Вересень 26, 2022
«Ця країна нагадує бесаги», — Тарас Прохасько розпочинає тиждень «Повітряної стихії» на Радіо Культура
На Радіо Культура триває проєкт «Повітряна стихія. Радіоесеїстика голосами сучасних авторів». Цього тижня він розпочнеться з есею Тараса Прохаська «Ця країна нагадує бесаги».
Читайте також: Нові радіоесеї відомих письменників у авторському виконанні — на Радіо Культура
Тарас Прохасько — український письменник і журналіст, один з представників станіславського феномену та лауреат Шевченківської премії 2020 року за збірку есеїстики «Так, але…» у своєму новому, створеному спеціально для Радіо Культура тексті розмірковує про Україну й українців. Про різноманітність, яка виключає єдність, про пошук української самоідентифікації та спільну архаїчну пам’ять, а також про те, що незмінно керує нами протягом століть — від дохристиянських часів до сучасної війни за право існування. «Коли я хочу себе помучити, то починаю думати про своє українство і свою Україну», — промовляє до нас автор.
Поміркувати про це разом із Тарасом Прохаськом можна у понеділок, 26 вересня, о 18:00.
Також цього тижня слухачі почують:
- у вівторок, 27 вересня, «De profundis» Олександра Бойченка;
- у середу, 28 вересня, «Наш канон» Андрія Любки;
- у четвер, 29 вересня, «Споглядаючи Годара» Романа Малиновського;
- у п’ятницю, 30 вересня, «Мій маленький Ізраїль» Ігоря Померанцева.
«Ми працювали над цим проєктом наприкінці минулого року, а стартувати він мав у березні. Коли я думала про нього у перші дні великої навали, мені здавалося, що це річ, яка залишилась у минулому. А коли ми вирішили все ж таки запустити цей проєкт восени, я почала слухати матеріал і зрозуміла, що ці тексти звучать дуже актуально. Все ж таки ми вісім років живемо у передчутті великої війни, у передчутті того, що маємо справу з дуже небезпечним ворогом, який не буде керуватися ні міжнародним правом, ні людськими законами. Усі ці передчуття є в текстах, і іноді вони навіть гостріше сприймаються, ніж сприймалися до 24 лютого», — розповідає продюсерка проєкту Олена Гусейнова.
Нагадаємо, для «Повітряної стихії» десять відомих українських письменників створили 25 радіоесеїв і начитали їх своїми голосами. В роботі над проєктом використовували музику з архівів Українського Радіо, а також спеціально створені інтершуми.
Попередні випуски проєкту можна прослухати за посиланням в архіві на сайті Українського Радіо або на одній з подкаст-платформ.
Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. На час воєнного стану мовить по буднях з 12:00 до 14:00 та з 16:00 до 19:00. В ефірі можна почути програми про актуальні культурні події України й світу, історичні рубрики та найкращі зразки класичної музики, улюблені літературні передачі — радіодетективи, радіодраму тощо. В інший час Радіо Культура мовить синхронно з Українським Радіо, транслюючи цілодобовий марафон, в якому надає слухачам і слухачкам оперативну та перевірену інформацію. Слухайте Радіо Культура на хвилях у FM-діапазоні, а також в мобільному застосунку suspilne.radio в Google Play та App Store, і на сайті suspilne.radio.