Новини компанії

Травень 31, 2023

Дмитро Козлов про найскладніші рішення Суспільного під час війни: підтримати тих, хто не міг працювати фізично

Дмитро Козлов, член правління Суспільного, відповідальний за управління персоналом, взяв участь у спецпроєкті «Варто обговорити» агенції комунікацій «ВАРТО» для видання Sostav.ua

У ході розмови про те, як воєнний час змінює компанії зсередини і як своєчасно впроваджені комунікації допомагають лишатися на зв’язку з командою та водночас утримувати компанію на плаву, Дмитро Козлов поділився власними інсайтами роботи Суспільного під час війни.

Читайте також: Команда Суспільного та шведські медійники підсумували п’ятирічну співпрацю

— Оглядаючись сьогодні на рік назад, як би ви оцінили готовність команди та компанії до повномасштабного вторгнення? Чи були якісь стратегічні плани всередині компаній?

— Ми почали готувати нашу технологічну платформу до можливої великої війни за декілька тижнів до її початку. Це було наше внутрішнє рішення. Перше що зробили — перемістили частину інженерної команди в інше місце. Ми розуміли — ми зобов'язані підтримувати мовлення в таких ситуаціях. Це наша задача як Суспільного Мовлення згідно з мобілізаційним планом: дати можливість керівництву країни мовити до українців. Ми мали бути готові.

— Які управлінські рішення для оптимізації роботи команди ухвалювали вже після 24 лютого?

— Ми зробили дуже важливе рішення в перші дні війни: увімкнули формат «простій — не означає звільнення працівника». Ми підтримали тих, хто не міг фізично працювати або в кого не було роботи через воєнну ситуацію, як цього вимагає кодекс закону про працю, на рівні 2/3 зарплати, і розказували про це людям — це була прозора комунікація. «Так, у вас наразі немає роботи. Можливо тому, що окупували вашу філію (це стосовно команди Херсону), можливо тому, що у вас «прилетіло», можливо, тому що ми змінили центр мовлення. Але ми, як компанія, відповідально переводимо вас в режим виплати 2/3 зарплати й будемо вас інформувати про подальші ваші дії». І ми працювали так приблизно рік. Це допомогло укріпити внутрішній бренд роботодавця серед нашої команди.

Тільки наприкінці минулого року ми почали готувати, а на початку цього року — запустили процедуру певного скорочення, але і це скорочення не для того, щоб змінити фінансове навантаження компанії, а для того, щоб зміцнити людський капітал. Ми скорочуємо приблизно 300 людей, але протягом цього року наберемо не менше. Ми розбудовуємо гіперлокальну мережу, підсилюємо технічну підтримку наших digital-активів. Це скорочення для того, щоб набути нових компетенцій. Крім того, ми працюємо над тим, щоб пропонувати роботу зсередини тим людям, яких вимушено скорочуємо.

— Що, на вашу думку, зіграло ключову роль в утриманні команди та збереженні компанії?

— Сьогодні медіагрупа Суспільного мовника складається з п’яти платформ. Перша платформа, найстаріша — радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь і Радіо Культура). Це потужна, на перший погляд, консервативна, але дуже важлива сьогодні складова нашої медіагрупи. Радіо мовить і на коротких, і на середніх хвилях. Друга платформа — телебачення. Телевізійна платформа включає телеканал Перший, телеканал Суспільне Культура і 22 регіональних телеканалів. Digital-платформа — це всі наші діджитальні активи: Facebook, YouTube, Instagram, TikTok, Telegram-канали. Наші команди — по всій країні. Кожна наша регіональна команда має щонайменше діджитальні активи. Поруч з цим є окрема команда, яка робить новини. Це окремий newshouse. У новин свій окремий продакшн, бо там інший принцип створення контенту, більша динаміка. Поруч з цим існує унікальна команда, яка є тільки в нашій медіагрупі — це центр мовлення для і про національні спільноти. У цій команді працюють усі наші представники національних меншин — угорці, словаки, словени, болгари, румуни, роми. Це окремий напрям нашої роботи.

З творчими людьми потрібно працювати системно — я повністю підтримую цю ідею. Ми залучаємо таланти, які, можливо, десь хотіли заробляти більше, але там, де вони могли заробляти більше, їм треба було б йти на компроміс зі своєю професійною, журналістською етикою. В нас це не потрібно робити. Через це в нас пропозиція роботодавця комплексна.

— Які трансформації, на вашу думку, чекають галузь комунікацій надалі? Як підготувати до них компанію і команду?

— Ми нещодавно закінчили розробку Стратегії-2025 для нашої медіагрупи. У травні наглядова рада Суспільного її вже погодила. Я хотів би акцентувати на двох важливих речах, які заклали в її основу. Перше: ми як суспільний мовник в Україні мали б спонукати все суспільство до рефлексії того, що відбувається. Це буде дуже важливо. Не виступати терапевтом, а закликати до того, щоб ми не забували, що маємо відпрацювати цю стадію війни. Це така глобальна задача. А локальна, не менш важлива задача — важливо для нас як для команди, яка створює контент, дуже обережно працювати з точки зору етики. За останніми дослідженнями, близько 5 млн українців безпосередньо дотичні до війни. У своїй роботі ми маємо враховувати це і, з одного боку, висвітлювати й надавати правдиву інформацію, а з іншого боку — не переходити ту межу, де інформація вдаряє по людині. Ми розуміємо, що розпочинаємо всередині будувати концепцію, яка передбачає дуже велику увагу до питання ветеранів. Є мої колеги, які вже отримали державні нагороди, і є колеги, які постійно працюють «на нулі» — і до них ми також ставимось як до людей, які потребують підтримки.

І це той момент, який я радив би зауважити всім, хто працює з контентом, з контекстом: і в медіа, і в креативі. Бути уважнішими та обережнішими до болючих тем, і не переходити ту межу, яка може зробити ваш меседж клікбейтним, умовно кажучи, але зайде туди, куди етично стороння людина не має просто заходити. Це складна задача. Ми тільки починаємо її розробляти, але розуміємо, що для українських медіа в найближчі декілька років це буде дуже важливою задачею.

Повна версія розмови з колегою Наталею Холод, CEO агенції комунікацій «ВАРТО»,  у межах спецпроєкту «Варто обговорити», читайте на сайті Sostav.ua.

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший, Суспільне Культура, супутниковий телеканал Суспільне Новини й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві мовники. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.

Фото — Анастасія Мантач