Новини компанії

Лютий 28, 2023

Люди лютого — «Суспільне. Спротив». Добірка інтерв’ю

Команди місцевих каналів Суспільного Мовлення у всеукраїнському телепроєкті «Суспільне. Спротив» продовжують знайомити глядача з тими, хто нас захищає, хто допомагає й підтримує, надихає й ділиться своїми історіями. Жінки народжують під час повітряних тривог, воїни рятують дітей, залізничники евакуюють потерпілих від війни, а ще науковці, волонтери і митці — всі разом тримаємо стрій. Нижче — зібрали для вас добірку відеоінтерв’ю від регіональної команди Суспільного з міст і містечок нашої країни. 

24 лютого свою першу річницю святкували п’ятеро діток, народжених у Хмельницькому обласному перинатальному центрі в день повномасштабного вторгнення росії. Як народжують зараз жінки у Хмельницькому, чи багато було породіль із зони бойових дій — Суспільне дізнавалося у  заступниці директора з акушерсько-гінекологічної допомоги Лариса Притуляк.

Вінничанин Євген Ісаєв, інструктор з тактичної медицини, учасник Ігор Нескорених, у військо пішов у 2014, влітку того ж року отримав поранення, довелось ампутувати стопу. У 2022 році звільняв Київщину і допомагав евакуйовуватись цивільним, саме там від маленької дівчинки воїн почув: «Я люблю тебе, український солдате». Інтерв’ю можна переглянути на сайті філії. 

Читайте також: Історії бабусь-волонтерок з усієї України — у проєкті «Герої» на Першому

Запорізький військовослужбовець Євген Олексенко воює з 2015 року, з АТО. Попри поранення, чоловік продовжує воювати за незалежність України. До річниці повномасштабної війни Євген розповів про найгарячіші ситуації.

У 2014-му Святослав Єрмонов працював поліцейським у Донецьку. Потім продовжував службу в Маріуполі, де його застало повномасштабне вторгнення. Наразі він, попри другу втрату домівки та полон, повертається на Донбас. З захисником спілкувалися журналісти Суспільного.

Сумчанин Олексій Масюченко з позивним «Водолаз» разом із побратимами ці два місяці обороняли українські позиції на Донеччині. Виявилося, що після бою з росіянами на одній з них у замерзлій землі залишились тіла загиблих військових. Олексій вирішив їх витягти, щоб передати рідним. 

У річницю з дня загибелі Героя України, тернополянина Віталія Скакуна його мати розповіла, чи прийняла вибір сина. 24 лютого 2022 року захисник підірвав Генічеський міст на Херсонщині разом із собою, щоб уповільнити просування російських військ. 

25 лютого 2022 року журналіст Володимир Лисюк написав рапорт на вступ до миколаївського підрозділу територіальної оборони і з того часу боронить Україну на херсонсько-миколаївському напрямку від російської навали. 

Херсонця Сергія Ковальського російські військові викрали влітку. Спочатку хлопця тримали у херсонській катівні, потім — перевезли до Криму, зараз його утримують в Лефортовській тюрмі в Москві. Історію Сергія розповіла Суспільному його мама.

В ексклюзивному інтерв'ю новий голова Дніпропетровської військової адміністрації Сергій Лисак розповів про перші 11 днів на посаді, про пріоритети та принципи в роботі, кадрові зміни, розвиток регіону, допомогу військовим і родину, й про те, чи планує налагоджувати відносини з різними політичними силами. 

Повномасштабна війна росії проти України вплинула на кожного європейця — у цьому переконаний голова Представництва Європейського Союзу в Україні, Посол Матті Маасікас. З ним поспілкувалася ведуча проєкту «Суспільне. Спротив» Світлана Стеценко. Про успіхи України на шляху до євроінтеграції та процес розслідування воєнних злочинів — дивіться в інтерв'ю.

Ігор Сингаївський та В’ячеслав Орловський — працівники служби лінії Коростенської мережної дільниці «Житомиробленерго». У жовтні 2022-го та в лютому 2023-го їздили на Херсонщину відновлювати повітряні лінії, зруйновані військами рф. Про особливості роботи на деокупованих територіях і поблизу лінії бойових дій — дивіться в інтерв’ю.

