Новини компанії

Грудень 01, 2022

Суспільне презентувало пісні фіналістів Нацвідбору на Євробачення-2023

У четвер, 1 грудня, Суспільне Мовлення презентувало пісні та провело жеребкування фіналістів Національного відбору на Пісенний конкурс Євробачення-2023. Пресконференція відбулася у «Медіацентрі Україна — Укрінформ» за участі представників Суспільного Мовлення, «Старлайт Продакшн», «Дії» та фіналістів Нацвідбору на Євробачення-2023.

Під час заходу були презентовані пісні учасників, з якими вони виступлять у фіналі Нацвідбору за право представити Україну на Євробаченні-2023. Пісні учасників можна послухати тут.

Серед учасників було проведено жеребкування і визначено, у якому порядку будуть виступати десять фіналістів:

  1. Moisei — «I'm Not Alone»
  2. OY Sound System — «Ой, тужу»
  3. DEMCHUK — «Alive»
  4. Jerry Heil — «WHEN GOD SHUT THE DOOR»
  5. FIINKA — «Довбуш»
  6. KRUTЬ — «Колискова»
  7. Tember Blanche — «Я вдома»
  8. Angelina — «Stronger»
  9. 2TONE — «Квітка»
  10. TVORCHI — «Heart of Steel»

Читайте також: Нацвідбір на Євробачення-2023: Суспільне оголосило фіналістів

Під час пресконференції голова української делегації на Євробаченні Оксана Скибінська нагадала, що цього року у травні Україна перемогла на Євробаченні-2022, і хоча Євробачення-2023 пройде в Ліверпулі, а не в Україні, воно відбуватиметься з Україною в серці та від імені України.

Оксана зазначила, що цьогорічний Нацвідбір проходить у надзвичайних обставинах та справді унікальний в багатьох аспектах: вперше Нацвідбір відбувається в умовах повномасштабної війни в Україні та буде в укритті, щоб всі учасники та присутні глядачі в залі були в максимальній безпеці.

«Україна цього року буде першою серед усіх країн-учасниць Євробачення, яка проведе Національний відбір. Тобто ми задаватимемо певну планку, хоча дійсно робитимемо це в надзвичайних та виняткових для всіх країн обставинах», — розповіла голова української делегації на Євробаченні. 

Вона також додала, що цьогорічний Національний відбір має низку нововведень, які Суспільне Мовлення намагалося зробити для того, щоб максимально підсилити подію: 

«Одним із них є запровадження співпраці із застосунком "Дія", де вперше в історії Національного відбору вже відбулося голосування за журі Нацвідбору. Нам було дуже важливо, щоб саме українці змогли максимально долучитися до визначення журі, які й будуть спільно з українцями вже 17 грудня визначати, хто буде представляти нашу країну в такий винятковий, надзвичайний час на такій великій міжнародній арені. 

Також ми співпрацюватимемо вже під час фіналу Національного відбору для проведення голосування максимально надійним способом, щоб українці змогли долучитися до прийняття цього важливого рішення щодо переможця Національного відбору».

Ще одним важливим підсиленням цьогорічного Національного відбору стало обрання як музичного продюсера Дмитра Шурова (Pianoбой), який, за словами Оксани, надихнув багато українських артистів — в такий непростий для кожного українця час — творити, писати пісні й все-таки долучитися до Національного відбору.

Музичний продюсер Нацвідбору на Євробачення-2023 Дмитро Шуров (Pianoбой) подякував воїнам ЗСУ, завдяки яким проводиться цьогорічний Нацвідбір: «У першу чергу хочу подякувати нашим ЗСУ, нашим воїнам, нашим солдатам, тому що завдяки їм ми можемо проводити цей відбір, ми можемо створювати музику. Завдяки ним не зупинятися. Хто б міг думати, наприклад, в березні, що ми з вами будемо сидіти тут і обговорювати місце фіналу, учасників, пісні. Хочу подякувати: поки вони є — є ми».

«Це відбір унікальний, особливий, його могло й не бути. Наша країна рухається в бік очищення від старих підходів та схем. І саме в такі часи люди, які себе створюють, мають набагато більше шансів. Мене тішить, що наш відбір, лонглист як результат відбору, а також фінал, відображають ці процеси. Бачимо дуже багато нових імен. І, на мою думку, це прекрасно і круто, — підкреслив Дмитро Шуров (Pianoбой). — Люди, які у нас в фіналі, — це люди, які створюють себе самі, без вливань, без лоббі. Це музиканти, які живуть музикою та створюють її для душі, тому що не можуть інакше. На моє переконання, саме такі люди мають бути почутими».

Водночас він звернувся до аудиторії та запросив підтримувати молодих українських музикантів: «Цим музикантам потрібна ваша підтримка не зважаючи на те, подобаються вони вам чи ні — це питання особистого смаку і поваги до смаку інших. На мою думку, українська музика вже є частиною світової, її просто ще не всю почули. Цей відбір дає можливість чесним, органічним, природним музикантам сучасної України сказати своє слово, донести світові те, що вони відчувають».

Керівник проєкту з виробництва телевізійної версії фіналу Національного відбору, «Старлайт Продакшн», Борис Пустовий розповів, яким буде фінальний концерт:

«Наша сила в єдності. І вечір, коли в серці столиці, в укритті, 10 артистів будуть боротися за право співати від імені України, має стати моментом, коли українці об’єднаються ще більше, де б вони не народились та де б не жили зараз. Кожен, хто буде виходити на сцену в цей вечір, буде наповнювати серце країни світлом: світлом своєї пісні, світлом, яке обов’язково переможе темряву. Цим ми хочемо сказати, що в центрі України глибоко під землею наше серце б’ється, попри війну, попри всі жахіття і всі випробування — наша музика звучить. В непрості часи ми командою будемо намагатися зробити все, щоб забезпечити цим прекрасним яскравим фіналістам не менш яскраві виступи».

Керівник команди впровадження «Дії» Денис Іванов додав, що кандидата цьогорічного Нацвідбору, який представлятиме Україну на міжнародному пісенному конкурсі, українці  зможуть обрати в «Дії».

«Попри війну цифровізація усіх сфер продовжується. Мінцифра разом із Суспільним Мовленням змінює традиції Євробачення. Цьогоріч кандидата, який представить Україну на весь світ на музичному конкурсі у Ліверпулі, можна буде обрати в "Дії". Кожен користувач застосунку зможе зробити свій внесок в музичну культуру країни і проголосувати за улюбленого артиста. В один клік просто зі смартфона», повідомив керівник команди впровадження «Дії» Денис Іванов.

Опитування в «Дії» реалізовуватиметься Мінцифрою спільно з Міністерством культури та інформаційної політики і Суспільним Мовленням.

Трансляцію пресконференції можна переглянути на ютуб-каналі та фейсбук-сторінці Євробачення Україна та на фейсбук-сторінці Суспільного Мовлення. Трансляція з англійським перекладом доступна за посиланням

Більше фото з пресконференції  за посиланням.

Зазначимо, Суспільне Мовлення отримало на Нацвідбір майже 400 заявок, а лонглист містив 36 учасниківФінал Національного відбору на Євробачення-2023 відбудеться 17 грудня у форматі телевізійного концерту в прямому ефірі. Виробництвом телеверсії займатиметься «Старлайт Продакшн».

67-й Пісенний конкурс Євробачення від імені України у травні наступного року прийматиме Ліверпуль

Читайте також: Дитяче Євробачення-2022: презентація кліпу Злати Дзюньки на пісню «Незламна»

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2023.

Фото — Артем Галкін