипова. Війна стала тригером, який змінив нашу свідомість, в тому числі на наших кухнях. Про рецепт пляцка зі сливами від Ольги Кобилянської; про покутську паску з шафраном та забуту українську страву, яка є єдиною в меню відомої кав’ярні у Мюнхені. Про все це в ефірі Радіо Культура розповіла Лариса Латипова. Ведуча — Ірина Славінська.

Про роботу над виставою «Радіо 477» та її покази в різних країнах. Про відкриття для себе постаті Леся Курбаса та розповіді діда про знайомство з режисером, а також про своє українське коріння та поїздки в Україну під час війни розповіла театральна режисерка з Нью-Йорка Вірляна Ткач. Ведуча — Олена Гусейнова.

Про роботу над сценарієм повнометражного художнього фільму «Кіборги. Герої не вмирають» та про стійкість оборонців аеропорту, яких назвали кіборгами. Про суть і символізм міфу Донецького аеропорту й кіборгів, а також про те, як працює історія про Донецький аеропорт сьогодні розповіла  письменниця, драматургиня, режисерка й сценаристка Наталя Ворожбит. Ведуча — Олена Гусейнова.

Чому 90-ті набувають такої популярності серед сучасників? Що це був за час? На що він був схожий візуально? Що ми в цей час пережили? Які основні для української історії події відбулися саме в 90-х? Чи не занадто ми нині романтизуємо той час? Про все це в ефірі Радіо Культура міркували сценарист, продюсер і режисер фільму «Ля Палісіада» Філіп Сотниченко та історик Кирило Галушко. Ведуча — Ірина Славінська.

Перемога України ― це не лише очищення нашої території від російського зла, а й встановлення тут нарешті такого життя, де ми можемо бути по-справжньому вільними й гідними людьми, — переконаний філософ Вахтанг Кебуладзе. Про те, що нас об’єднують позитивні цінності, а не просто жага перемоги, а все, що в Україні просуває російські наративи — нас роз’єднує, міркував філософ Вахтанг Кебуладзе. Ведучий — Вадим Карп’як.

Про відновлення історичної справедливості та незалежності для української церкви. Чому в 1990 році українській церкві було надано самостійність в управлінні, а в листопаді 1991 року в автокефалії було відмовлено? За що патріарха Філарета піддали анафемі? А також про перспективи Православної церкви України, яка отримала Томос 5 січня 2019 року говорили в ефірі Радіо Культура релігієзнавиця Людмила Филипович та Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Ведуча — Наталя Грабченко.

«Час інтерв'ю» — розмови зі знаковими особистостями про найважливіші події в культурному і громадському житті країни та вектори розвитку суспільства. Програма виходить на Радіо Культура у будні о 13:00. Ведучі: Олена Гусейнова, Наталія Грабченко, Вадим Карп’як та Ірина Славінська.

Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. Слухайте Радіо Культура на хвилях у FM-діапазоні, а також в мобільному застосунку suspilne.radio в Google Play та App Store, і на сайті suspilne.radio.