Січень 02, 2024
Дмитро Хоркін: «Створюємо контент, який досягає аудиторії різними шляхами дистрибуції»
«Суспільне Мовлення створює проєкти за принципом мультиспоживання. Усі проєкти мовника у 2023 році мають відображення і в діджиталі, і візуально, і аудіально. Це дуже важливо, адже сучасний споживач є і глядачем, і слухачем, і читачем. Ми маємо це враховувати, щоб не розпорошувати наші ресурси, використовувати їх максимально ефективно, створюючи той контент, який досягає різних аудиторій різними шляхами дистрибуції», — про це Дмитро Хоркін, член правління Суспільного Мовлення, відповідальний за платформи радіо, телебачення та діджитал, розповів у матеріалі «Детектора медіа», присвяченому головним викликам та трендам в медіа у 2023 році.
Читайте також: 2023: рік згуртованості й партнерства
Інша тема, яка не втрачає своєї актуальності як в усьому світі, так і в Україні, — це тема дезінформації. За словами Дмитра Хоркіна, на Суспільному постійно працюють над розвінчування фейків, медіаграмотністю аудиторії, сприяючи формуванню критичного мислення. Зокрема в щоденному проєкті «Рускій фейк, іди на…», який виходить в ефірі Українського Радіо, на подкастингових платформах і на «Детекторі медіа».
«Мені дуже приємно, що ця передача популярна, отримує галузеві подкастингові перемоги, увійшла до різних тренінгових програм, навіть у навчальних закладах», — зазначив член правління Суспільного Мовлення.
До викликів 2024 року в медіа, креативній індустрії Дмитро Хоркін відніс ситуацію з браком кадрів, висококваліфікованих спеціалістів, також турбулентність суспільства, яке зараз наелектризоване, втомлене, знервоване й виснажене: «Ми це відчуваємо в кількості хейтів, скандалів. Для нас виклик у тому, щоб створювати такий контент, що зшиває суспільство. Ми маємо бути розумним арбітром, майданчиком для дискусій, де люди знаходили б правду, а не ворогів».
Він нагадав, що 2024 рік буде роком «великого десятиліття» важливих подій в історії України. Буде 10 років, як відбулися трагічні події на Майдані, завершення Революції Гідності та знесення влади Януковича, десятиріччя анексії росією Криму, неприхована агресія на Донеччині та Луганщині. Також трагічні події — Дебальцеве, Іловайськ. Іловайський котел, Міусинський котел, Савур-могила, битви, які були у східних районах Донецької області, південно-західних районах Луганської області.
«Про ці події у нас буде контент. Ми частіше виходимо за межі нашого ефіру, презентуємо, дискутуємо з нашою аудиторією. Ми чуємо, що наш контент потрібен, він спонукає до розмов, рефлексій», — підкреслив Дмитро Хоркін.
Окрім цього, 2024 рік буде важливим й для Суспільного Мовлення, яке юридично почало свою історію з перших робочих чисел січня 2017 року.
«Хоча як мовник ми починаємо свою історію, як усі мовники: з першої технології електронних ЗМІ — радіо. 2024-го нам буде 100 років, — акцентував Дмитро Хоркін. — Ми п’ятий за віком регулярний мовник у світі — це Українське Радіо, яке живе у сім’ї Суспільного і на базі якого і виникло телебачення, а згодом — діджитал. Зараз ми живемо в еру кросплатформних, мультифункціональних редакцій і команд. Це дуже цікавий час, цікавий виклик. Для нас виклик, як ми проведемо ці паралелі — зі сторічним ювілеєм і сучасною інноваційною компанією».
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
Фото — Анастасія Мантач