Новини компанії

Січень 25, 2024

Суспільне оголосило відбір з надання фінансової підтримки продюсерам у межах програми MediaFit

Суспільне Мовлення у співробітництві з французьким агентством з розвитку медіа TRANSTELE CANAL FRANCE INTERNATIONAL (CFI) оголосило відбір з надання фінансової підтримки українським продюсерам документальних фільмів у межах програми MediaFit «Підтримка створення аудіовізуального контенту».

MediaFit — це амбітна програма, яка має на меті покращити інформаційну цілісність в Україні та стійкість українських медіа в цьому контексті, особливо в південних та східних регіонах. За підтримки Європейського Союзу вона реалізується Академією Deutsche Welle (DWA) у партнерстві з CFI та Литовським національним радіо і телебаченням (LRT).

CFI залучило Суспільне до організації й проведення відбору, в межах якого буде визначено 10 переможців, що отримають підтримку по 5 тисяч євро кожен для початкового етапу розробки документального проєкту. Відбір проводиться Суспільним Мовленням спільно з CFI на території України та має на меті підтримку українських продюсерів документальних фільмів.

«У межах програми MediaFit французьке агентство з розвитку медіа CFI з 2019 року співпрацює із Суспільним мовником України, підтримуючи ініціативи компанії з розвитку документального виробництва. Спільний проєкт CFI та Суспільного з фінансової підтримки документального контенту від початку орієнтуватиметься на аудиторію Суспільного Мовлення. Ми створювали його, щоб підтримати українських незалежних продюсерів у ситуації дефіциту інституційного фінансування, а також щоб допомогти талановитим українським документалістам знайти в Суспільному надійного партнера у розвитку проєктів та ключового партнера у національній дистрибуції завершених творів. 

Ми раді залучити до партнерів проєкту Український Інститут — програмна менеджерка напряму “Кіно” Ірина Кипоренко долучиться до відбіркового комітету конкурсу як незалежна експертка. Крім того, CFI у партнерстві з Eurodoc, творчою лабораторією та освітньою платформою для європейських продюсерів документального кіно організовує регіональний воркшоп спеціально для професіоналів документального кіновиробництва Суспільного та продюсерів-переможців відбору на отримання фінансової підтримки. Під час цього воркшопу учасники зможуть обмінятися досвідом з європейськими колегами щодо нових трендів документального кіновиробництва для суспільних мовників», — розповіли Олександра Кравченко і Стефан Сіоан, кінопродюсери та менеджери проєктів CFI в Україні.

Для участі у відборі кандидати повинні до 4 лютого 2024 року заповнити форму Реєстрації на участь у відборі та подати документи, зазначені в оголошенні відбору. Термін виробництва матеріалів — до 15 червня 2024 року. 

«Безмежно тішусь нашій спільній ініціативі у партнерстві з CFI MediaFit та Українським Інститутом. Для Суспільного це додаткова можливість стати частиною екосистеми спільного виробництва, адже національна підтримка проєктів від інституції з бездоганною репутацією — те, що аж ніяк не завадить ринкові та незалежним кіновиробникам у часи повномасштабного вторгнення. Разом з CFI ми послідовно рухаємось до європейських практик та поглиблення індустрійних зв’язків, тож чудово, що маємо змогу підтримати розробку нової української документалістики», — зазначив виконавчий продюсер телеканалу Суспільне Культура Лук’ян Галкін.

Відбір проводиться відповідно до Меморандуму про співробітництво у проведенні відбору з надання фінансової підтримки українським продюсерам документальних фільмів у межах програми MediaFit «Підтримка створення аудіовізуального контенту» та Порядку проведення та умов відбору, укладеного між CFI і Суспільним Мовленням від 23 січня 2024 року.

Запитання щодо умов проведення конкурсу можна надіслати за адресою pitching@suspilne.media.