Новини компанії

Липень 03, 2023

Екологічні злочини, історії бійців, відновлення країни — інтерв’ю «Суспільне. Спротив» у червні

Історії російсько-української війни щодня показують місцеві команди Суспільного Мовлення у всеукраїнському інформаційному проєкті «Суспільне. Спротив». Це розповіді захисників і про захисників, тимчасово переміщених з окупованих територій і тих, хто допомагає пораненим; господарників і митців, екологів і аграріїв, вчителів та інженерів. Всіх нас об’єднує бажання перемогти ворога, стати сильнішими й рухатись вперед. Нижче — добірка інтерв’ю для проєкту за червень. Більше відео шукайте на ютуб-каналах філій.

Читайте також: Підтримка українців — військовим: проєкт місцевих команд Суспільного «Вірю в ЗСУ»

На пляжах Одеси заборонено купатися. У пробах морської води знаходять паразитів, кишкові та вірусологічні інфекції. Її солоність зменшилась удвічі. На узбережжя викидає речі людей, уламки дерев, сміття, подекуди — тіла мертвих тварин. Це наслідки підриву росіянами Каховської греблі. Як катастрофа впливає та ще вплине на Чорне море, розповів провідний науковий співробітник Інституту морської біології НАН України Юрій Квач.

Після підриву Каховської ГЕС врожай в Запорізькій області буде, але значно менший, ніж очікувалося, через недостатність води для поливу — про це Суспільне Запоріжжя розповів заступник директора департаменту агропромислового розвитку ЗОВА Олександр Ясинецький

Як українці готувались до оборони Бахмута, скільки російська армія вбила та вивезла цивільних мешканців громади та чи отримають бахмутяни компенсації за зруйноване житло — інтерв’ю заступника начальника Бахмутської міської військової адміністрації Олександра Марченка.

 

Максим Денисенко з Луцька до повномасштабного вторгнення працював будівельником. У військо пішов добровольцем. Після численних боїв головний сержант повернувся додому в десятиденну відпустку. Про свої відчуття у тилу та на лінії бойових дій він розповів Суспільному.

Роман Крутяк із перших днів повномасштабного вторгнення став на захист України. На початку травня 2022 року під час виконання бойового завдання отримав травми, втратив зір. В інтерв’ю Суспільне Львів він розповів про лікування, свій позивний, бойовий досвід та віру в перемогу.

Військовий медик Юрій Армаш був у російському полоні понад рік. Потрапив туди у квітні 2022-го під час бойового завдання у Новій Каховці. Про роботу медика, полон, тортури та реабілітацію військовий розповів Суспільне Вінниця.

Понад 42 тисячі жінок служать у лавах Збройних сил України. Такі дані оприлюднили у Міністерстві оборони України. Які виклики стоять перед жінками у війську — в ранковому ефірі інформаційного проєкту «Суспільне. Спротив» говорили з офіцеркою Збройних сил України, учасницею руху Veteranka Катериною.

Минулі 16 років майора, начальника пресслужби Закарпатського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Андрія Акімова пов’язані з військом. В ефірі «Суспільне. Спротив» Андрій розповів, де отримав поранення та чому цивільним важливо розуміти, що війна торкається всіх.

Колишній народний депутат Олег Барна пройшов три революції, отримав поранення і попри інвалідність пішов на війну. Дружина Олега, Ольга Барна, каже, що вибір чоловіка захищати державу сприйняла як належне. Жінка розповіла тернопільським журналістам Суспільного про загибель Олега, його незавершені справи, що дає їй сили рухатися далі та як хоче вшанувати пам'ять свого чоловіка.

Понад рік і три місяці полтавка Юлія Рябуха ходить на могилу до свого чоловіка. Воїн загинув у перший день повномасштабного вторгнення російських військ на територію України. Того дня Іван Ковальов разом із побратимами їхав на оборону Сум. Історією їхнього знайомства та загибелі військового жінка поділилася із кореспондентами Суспільне Суми.

