Лютий 10, 2023
Радіосеріал «Авантюристи. 30 історій про героїв і лиходіїв» — на Радіо Культура
У понеділок, 13 лютого, на Радіо Культура стартує новий радіопубліцистичний серіал від автора детективів Владислава Івченка «Авантюристи. 30 історій про героїв і лиходіїв». Протягом шести тижнів слухачі зможуть почути карколомні історії про непересічних українців, які мали непереборну жагу пригод, не боялися ризикувати і, зрештою, перемагали.
«Ідея проєкту “Авантюристи. 30 історій” народилася з бажання отримати власну історичну оптику і власних героїв, бо багато років ми змушені були дивитися на своє минуле чужими очима. Історія творилася в Москві/Петербурзі, Відні, Варшаві чи Стамбулі, але аж ніяк не в Києві. Я ж хотів розповідати українські історії про українських героїв. Відбір персонажів для них відбувався просто: я збирав інформацію, а потім дивився, чи можна з цього написати гостросюжетний роман чи зняти пригодницький фільм. Якщо так, то герой брався у подальшу роботу. І головною ціллю було написати таку історію, яку хотілося б переповісти: людина слухає радіо, а потім ділиться почутим з рідними чи друзями», — розповідає автор проєкту Владислав Івченко.
Читайте також: «Кохання з другого погляду» — новий погляд на класику в радіоблозі Мирослава Лаюка на Радіо Культура
Радіосеріал звучатиме на хвилях Радіо Культура по буднях о 15:40. Також «Авантюристів» можна буде слухати на подкастових платформах Суспільного. Традиційно після виходу в ефір всі серії з’являтимуться на сайті Радіо Культура в архіві програм.
«З радянських часів слово “авантюристи” мало негативну конотацію, але хочу нагадати, що авантюрист — це людина, яка шукає пригоди. В умовах бурхливої української історії часто траплялося так, що пригоди самі знаходили людей, яким доводилося виживати між жорнами імперій. В будь-якому випадку, “Авантюристи” це карколомні історії про людей, які перемогли хоча б тому, що не здалися. В умовах нинішньої війни такі герої надихають», — каже Владислав Івченко.
Перша серія — «Одного разу у Харкові» — розповідає про найбільше в історії російської імперії пограбування, коли з Харківського банку взаємного кредиту були викрадені цінні папери на суму 2,5 мільйона рублів (станом на 1916 рік, про який іде мова в розповіді, це дорівнює зарплаті кількох сотень генералів або вартості тисячі автомобілів Ford). Про те, як було організовано найзухваліший на ті часи злочин, чим тодішні польські злодії відрізнялися від російських, як це було пов’язано з окупацією Царства Польського російською імперією, як у розкритті цієї справи допоміг любовний трикутник і що з приводу цієї справи писав у своїх мемуарах Аркадій Кошко, легендарний слідчий, що очолював карний розшук усієї імперії, — слухайте в ефірі Радіо Культура вже у понеділок.
Наратором радіосеріалу став автор проєкту, письменник Владислав Івченко. Продюсерка проєкту — Світлана Свиридко.
«Ми записали ці історії ще у листопаді 2021 року і впевнено планували прем’єру радіопубліцистичного циклу на 2022 рік. Писали, як то кажуть, з "вогником", натхненно, бо хотілося якнайшвидше прийти до радіослухача, але на шляху до реалізації наших планів трапилася війна. Довелося призупинити проєкт на рік, але не зупинити, і до Всесвітнього дня радіо ми підготували прем’єру. Історії від Владислава Івченка позавікові, вони будуть цікаві і дорослим, і дітям. Це історії про тих, кому не цікаве "прісне" життя, хто звик або ж готовий ризикувати, кому не вистачає пригод і адреналіну у житті, хто втягує себе й інших у сумнівні, навіть безнадійні проєкти, бо має непереборну жагу пригод», — каже Світлана Свиридко.
Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. На час воєнного стану мовить по буднях з 12:00 до 19:00. В ефірі можна почути програми про актуальні культурні події України й світу, історичні рубрики та найкращі зразки класичної музики, улюблені літературні передачі — радіодетективи, радіодраму тощо. В інший час Радіо Культура мовить синхронно з Українським Радіо, транслюючи цілодобовий марафон, в якому надає слухачам і слухачкам оперативну та перевірену інформацію. Слухайте Радіо Культура на хвилях у FM-діапазоні, а також в мобільному застосунку suspilne.radio в Google Play та App Store, і на сайті suspilne.radio.