Вересень 06, 2023
Суспільне — це наше джерело контенту на Захід, — Євгенія Кравчук
«Цінність Суспільного в інформаційній безпеці — це наше джерело контенту на Захід. Зокрема для мовників, які мовлять у країнах, що допомагають Україні грошима, зброєю та допуском в Європейський Союз і НАТО», — наголосила народна депутатка України Євгенія Кравчук під час виступу на конференції «Суспільне мовлення: реформа під час війни»* у межах панелі «Суспільні мовники у світі. Best Practices».
Євгенія Кравчук, голова підкомітету з питань інформаційної політики та європейської інтеграції Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, зазначила, що росія запланувала на свої медіаресурси тільки офіційного фінансування близько мільярда доларів, тому, капіталізуючи цінність Суспільного, варто пам’ятати, що Суспільне може створювати контент не лише для українського, а й для західного глядача.
«Членство у спілці ЄМС — це місток у трансляції контенту на західні аудиторії. Наш комітет дав можливість копродукції, що було проголосовано в законі “Про медіа”, і це теж можливість експортувати український контент, показувати його не тільки в Україні, а й за кордоном, і це теж частина нашої інформаційної боротьби», — зазначила депутатка.
Євгенія Кравчук розповіла, що голос суспільного мовника має значно більшу вагу у світі, аніж журналістські спілки, які досі транслюють проросійські меседжі. Журналістська спільнота змушена пояснювати, що не можна ставити на дві шальки терезів спікера з рф і спікера з України, адже запрошені на ефіри експерти часто куплені росією.
Також спікерка додала, що Суспільне Мовлення в Україні — це один із найбільших мовників за кількістю співробітників. Позитивним фактором і для міжнародної арени, і для України є те, що Суспільне Мовлення стало бажаним роботодавцем, особливо в регіонах. Євгенія Кравчук також подякувала Суспільному за програми про національні спільноти й мовами національних спільнот, у тому числі в марафоні.
Андрій Таранов, член правління Суспільного Мовлення, відповідальний за маркетинг, зазначив, що завдяки копродукції Суспільне зможе доносити ще більше інформації про події в Україні до міжнародної аудиторії.
«Ми багато чуємо від наших партнерів з ЄМС про можливості спільних проєктів. Спочатку це, звісно, буде пов’язане з документалістикою, бо найважливішим зараз є фіксація того, що відбувається тут, — це інформація, яка проживе десятки років. У цьому питанні ми маємо ефективно співпрацювати з нашими міжнародними партнерами, донорськими організаціями, з парламентом і урядом. Якщо ми з колегами зможемо створювати щось, що буде корисне всьому континенту, це буде чистий win-win — для Суспільного Мовлення, для ЄМС і для українського суспільства», — зазначив Андрій Таранов.
Використання технологій штучного інтелекту допоможе сучасним медіа, зокрема Суспільному, розвиватися за умов обмеженого фінансування. «Це те, чого ми зараз багато вчимося в наших європейських колег, і намагаємося рухатися з ними разом. Все, що говорить зараз ЄМС, крутиться навколо технологій штучного інтелекту. Ми всі жаліємося на державу, але всі усвідомлюємо, що в нас ніколи не буде стільки грошей, скільки в російських державних медіа. Натомість ми маємо бути розумнішими й модерновішими».
Вдалим прикладом використання штучного інтелекту він назвав поширення новин у новинній системі Eurovision усіма мовами держав Євросоюзу: «Ми будемо продовжувати розвиток, щоб бути спроможними транслювати наші новини й через наявну мережу, і за допомогою штучного інтелекту на будь-яку спільноту в Євросоюзі».
Водночас Андрій Таранов подякував ЄМС за те, що Україна присутня на радах широкого контенту: «Нас сприймають як рівних членів європейської сім’ї, в якій ми можемо мати свою участь і в культурних, мистецьких, освітніх проєктах — в набагато ширшому комплексі, ніж суто постачання новин. І це дуже важливо».
* Конференція «Суспільне Мовлення: реформа під час війни» організована Центром демократії та верховенства права та комітетом Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики. У події взяли участь народні депутати, представники громадських та міжнародних організацій.
Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні Перший телеканал Суспільного Мовлення та Суспільне Культура, супутникові телеканали Суспільне Новини та Суспільне Спорт, радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка, а також національна мережа місцевих каналів. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.
Фото Анастасії Мантач