Інструктори «Вишколу капітанів» мають бойовий досвід та пройшли підготовку у Великій Британії. До кінця 2023 року навчання від «Вишколу капітанів» має пройти до 1000 офіцерів тероборони. Що дають ці курси — в інтерв’ю Суспільне Чернігів розповів командир роти 119-ї бригади тероборони Володимир Терейковський

Про досягнення та проблеми у сфері протезування розповів сертифікований спеціаліст ISPO Cat II, фізіотерапевт з 20-річним стажем, випускник дворічної програми НАТО з протезування Олександр Герасименко. Спілкувалися з ним журналісти Суспільне Івано-Франківськ.

Микола Гаврилюк разом із командою розробив і виготовив дві моделі дронів — розвідувальний і ударний. Нині обидві випробовують на фронті. В інтерв’ю Суспільне Житомир Микола розповів, скільки часу пішло на виготовлення першого прототипу, відмінності між «військовими» і «цивільними» дронами, а також про те, чим у цій справі йому допомагає військовий досвід.

З 54-х населених пунктів Білопільської громади понад 20 межують із росією. Ворожі снаряди влучають у приватні будинки, школи, дитячі садочки, заклади культури, вбивають та руйнують життя. Як живе Білопільщина під постійними обстрілами — в матеріалі від сумських журналістів Суспільного.

Поліцейський офіцер Чкаловської громади в Чугуївському районі Харківщини, майор поліції Олександр Настенко допомагав місцевим, коли його місто було окуповане ворогом. Вийти з захопленого району його змусив керівник, коли загроза безпеці стала очевидною: російські військові тиснули на поліцейського, вимагаючи колаборації. Як виїжджав з окупації, ховаючи пістолет у дитячому візку, — дивіться у відео.

Марина Коцюра раніше працювала в міській раді Куп’янська Харківської області. Зараз — економістка Фонду підтримки підприємництва в Кропивницькому. Суспільному розповіла про життя в окупації, обшуки та як виїжджала з рідного міста.

Вимріяли, а потім збудували — так розповідає про свій будинок під Бучею Тетяна Пилипчук. Організували все так, аби поєднувати роботу із життям родини в наближеному до природи, проте максимально комфортному, середовищі. Але прийшла російська армія. Про знищену мрію і наміри її відродити — розповіла в інтерв’ю Суспільне Хмельницький.

Цифрові освітні центри, тренінги для учнів, відновлення шкіл — журналісти Суспільне Миколаїв поспілкувалися зі співзасновницею благодійного фонду «SavED» і міністеркою освіти і науки України 2019-2020 років Ганною Новосад про її нинішню діяльність та плани.

Ірина Северин із сіна плете і мотає кошики, вази, настінні панно, різноманітні іграшки та об'ємні фігури. Майстриня продає свої вироби на світових онлайн-майданчиках та бере участь у міжнародних виставках — аби допомагати Збройним силам України. Зустрічалася з Іриною команда Суспільне Дніпро.

Культурний менеджер Андрій Тужиков у Чернівцях та регіоні разом із командою намагається впроваджувати інноваційні технології для популяризації культури. Як можна розвивати креативні індустрії — Андрій розповів Суспільному.

Як впливає на збір нектару хімічна обробка полів? Чи реагують бджоли на сигнали повітряної тривоги? Про це кореспондентка Суспільне Черкаси розпитала пасічника Ігоря Тарануху, який має господарство на Чигиринщині й займається бджільництвом понад 10 років.

Читайте також: Команда Суспільного провела іноземних журналістів місцями російських злочинів на Чернігівщині

«Суспільне. Спротив» дивіться у телеефірі щодня з 7:00 до 11:00, з 12:00 до 16:00 та з 17:00 до 21:00 одночасно на телеканалі Суспільне Новини та усіх місцевих телеканалах Суспільного, включно із Суспільне Крим. До 2 липня проєкт виходить з 7:00 до 11:00, а вдень та ввечері на телеглядачів очікують трансляції головних спортивних подій України та світу.

Онлайн «Суспільне. Спротив» можна переглядати на сайтах місцевих телеканалів Суспільного Мовлення, і на ютуб-каналах Суспільне Рівне, Суспільне Ужгород та Суспільне Львів.

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві телерадіокомпанії та супутниковий телеканал Суспільне Новини. Новини про Україну читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.