Волинський волонтер Ігор Шевчук за час повномасштабного вторгнення наїздив до 30 тисяч кілометрів з допомогою військовим. Опікується 14-ою окремою механізованою бригадою імені Романа Великого. Після повернення з Харківського напрямку, чоловік розповів, що його спонукає допомагати військовим та їздити на схід, ризикуючи життям.

Про роботу волонтерів в Одесі, з якими речами та продуктами доводиться працювати й про плани після перемоги — в інтерв'ю з координаторкою волонтерського центру Наталією Богаченко.

 

Євген Скирда — засновник школи з джиу-джитсу в Кропивницькому. Тренер перетворив свою спортивну базу на прихисток для переселенців. За проживання та харчування вони не платять. Діти мають можливість займатися спортом безплатно. Як йому вдається допомагати людям — дивіться у відео.

Після початку повномасштабної війни із Полтави почали курсувати евакуаційні потяги, які везли людей на захід України. Працювали майже без відпочинку та намагалися підтримувати всіх, хто полишав свої домівки. Провідниця Тетяна Овчаренко та начальник потяга на час евакуації ВПО Вадим Кукса поділилися спогадами про ті дні.

На центральному залізничному вокзалі Києва рівненський письменник і поет, театральний та естрадний виконавець Андрій Пермяков презентував книгу «Залізна евакуація». У ній зібрані історії переселенців і залізничників після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну.

У Черкаському міському притулку для тварин нині перебувають 180 мешканців, 11 з яких — переселенці. Звідки тварини сюди потрапляють, як реагують на повітряні тривоги, чим можна їм допомогти — у розмові з волонтеркою Черкаського міського товариства захисту тварин «Друг» Валентиною Калініною.

Науковий експеримент для військових хірургів — інтерв'ю Елли Сімакової-Єфремян, заступниці з наукової роботи директора Інституту судових експертиз ім. проф. Н. С. Бокаріуса у Харкові. 3D-сканування як спосіб експертизи зруйнованих обстрілами, ракетними ударами й авіабомбардуванням будинків, ДНК-експертизи для ідентифікації тіл загиблих — про це дивіться у матеріалі. 

У січні 2023 року в Україні стартував проєкт «Неопалимі». Він має на меті допомогти людям, які отримали опіки, рубці та інші ураження шкіри у протистоянні російській агресії. В Івано-Франківську представницею цього проєкту є лікарка-косметологиня Ольга Масич

Чому вивіз із Бобровиці сільгосптехніку та посівний матеріал і чи планує відмовитися від вирощування кукурудзи. Відповіді на ці та інші запитання в інтерв’ю Суспільному дав Герой України Леонід Яковишин.

Про блог «Зрізана коса», як розповідати про українську культуру цікаво й по-сучасному та не виглядати у традиційних вбраннях дивно, розповіла чернівчанка Анастасія Свідерська.

Читайте також: 10 символів стійкості Суспільного Мовлення — які вони?

Нагадаємо, такі інтерв’ю команда Суспільного готує для всеукраїнського проєкту «Суспільне. Спротив». 

Дивіться «Суспільне. Спротив» щобудня з 7:00 до 11:00, з 12:00 до 16:00 та з 17:00 до 21:00 на телеканалі Суспільне Новини або на місцевих телеканалах Суспільного. Добірки-дайджести найцікавіших інтерв’ю та матеріалів інформаційного проєкту «Суспільне. Спротив» — щосуботи (з повтором у неділю) з 7:00 до 10:00, з 12:00 до 15:00, з 17:00 до 20:00

Також щосуботи о 17:00 та 19:00 на місцевих телеканалах Суспільного Мовлення виходять прямоефірні інформаційні випуски. Їх почергово готують команди Суспільного у Полтаві, Чернігові, Чернівцях, Черкасах та Одесі.

Всі інтерв’ю місцевих команд Суспільного можна переглянути на сайтах або ютуб-каналах філій

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві телерадіокомпанії та супутниковий телеканал Суспільне Новини. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.