Новини компанії

Січень 19, 2023

«У цій війні Україна перемогла малоросію», — інтерв'ю з Робертом Чижевським у проєкті «Межі»

У новому випуску програми «Межі» історик та директор Польського Інституту у Києві Роберт Чижевський розповів про зв'язок української та польської культур.  Також він розвінчав черговий російський пропагандистський наратив про те, що Польща підтримує Україну начебто через загарбницькі наміри. Більше про новітні українсько-польські відносини — дивіться у свіжому випуску програми «Межі» на місцевих каналах Суспільного Мовлення та ютуб-каналі Першого. 

Читайте також: «Двері»: як кримський татарин, болгарка та словак допомагають Україні перемагати

Онук відомого українського полковника Армії УНР Григорія Чижевського, правнук відомого діяча українського руху Павла Чижевського, Роберт вважає, що у цій війні Україна перемогла малоросію: «Ця війна — це свідчення того, що історія не завершена. Україна навчає цей світ. Я вважаю, що ця боротьба українців — велика мрія про свободу. У цій війні Україна перемогла над малоросією. Я б сказав, ця війна вбила також думку Гоголя, яка записана в “Тарасові Бульбі”: українці побачили, що світ по-іншому виглядає, ніж Гоголь написав».

Протягом кільканадцяти років Роберт Чижевський проводить молодіжні програми обміну зі школами з України, є співорганізатором конференцій та виставок, присвячених польсько-українській історії. Він розповів ведучій проєкту «Межі» Ларисі Волошиній про свою мрію: щоб в майбутньому українці в Польщі та поляки в Україні почували себе вдома, а не за кордоном.

«Багато українських дітей хочуть вчити польську мову, я вважаю, що і  навпаки: в Польщі потрібно запустити вивчення української мови. Багато шкіл звертаються до мене, щоб надати їм вчителів, бо вчителів польської мови немає. Я за кошти інституту допоміг українським школам і видрукував  12 тисяч екземплярів книжки для 5-го класу: навчання польської мові, як іноземної», — каже Роберт Чижевський.

Читайте також: Письменник і дослідник з Одеси Володимир Саркісян — у проєкті «Межі»

Проєкт «Межі» про силу та єдність українського народу. Герої програми — українці, різні за національним походженням, культурою та місцем проживання — доводять на власному прикладі, що лише прийняття різності може забезпечити перемогу України над росією. Це лідери думок, журналісти, історики, дослідники, активісти, правозахисники та культурні дієвці. Щоп'ятниці скорочену версію «Межі» можна подивитися о 20:45 у всеукраїнському проєкті «Суспільне. Спротив». Онлайн переглядайте інтерв’ю проєкту — на ютуб-каналі Першого. Щонеділі о 16:30 на місцевих каналах Суспільного. Онлайн-трансляція — на сайтах філій.

Суспільне Мовлення — єдине медіа в Україні, яке регулярно виготовляє проєкти мовами національних спільнот — для них, а про них — українською. У 2019 році був створений Координаційний центр мовлення національних меншин. Команда Центру збирає інформацію з усіх куточків України про найважливіші для кожної спільноти події, виклики та проблеми, прагне створити середовище рівності, толерантності та плюралізму нацменшин.

Нагадаємо, Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві телерадіокомпанії та супутниковий телеканал Суспільне Новини. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.