Новини компанії

Червень 01, 2023

Історії травня, які дивилися найбільше на регіональних ютуб-каналах Суспільного

Суспільне продовжує інформувати про події в Україні, розповідати історії воїнів та їхніх родин, збирати свідчення злочинів російської федерації на території суверенної держави України. Пропонуємо вам добірку сюжетів та репортажів, які дивились найбільше на ютуб-сторінках місцевих команд Суспільного Мовлення у травні.

Понад 263 888 разів переглянули історію пошуків дворічної дівчинки на Харківщині — майже чотири доби рідні не знали, де дитина. У пошуках брали участь поліцейські, рятувальники, військові, волонтери та місцеві жителі. Дівчинку знайшли живу, в лісі за шість кілометрів від дому.

Поліція затримала трьох підозрюваних у вбивстві родини з Києва, яке сталося 14 травня поблизу міста Мена на Чернігівщині. Загиблі — 30-річний чоловік, 28-річна жінка та їх чотирирічний син. Про це повідомив начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Володимир Нідзельський. Сюжет про це дивились 145 тисяч разів.

Поховавши наймолодшого сина, 19-річного військовослужбовця Ярослава Білоуса, його мати Тетяна Павлюк мобілізувалась до танкової бригади. Каже, щоб помститись за смерть своєї дитини. Історія хмельничанки зібрала понад 133 тисячі переглядів.

Найдавнішу частину підземелля заповідника «Меджибіж», що на Хмельниччині науковці відносять до XІV століття. Саме тут два століття по тому, збудували палац, який нині реконструюють. В XІX сторіччі, за часів перебування в Меджибожі російських військ, підземелля палацу засипали сміттям. Відеоісторію про 700-річний розвиток Меджибізької фортеці й замку подивились понад 98 тисяч разів.

28 квітня в Умані, коли пролунав вибух від влучання російської крилатої ракети Х-101, було чутно крики дітей, — пригадують мешканці, яким вдалося вижити. Сюжет про рятувально-пошукові роботи після трагедії зібрав понад 96 тисяч переглядів.

Понад 45 тисяч переглядів у травні на місцевих ютуб-каналах Суспільного Мовлення зібрали матеріали про прикордонника, що повернувся з полону, обстріли Хмельниччини, життя на українсько-білоруському кордоні та резонансне вбивство на Полтавщині:

  • 23-річний прикордонник Максим Касперський з Чернівецької області дев'ять місяців перебував у російському полоні. Про ставлення російських військових до оборонців Азовсталі та перші хвилини після обміну — у відео, яке передивилися понад 80 тисяч разів.

  • 13 травня вночі в Хмельницькому районі після оголошеної повітряної тривоги пролунала серія вибухів. Російські війська ударним дроном атакували об’єкт критичної інфраструктури, пошкодивши цивільні об’єкти Хмельницького району (75 тисяч переглядів).

  • За 60 кілометрів від районного центру, у волинських лісах — село Погулянка Камінь-Каширського району. За сім кілометрів через болота — українсько-білоруський кордон. Суспільне побувало у селі й розпитало в місцевих жителів, як нині живуть біля північного кордону та чим займаються (61 тисяча переглядів).

  • Жителі сіл, ближніх до епіцентру нічних вибухів ворожої атаки на Хмельниччині, 13 травня, латають діри в дахах, затуляють плівкою вікна та виносять з будинків і сараїв вибите скло. У старостатах та селищній і міській радах їм надають допомогу, комісії фіксують пошкодження для допомоги державної. У трьох населених пунктах за кілька кілометрів від місця влучання з місцевими спілкувалася кореспондентка Суспільного (55 тисяч переглядів).

  • Двоє людей, яких застрелили 21 травня у Лохвиці на Полтавщині, були пенсіонерами, а третій — колишнім міським головою. Чоловік, який скоїв вбивство й підірвав себе вибуховим пристроєм, мав дозвіл на зброю (47 тисяч переглядів).

 

Понад 30 тисяч переглядів зібрали сюжети Суспільного з Сум, Чернігова, Черкас, Одеси та Хмельницького:

  • Близько 300 пошкоджених будинків у Середино-Будській громаді за час повномасштабної війни. З них чотири — знищені повністю. Половина населення громади виїхала через постійну загрозу обстрілів.

  • У квітні минулого року на малу батьківщину до Погорільців на Семенівщину, що на Чернігівщині, переїхала родина Тимощенків. З Херсона встигли взяти з собою двох котів та собаку. Планували побути в Погорільцях два-три місяці, а затримались на рік. Тепер і тут вибухи від російських обстрілів чують щоденно.

  • Мешканці першого під’їзду багатоповерхівки в Умані, в який влучила російська ракета, оговтуються та відновлюють здоров’я в лікарнях та кімнатах соціальних гуртожитків. Де живуть люди та чи матимуть куди повертатися — дивіться у відео.

  • Село-музей просто неба Фрумушика-Нова відзначає своє сімнадцятиріччя. У 2006-му в степу Бессарабії, на місці танкового полігону, родина одесита Олександра Паларієва побудувала етнографічний центр. 

  • 9 травня у Хмельницькому попрощалися з військовослужбовцем, спецпризначенцем Дмитром Крамарем. Загинув 23-річний воїн шостого травня у Бахмуті, що на Донеччині. Поховали військового на Алеї Слави, що у мікрорайоні Ракове.

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві телерадіокомпанії та супутниковий телеканал Суспільне Новини. Новини про Україну читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.