Жовтень 18, 2022
«Психологія злочину» на Українському Радіо. Сезон: воєнні злочини росіян
З перших днів повномасштабного російського вторгнення українці стають жертвами та свідками численних воєнних злочинів з боку росіян. З чим і ким ми маємо справу? Чи можливо пояснити поведінку агресора на рівні країни та окремо взятих людей? Чому росіяни роблять це?
Минулого тижня на Українському Радіо стартував другий сезон програми «Психологія злочину», повністю присвячений воєнним злочинам рф. Програма виходить двічі на тиждень: щовівторка і щочетверга о 23:30.
Читайте також: «Психологія злочину» від Українського Радіо — фіналіст PRIX EUROPA 2022
Кожен епізод програми розповідає реальні історії про злочини росіян зі слів очевидців, постраждалих, правоохоронців та військових. Аналізувати поведінку злочинців допомагають психологи, занурені в контекст.
«Ми дивимось на конкретні дії росіян в Україні, але з огляду на їхню історію, умови життя та відносини в їхньому суспільстві. В кожній такій історії ми бачимо наочно, чому українці й росіяни настільки різні, і як війна проявила це остаточно», — розповідає авторка та ведуча проєкту Марія Лебедєва.
Перші два епізоди програми, що розповідають про Вадима Шишимаріна — першого росіянина, якого притягнули до відповідальності за воєнний злочин, вже доступні в архіві програми на сайті Українського Радіо, а також на подкастових платформах.
«В цьому випадку головна мета злочинця — а злочинцем є вся росія — вплинути на українців психологічно, зламати їх різними способами терору. Кожен із нас буде відчувати себе захищенішим, якщо зрозуміє, з ким і чим має справу, і в яких ситуаціях може опинитись, що при цьому відчувати, як це ідентифікувати. Мені б хотілося цим проєктом пояснити, чому так важливо втриматися, коли дуже важко, чого хочуть досягти окупанти й чому це не буде можливим у випадку з Україною», — каже Марія Лебедєва.
«В часи війни робота журналістів особливо важлива. І мова не лише про інформування людей та спростування дезінформації від ворога. З перших днів війни журналісти виконують ще надважливу функцію з документування воєнних злочинів. Ці злочини вимагають не лише детальної фіксації для майбутніх судових процесів, а й аналізу — для того, щоб ми всі розуміли, як мислить ворог, і навчились ефективніше протидіяти окупантам. Цьому і присвячений новий сезон нашого проєкту», — розповів виконавчий продюсер Першого каналу Українського радіо Юрій Табаченко.
Нагадаємо, перший сезон проєкту «Психологія злочину» виходив в ефірі Українського Радіо з вересня 2021 до лютого 2022 року. За 10 місяців 2022 року «Психологія злочину» увійшла до п’ятірки найкращих подкастів Суспільного, отримавши сумарно понад 40 тисяч прослуховувань, а також перебуває на перших позиціях рейтингу кримінального жанру на Spotify та Apple Podcasts.
Один з епізодів першого сезону проєкту був номінований на престижну премію в галузі теле-, радіо- та діджитал-виробництва «PRIX EUROPA 2022» — він став єдиним українським проєктом, що увійшов до фіналу конкурсу цього року.
Українське Радіо — найбільша FM-мережа та найпопулярніше розмовне радіо України, флагманський канал Національної суспільної телерадіокомпанії України. У Києві мовить на частоті 105 FM. З усіма частотами Українського Радіо та лінками на соцмережі Суспільного в регіонах можна ознайомитися за посиланням.
Українське Радіо також можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio, на сайті ukr.radio та в мобільному застосунку «Дія».