Новини компанії

Жовтень 24, 2022

«Українські театри — голоси регіонів» — на Радіо Культура

На Радіо Культура стартує новий проєкт «Українські театри — голоси регіонів». Кожного дня о 18:50 на радіохвилях звучатимуть сцени зі знакових вистав українських театрів. Від Херсона до Чернігова, від Ужгорода до Луганська — слухачі зможуть здійснити двотижневу радіомандрівку сценами театрів з усієї України й почути уривки найбільш знакових українських вистав. 

Читайте також: Коли і хто робитиме телеверсію фіналу Нацвідбору Євробачення

У понеділок, 24 жовтня, проєкт стартує сценами з вистави «Назар Стодоля» за п'єсою Тараса Шевченка Харківського академічного драматичного театру імені Тараса Шевченка. 

У вівторок, 25 жовтня, слухачі почують сцени з вистави «Скупий» за п'єсою Жана-Батиста Мольєра Дніпровського національного академічного українського музично-драматичного театру ім. Тараса Шевченка. 

«Завдяки цьому проєкту слухачі матимуть змогу почути голоси найзнаковіших акторів з різних куточків нашої країни. Наприклад, фрагмент вистави “Не вбивай!” за Богданом Лепким Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької — цей запис нині зберігається у фондах Українського Радіо, — прозвучить у виконанні легендарного Федора Стригуна. А в унікальному записі вистави “По ревізії” за п'єсою Марка Кропивницького Одеського музично-драматичного театру імені Василя Василька звучатиме голос самого Василя Василька», — розказала головна редакторка редакції літературних передач і Радіотеатру Радіо Культура Наталя Коломієць

Загалом у проєкті прозвучать уривки з вистав восьми українських театрів — зі Львова, Тернополя, Чернівців, Одеси, Харкова, Запоріжжя, Дніпра та Сєвєродонецька, що нині зберігаються у фонді Українського Радіо.

Подивитися розклад ефірів, а також прослухати фрагменти, що вже були в ефірі, можна в архіві програми на сайті Радіо Культура. 

Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. На час воєнного стану мовить по буднях з 12:00 до 14:00 та з 16:00 до 19:00.  В ефірі можна почути програми про актуальні культурні події України й світу, історичні рубрики та найкращі зразки класичної музики, улюблені літературні передачі — радіодетективи, радіодраму тощо. В інший час Радіо Культура мовить синхронно з Українським Радіо, транслюючи цілодобовий марафон, в якому надає слухачам і слухачкам оперативну та перевірену інформацію. Слухайте Радіо Культура на хвилях у FM-діапазоні, а також в мобільному застосунку suspilne.radio в Google Play та App Store, і на сайті suspilne.radio.