Новини компанії

Листопад 22, 2023

Євген Глібовицький: «Суспільне стабілізує всю систему інформаційного обміну в країні»

«Суспільне Мовлення встановлює журналістські стандарти в медіа, які потім переливаються на територію приватних гравців. Це означає, що інші мовники матимуть менше стимулів займатися інформаційним “беспрєдєлом” і конструювати віртуальну реальність чи використовувати якісь політтехнологічні маніпуляції», — наголосив Євген Глібовицький, медіаексперт, дослідник суспільних трансформацій, а також член наглядової ради Суспільного Мовлення у творчій сфері, в інтерв’ю «Детектор Медіа».

Читайте також: Розбудовуємо Суспільне, щоб не було «новинних пустель», — Микола Чернотицький

За його словами, зміни останніх десяти років українського медійного простору — це зміни дорослішання. Українці змогли захистити себе не тільки від прямого впливу російських засобів масової інформації, вигнати пропагандистів з українського інформаційного простору — спочатку російських, а потім українських ретрансляторів російських меседжів, а також виростити цілу плеяду нових українських медіа. 

«Перш за все — Суспільне Мовлення, яке потенційно є дуже серйозним гравцем, що стабілізує всю систему інформаційного обміну в країні. Бо Суспільне має не лише прямі, а й непрямі інструменти впливу на медіаринок», — зазначив медіаексперт.

Він нагадав, що ідея Суспільного викристалізовувалась впродовж 20 років перед тим, як реалізувалася. Цьому сприяв також закон про суспільні медіа в Україні 2014 року, який, однак, спочатку стосувався лише радіо і телебачення, та не передбачав інтернетне мовлення: «Зараз ця проблема розв’язана, але тривалий час вона спричиняла труднощі з використанням бюджетних коштів на сайти чи соцмережі».

Євген Глібовицький додав, що перетворення державного мовлення на суспільне зберегло складність структури — були успадковані всі канали мовлення, Будинок звукозапису, симфонічний оркестр: «Воно має унікальну роль із точки зору розвитку людського капіталу. Суспільне зустрічається з талантами раніше, ніж інші мовники, тому є також і прикладною школою, яка забезпечує ринок людьми, вже вихованими за належними професійними стандартами. Це один із тих непрямих інструментів впливу на медіаринок, про які я казав».

Читайте також: «Суспільний код» — це констатація того, що команда Суспільного вважає важливим, — Дмитро Козлов

Щодо телемарафону, до виробництва якого залучені приватні телеканали та Перший канал Суспільного Мовлення, медіаексперт відзначив роботу останнього як збалансовану та професійно відповідальною. 

«Із моніторингів видно, наскільки Суспільне є більш сумлінним гравцем: збалансоване, професійно відповідальне, нехайпове, хоч і молоде й не в усьому відповідає очікуванням аудиторії. Чесноти конвертуються спочатку в довіру, яка згодом конвертується у щораз більшу аудиторію, що з моменту створення Суспільного тільки зростає. Приватні мовники не бачать довіри, вони інвестують у рейтинги, це не дуже сталий спосіб існування», — підкреслив Євген Глібовицький.

Повний текст інтерв’ю Євгена Глібовицького читайте за посиланням на сайті «Детектор Медіа»

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.

Фото Євгена Сосновського