Новини компанії

Грудень 09, 2022

Асоціація «IT Ukraine» за інформаційної підтримки Суспільного презентувала національне дослідження «Do IT Like Ukraine»

Українське профільне об'єднання ІТ-компаній Асоціація «IT Ukraine» за інформаційної підтримки Суспільного Мовлення презентувало щорічне комплексне дослідження про стан, здобутки ІТ-індустрії та її роль у майбутньому України.

Мета дослідження — підтримка індустрії та промоція бренду України як провідної технологічної нації.

Читайте також: Суспільне — головний інформаційний партнер національного мистецького проєкту «Світ Сковороди»

За підсумками національного дослідження 2022 року:

  • До війни національна ІТ-індустрія стала одним із найбільших експортерів ІТ-послуг в Європі й наразі залишається єдиною експортною галуззю України, яка повноцінно працює у воєнний час. ІТ-індустрія змогла збільшити обсяги експорту відносно минулого року, в той час, як інші зазнали суттєвих втрат. Так, наприклад металургія впала на 59%, експорт мінеральних продуктів — на 46,1%, продуктів хімічної промисловості — на 42,6%. На цьому фоні частка експорту ІТ-послуг у ВВП збільшилась на 51% та становить 5,4%.

  • За підсумками десяти місяців 2022 року, галузь принесла в економіку України 6 млрд дол. США експортного виторгу та досягла позначки зростання 10% у порівнянні з попереднім роком.

  • Усі ІТ-компанії зіткнулися з проблемами, пов’язаними із війною. За даними Асоціації, понад 34,3% компаній успішно пристосувались до нових реалій, 61,3% (переважна більшість ІТ-компаній) подолали не всі виклики, але наразі працюють стабільно.

  • Внаслідок повномасштабного вторгнення 70,8% ІТ-компаній провели незаплановану релокацію в межах України та за кордон, чверть з них — повну. Географія релокації компаній змінювалась, і на сьогодні список топ-10 країн наступний: Польща, Німеччина, США, Португалія, Болгарія, Чехія, Румунія, Молдова, Іспанія, Канада.

  • 81,5% релокованих за кордон ІТ-компаній все ж планують повертати бізнес в Україну за умови скасування воєнного стану та повного припинення бойових дій.

  • Станом на 1 листопада, за даними ДПС, сума сплачених ІТ-індустрією податків та зборів склала 26,6 млрд грн. 

  • Наразі галузь в Україні нараховує майже 330 тис. ІТ-спеціалістів.

Детальніше про мету дослідження, його підсумки та найцікавіші кейси можна  буде дізнатися у денному випуску інтерактивного інформаційного шоу «Сьогодні. Вдень» 13 грудня об 11:45 в ефірі Українського Радіо.

Нагадаємо, Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.