Листопад 22, 2022
«Музичні обличчя українських регіонів» — на Радіо Культура
Чи знали ви, що видатний композитор та автор музичних обробок українських народних пісень — зокрема всесвітньо відомого «Щедрика» — Микола Леонтович родом із Вінниччини? Чи що віртуозний скрипаль із Дніпра Леонід Коган, на честь якого названа обласна філармонія у Дніпрі, свого часу переміг у конкурсі імені Королеви Єлизавети у Бельгії?
У середу, 23 листопада, на Радіо Культура стартує новий проєкт «Музичні обличчя українських регіонів», що познайомить слухачів із найцікавішими музикантами з усіх куточків України. Від Херсона до Чернігова, від Ужгорода до Луганська — рушаймо разом у радіомандрівку головними музичними майданчиками України, щоб слухати найкращі зразки української музики, а також світову музику у виконанні українців.
Читайте також: «Українські театри — голоси регіонів» — на Радіо Культура
«Україна — це не лише Київ, Львів чи Харків. Це багато міст і сіл, де живе чимало талановитих людей, які творили й нині творять наш мистецький простір. У проєкті “Музичні обличчя українських регіонів” майже 100 випусків, і це ще не вичерпний перелік людей, гідних того, щоб їх пам'ятали. Іменами деяких людей з цієї добірки вже названо філармонійні зали й музичні школи, інші ще торують свій творчий шлях. А об'єднує їх те, що їхні записи є у Художньому фонді Українського Радіо», — розповіла про проєкт його продюсерка Наталія Попудрібко.
Проєкт «Музичні обличчя українських регіонів» виходитиме в ефір по буднях, починаючи з 23 листопада, о 12:50 та о 18:50.
«Ми прагнули продемонструвати найкращих виконавців різних поколінь. Від зірок скрипкового мистецтва середини XX сторіччя — Леоніда Когана і Давида Ойстраха, до сучасних молодих віртуозів, наприклад, випускників харківської десятирічки Олексія Шадріна та Дмитра Удовиченка. Ми зібрали найкращі записи легендарних примадонн оперної сцени минулого — Євгенії Мірошніченко, Єлизавети Чавдар, і найкращих солісток нашого часу, яких ви можете почути в оперних театрах України та світу», — зауважила Наталія Попудрібко.
Подивитися розклад ефірів, а також прослухати фрагменти, що вже були в ефірі, можна в архіві програми на сайті Радіо Культура.
Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. На час воєнного стану мовить по буднях з 12:00 до 14:00 та з 16:00 до 19:00. В ефірі можна почути програми про актуальні культурні події України й світу, історичні рубрики та найкращі зразки класичної музики, улюблені літературні передачі — радіодетективи, радіодраму тощо. В інший час Радіо Культура мовить синхронно з Українським Радіо, транслюючи цілодобовий марафон, в якому надає слухачам і слухачкам оперативну та перевірену інформацію. Слухайте Радіо Культура на хвилях у FM-діапазоні, а також в мобільному застосунку suspilne.radio в Google Play та App Store, і на сайті suspilne.radio.