Новини компанії

Жовтень 18, 2022

Суспільне оголосило переможця конкурсу на виробництво серіалу «УРСР на вуха»

Суспільне Мовлення визначило переможця мистецького конкурсу за умовами програми «Трансформація комунікацій» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) — на виробництво двох серій документального серіалу «УРСР на вуха». Переможцем конкурсу оголошено ФОП Надія Парфан

Читайте також: Суспільне Культура проведе Церемонію вручення 5-ї Премії «Кіноколо» онлайн

Авторами ідеї документального серіалу «УРСР на вуха» від Суспільного були Юрій Макаров та Любов Морозова. Раніше їхня заявка перемогла в програмі «Pitch UA 3».

Документалістка Надія Парфан відома низкою яскравих авторських проєктів, серед яких повнометражна документальна стрічка «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго», що зібрала чимало національних і міжнародних відзнак. Цього разу Надя виступає в ролі продюсерки разом з Іллею Гладштейном. Режисером стане Сергій Лисенко, серед робіт якого історичний бойовик «Екс» та документальний серіал «Колапс: як українці зруйнували імперію зла» на замовлення Суспільного. Над сценарієм працюватиме Віталій Бардецький — музичний діяч, продюсер, сценарист гучного документального проєкту «Вусатий фанк». Оператором-постановником до команди залучили Вячеслава Цвєткова, відомого своїми роботами «Цей дощ ніколи не скінчиться», «Маріуполіс», «Земля блакитна, ніби апельсин». Режисер монтажу — Микола Базаркін, який працював над низкою успішних стрічок, серед яких «Історія Зимового саду», «Вулкан», «Рози. Фільм-кабаре».

«Журі постало перед непростим завданням, — коментує член конкурсної комісії, головний редактор дирекції телебачення Суспільного Мовлення Юрій Макаров. — На реалізацію серіалу претендувало дві команди, участь кожної з яких гарантовано обіцяла яскравий результат. Ще одна команда, яка брала участь у змаганні, — режисер Олег Чорний і продюсер Геннадій Кофман. Чорний є одним із провідних вітчизняних кінематографістів, запропонована тема — це “його” сюжет, воно йому болить, Олег цілком у матеріалі. Кофман — потужний продюсер, список самих лише назв його фільмів не вміститься на одній сторінці. Долаючи внутрішні вагання, комісія зробила вибір на користь знімальної групи Парфан-Гладштейна-Лисенка-Цвєткова. Їхнє бачення здалося нам сміливішим, парадоксальнішим і, що важить не в останню чергу, більш пропрацьованим з організаційної точки зору. Уже зараз, на березі, я не маю сумніву, що ми отримаємо яскраве висловлювання про те, як сучасна модерна українськість визрівала в надрах комуністичного режиму попри тотальний контроль, ідеологічний тиск і, з другого боку, намагання підкупити митців, зробити їх частиною системи. Українська пісня ХХ століття — феномен, який виходить за межі нашої культури. Буде цікаво!»

«УРСР на вуха» — документальний серіал, який розкриває історію радянської України через масову музичну культуру. Завдяки пісням, які співалися й досі співаються від Харкова до Ужгорода, можна зрозуміти нелюдську природу комуністичної окупації й оцінити креативну силу українського народу. Українська попкультура радянської доби — документ епохи, й автори серіалу спробують пояснити її, виходячи з сучасної оптики вільної країни.

«Під час повномасштабної війни пріоритетом телеканалу Суспільне Культура є протистояння російській пропаганді, отож, привласнення та переосмислення власної історичної пам’яті — ключова частина мети. Тема збереження національної ідентичності за часів радянської окупації наразі є недостатньо дослідженою, нам ще належить прискіпливо відділити зернята від полови, вірші-“паровози” від щирого голосу, а майстрів і майстринь робити своє поміж крапельками, уникаючи тиску радянського репресивного апарату, — від затятих кон’юнктурників. Тож історія про українську автентичність, збережену від пазурів совєцького монстра, якомога на часі. 

Також важливо у критичний для аудіовізуальної сфери час давати можливість реалізовувати проєкти документалістам і документалісткам, чиї імена самі по собі є брендами новітнього українського кіно. Претенденти на реалізацію даного проєкту — ознака якісного рівня, а також сигналів щодо готовності співпрацювати не тільки й не стільки у суто телевізійному форматі, що були вчасно почуті», — розповів виконавчий продюсер телеканалу Суспільне Культура Лук’ян Галкін

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії