Новини компанії

Червень 29, 2023

Підтримка українців — військовим: проєкт місцевих команд Суспільного «Вірю в ЗСУ»

Дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення в межах проєкту «Суспільне. Спротив» відеопроєкт «Вірю в ЗСУ». Це подяка й слова підтримки тим, хто зараз на фронті, — від мам та дружин воїнів, ветеранів російсько-української війни, волонтерів, лікарів, капеланів, співаків, художників, майстрів та спортсменів. 

Відшукали героїв для проєкту журналісти Суспільного з Хмельницького, Харкова, Кропивницького, Тернополя, Сум, Полтави, Луцька, Запоріжжя, Житомира, Чернігова, Івано-Франківська, Чернівців, Черкас та Вінниці. Команда Суспільне Львів виконала постпродакшн. 

Читайте також: Люди України — добірка травневих інтерв’ю проєкту «Суспільне. Спротив»

«Важливо, щоб військові відчували, що за ними стоїть міцний тил і що кожен, хто зараз не зі зброєю в руках, завдячує життям тому, хто її підняв на захист нашої країни. “Вірю в ЗСУ” — це про підтримку, про стійкість наших людей, а також про те, якою буде наша Перемога», — каже генпродюсер регіонального мовлення Суспільного Артем Шелковий.

«Ми всі віримо в ЗСУ, але інколи не вистачає часу, аби подякувати хлопцям та дівчатам на фронті, а також поміркувати про перемогу і якою вона буде для кожного з нас. Цей відеопроєкт — нагадування глядачам не забувати дякувати і казати теплі слова нашим захисникам. Це можливість зупинитись і з'ясувати для себе — що таке Перемога, адже це глибоке і складне питання, яке вимагає дій і роздумів кожного в Україні», — говорить Максим Волошин, продюсер з виробництва Суспільне Львів.

Журналісти Суспільного звернулись до людей, які зараз в тилу теж працюють на Перемогу, кожен з них орієнтований на підтримку, допомогу і побудову нової країни, вже зараз.

«Для творчої групи і для героїв відеороликів важливим було донести до глядачів, до українських захисників, що ми єдині у бажанні перемоги та підняти дух людей, — розповідає шеф-редактор Суспільне Хмельницький Григорій Карякін. — У Хмельницькому ми записали п’ятьох респондентів. Кожен з них розуміє важливість наших воїнів і допомагає їм».

На хмельницьких локаціях працювала журналістка Наталія Паляниця. Вона зустрілася з ветеранкою російсько-української війни, експерткою у сфері реінтеграції ветеранів Катериною Луцик; фронтменом гурту «Мотор'ролла», який спілкується з захисниками у госпіталях та під час концертів на передовій, Сергієм Присяжним; політв’язнем радянського періоду, який свого часу відбував покарання за свою проукраїнську позицію у мордовських таборах, Кузьмою Матвіюком; вдовою учасника російсько-української війни Віталія Поліщука, активісткою, громадською діячкою, яка допомагає людям у пошуку та поверненні військовополонених і загиблих захисників, Анастасією Яровою, та дев’ятирічною волонтеркою громадської організації «Мистецька сотня «Гайдамаки», дівчинкою з багатодітної родини Іванкою Кузнєцовою

«З оператором Олександром Горішевським ми підбирали локацію для кожного героя. Крім того, що це впізнавані місця Хмельницького, вони ще й співзвучні нашим респондентам. До прикладу, Кузьму Матвіюка ми знімали біля пам’ятного знака жертвам політичних репресій комуністичного режиму, Анастасію Ярову — у центрі міста на Алеї Слави, біля банера з портретом чоловіка, який загинув захищаючи Україну. Іванка Кузнєцова вразила нас усіх своєю щирістю і дитячою безпосередністю. Під час запису її ролика пішов дощ, ми пропонували перечекати, але дівчинка наполягала продовжувати зйомку, що ми й зробили», — згадує Наталія.

В Харкові над проєктом працювали редакторка Тетяна Медяник та оператор Антон Каліта. Команда відзняла п’ять відеороликів, де свою подяку й підтримку ЗСУ висловлюють волонтер і музикант Олег Каданов, поетка і волонтерка Наталка Маринчак, художник Боб Бассет, дружина військовослужбовця, волонтерка Ярина Чаговець та музикант й актор Раміл Насіров.

«Вірю в ЗСУ ― це домінантне почуття, яке сьогодні єднає українців. В момент, коли всі бажають перемоги, допомога один одному ― обов'язкова складова. Висловлювання подяки, вдячності, підтримки ― це теж допомога. Тому Суспільне Харків долучилося до цього проєкту. Ми не відзняли, всіх, кого хотіли б, але кожен був готовий долучитися, адже слів подяки багато», ― говорить редакторка Суспільне Харків Тетяна Медяник

«Суспільне. Спротив» дивіться у телеефірі щодня з 7:00 до 11:00, з 12:00 до 16:00 та з 17:00 до 21:00 одночасно на телеканалі Суспільне Новини та усіх місцевих телеканалах Суспільного, включно із Суспільне Крим. До 2 липня проєкт виходить з 7:00 до 11:00, а вдень та ввечері на телеглядачів очікують трансляції головних спортивних подій України та світу. 

Розповідайте свою історію команді проєкту «Суспільне. Спротив» — пишіть на електронну скриньку sprotyv@suspilne.media.

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві телерадіокомпанії та супутниковий телеканал Суспільне Новини. Новини про Україну читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.