Червень 22, 2023
На Global Media Forum за участі Суспільного представили віртуальну фотовиставку про українських журналістів
20 червня у межах 16-го міжнародного форуму Global Media Forum, який проходив у німецькому Бонні, представили віртуальну фотовиставку про українських журналістів, які працюють в умовах війни. Над організацією виставки працювали Академія Суспільного Мовлення разом із DW Academie за фінансової підтримки Європейського Союзу у межах програми MediaFit.
Читайте також: Віцепрезидент Єврокомісії Маргарітіс Схінас: «Зберегти незалежне мовлення — в інтересах України»
Від Суспільного Мовлення до заходу долучилися Марія Фрей, членкиня правління, відповідальна за новини та регіональне мовлення, Родіон Кочубей, член правління, відповідальний за операційну діяльність компанії, Христина Гаврилюк, головна редакторка служби новин Суспільного, Олександр Дмитренко, керівник Академії Суспільного, Ярослава Камінська, кураторка навчальних програм Академії Суспільного Мовлення, та Владислава Місна, менеджерка Дитячої академії Суспільного. Також Марія Фрей та Христина Гаврилюк пройшли навчальну стипендіальну програму від DW.
Проєкт про роботу українських журналістів під час війни представили у форматі імерсивних технологій (технології повного або часткового занурення у віртуальний світ або різні види змішання реальної і віртуальної реальності — ред.).
«Ми з командою завжди в пошуку нових форматів навчання. Особливо це стосується підлітків, до яких треба знайти сучасний підхід. У нас в розробці є квест-кімната з медіаграмотності, гейміфікація курсів. Й один з проєктів — це імерсивне навчання. На Глобал Медіа Форумі ми вирішили скористатись цими напрацюваннями і створили імерсивну фотовиставку, де учасники мали б можливість відчути умови, в яких працюють українські журналісти», — розказала менеджерка Дитячої академії Суспільного та кураторка виставки Владислава Місна.
У кількаденному форумі Global Media Forum взяли участь понад дві тисячі учасників із понад 120 країн.
«На форумі дає можливість зустрітися з фахівцями з усього світу, обмінятися ідеями та досвідом, а також долучитися до дискусій про сучасні тенденції у медіанавчанні. Для нас це корисний досвід, який дозволяє покращити роботу», — розповів Олександр Дмитренко, керівник Академії Суспільного.
Своєю чергою Марія Фрей підкреслила, що фотовиставка відображає в тому числі наслідки війни росії проти України та її агресивну зовнішню політику. Про це важливо постійно наголошувати міжнародній спільноті та робити все можливе, щоб блокувати участь росіян у різних подіях для просування своїх наративів.
«Представляти Україну за кордоном — надскладне завдання, яке потребує не тільки витримки у поясненні колегам з усього світу, що насправді відбувається, але й терпіння доносити організаторам, що деякі їхні рішення викривляють минуле та спотворюють реальність. На цьогорічному форумі було багато згадок про росіян: у вступних словах спікерів, у цитатах, їм надали можливість мати власні виступи, по завершенні яких не можна було ставити питання. На центральному майданчику звучала російська мова і сотні запрошених гостей з усього світу слухали ці виступи, не маючи можливості зрозуміти глибину контексту. Все це спотворювало реальність та закладало сумніви, хто має понести відповідальність за роки агресивної зовнішньої політики рф».
Зокрема під час виступу російського представника в залі прозвучала «повітряна тривога».
«Українські журналісти ініціювали акцію “Повітряна тривога” під час виступу російського журналіста. Завдяки цьому у присутніх принаймні закрався сумнів, що щось не так. Під час форуму кожен з нас десятки разів пояснив, що не так з “дискусіями”, в яких немає можливості поставити питання росіянам, однак для подолання наративів рф у світі нам треба ще докласти неймовірно багато зусиль», — наголосила Марія Фрей.
Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві телерадіокомпанії та супутниковий телеканал Суспільне Новини. Новини про Україну читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.
Фото — Павло Демченко