Вересень 23, 2022
«Спільна мета» — на Суспільному стартував цикл інтерв’ю з угорцями Закарпаття
В ефірі Суспільне Ужгород стартував цикл щотижневих інтерв’ю «Спільна мета» («Közös cél») про виклики, проблеми й процеси, які відбуваються у житті угорської національної спільноти краю та впливають як на громаду, так і на регіон. Дивитися інтерв’ю можна щонеділі о 10:30 з повтором у той самий час наступної суботи в ефірі телеканалу Суспільне Ужгород, а також на ютуб-каналі Суспільне Ужгород. Онлайн-трансляція — на сайті філії.
Це спільний проєкт Суспільне Ужгород та Координаційного центру мовлення національних меншин Суспільного. Кожен випуск складається з двох інтерв’ю з представниками різних інституцій, органів місцевої влади, громадянського суспільства, які водночас належать і до угорської спільноти.
Читайте також: «Відтінки України. Війна»: історії українських гагаузки, азербайджанки та грузина
У прем’єрному випуску проєкту йшлося про готовність шкіл Закарпаття до навчального року — в інтерв’ю з Петром Ковачем, директором ужгородської угорськомовної гімназії ім. Другетів, та Йосипом Кантором, начальником відділу освіти, культури, молоді та спорту Великодобронської ОТГ. Ведуча проєкту — Єва Сакач. У другому випуску дивіться про допомогу вимушеним переселенцям у Закарпатті та про готовність приймати нових.
Читайте також: «Спільна мета» — на Суспільному стартував цикл інтерв’ю з румунами Буковини
Раніше у вересні проєкт «Спільна мета», героями якого стали представники румунської спільноти, стартував на Суспільне Чернівці. Редакція мовлення румунською співпрацює з колегами в Ужгороді, які створюють проєкти цією ж мовою, адже це регіон, де компактно проживають румуни. До прикладу, 5 жовтня в Ужгороді відбудеться запис розмови з Надзвичайним і Повноважним послом Румунії в Україні для проєкту «Спільна мета».
Як зазначала керівниця Координаційного центру мовлення національних меншин Анастасія Гудима, Суспільне як соціально відповідальний мовник створює мовами національних спільнот майданчик для діалогу на важливі теми.
Суспільне Мовлення — єдине медіа в Україні, яке створює проєкти українською мовою про національні спільноти й корінні народи України та мовами нацспільнот, які є невіддільною частиною українського народу.
Координаційний центр мовлення національних меншин Суспільного забезпечує інформаційні права нацспільнот та корінних народів України. Завданнями Центру є сприяння збереженню та використанню мов нацменшин, знайомство соціуму з їхніми культурами, а також створення, розвиток й поширення контенту про національні спільноти та корінні народи. Команда Центру співпрацює з редакціями Суспільного, що виготовляють проєкти мовами нацспільнот в Ужгороді, Чернівцях та Одесі: координує та консультує їх. У своїй діяльності команда Суспільного мовника керується Концепцією мовлення з тематики національних меншин Національної суспільної телерадіокомпанії України.
Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії.
Суспільне на Закарпатті — це телеканал Суспільне Ужгород, Українське Радіо Ужгород та музичне радіо Тиса FM.
Оперативні новини про Україну та регіон — на сайті Суспільне Новини та цифрових платформах: