Новини компанії

Грудень 13, 2022

Жінки, які мають силу: спецпроєкт «Так, я жінка» на Суспільне Новини

Їх п’ятеро. Кожна з них прокинулася на війні не за власним бажанням. Але кожна з них обрала протистояти. Військова, яку не пускають на фронт, лікарка, яка не боїться замінованих полів, вчителька, яка залишила роботу з дітьми, аби боронити їхнє життя на передовій, директорка реабілітаційного центру, яка бореться за рівноправне суспільство, і голова громади, яка здійснила революцію у своїй спільноті. За їхніми плечима країна. В їхніх історіях ти впізнаєш себе, а якщо ні, то згадаєш свою кохану, сестру чи маму. Дивіться спецпроєкт Суспільного «Так, я жінка».

Перший епізод — 13 грудня о 19:00, наступні — щовівторка та щосуботи до 27 грудня на ютуб-каналі Суспільне Новини.

Відео створені кінокомпанією «Добранічфільм» на замовлення Суспільного за підтримки BBC Media Action та фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.

Читайте також:  «Всі знають, заради чого», — Вікторія Хамаза розповіла Суспільне Черкаси про волонтерські поїздки

«Чесні історії жінок, що мають голос у власній країні під час війни. Це — документальні нариси про те, якими ми є зараз, як гартуємось та боремось за майбутнє, бо наших людей неможливо перемогти», — каже Олександра Чернова,  продюсерка проєкту.

«Кожна наша героїня — це унікальний світ. Тендітний, але непохитний, ліричний, але войовничий. Я дуже вдячна кожній, що вони пустили нас у цей світ, поділилися своїми болями та мріями», — розповідає режисерка Світлана Рудюк.

«В історіях цих жінок — життя країни: звільнення Херсона і допомога тим, хто залишився в сірій зоні ще замінованих сіл і міст. Одна з героїнь захищає нас на передовій, а інша — у Львові бореться за рівні права для кожного. Війна обмежує нас і викликає жагу до помсти, але ці жінки не забувають про гідність і любов. Вони надихають. Кожна з них у свій спосіб бореться за перемогу і цивілізаційний розвиток країни», — ділиться Таїсія Кутузова, шеф-редакторка проєкту.

Перша історія про Наталію Лелюх. Вона разом з командою «піратиків» їздить у прифронтові села, аби допомогти. Лікарка-гінекологиня поєднує роботу в затишній приватній клініці в Києві зі щотижневими виїздами на деокуповані території. Часом під обстрілами, часом поміж замінованих полів, Наталія надає медичну допомогу людям, які опинилися в сірій зоні й не можуть отримати підтримку від держави. Дивіться її історію у вівторок о 19:00.

17 грудня — історія полковниці ЗСУ Катерини Корнієнко. 22 роки на військовій службі, 8 років на війні. Катерина — начальниця служби цивільно-військового співробітництва штабу Командування Сил логістики ЗСУ. Вона прокладає «місток» між цивільними й військовими, аби не сталось гуманітарної катастрофи. Але в її думках — залишити штаб і знову поїхати на передову.

20 грудня — розповідь про вчительку з Краматорська Олену Зінченко. Навчати дітей було її пристрастю. Тепер Олена боронить дітей, яких навчала, на передовій. На службі вона зустріла свого майбутнього чоловіка Руслана. Цього року він загинув на фронті. Вихованці й товариші Олени по службі допомагають їй впоратися з втратою і разом з нею наближають перемогу.

24 грудня — історія Людмили Прокопечко. Як тільки звільнили Херсон, Людмила разом з командою вирушила до міста надавати гуманітарну допомогу, незважаючи на постійні обстріли міста. Голова Доброславської громади Одеської області, яка згуртовано приймає виклики війни.

27 грудня розкажуть про п’яту героїню — Зореславу Люльчак, викладачку, директорку реабілітаційного центру та маму дитини з аутизмом, яка змогла долучити місцеву владу та міжнародних партнерів до розбудови інклюзивного простору у Львові.

Відео створено за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Погляди, висловлені в ньому, є відповідальністю авторів і можуть не відображати офіційної політики Міністерства міжнародних справ Канади.

Читайте також: Герої боїв біля Чернігова — у другій серії трилогії Суспільного «Битва за Чернігів»

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанції (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 місцеві телерадіокомпанії. Новини про Україну читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.