Новини компанії

Вересень 22, 2022

Олеся Котубей і Оксана Мороз розповіли про ІПСО та фейки на семінарі «Інформаційна гігієна»

Про патерни маніпуляцій, інформаційно-психологічні спецоперації, їх порівняння під час воєн Радянського Союзу і росії, роль телеграм-каналів та «хороших росіян» розповіли журналістка Суспільне Культура Олеся Котубей та експертка з інфогігієни, ведуча на Радіо Культура Оксана Мороз на семінарі «Інформаційна гігієна».

Захід триває 22-23 вересня за сприяння чеської гуманітарної організації «Людина в біді» (People in Need Ukraine) за фінансової підтримки Бюро гуманітарної допомоги USAID.

Читайте також: Суспільне Культура покаже документальний проєкт про мозаїку Маріуполя

Олеся Котубей розібрала російську пропаганду на складові під час виступу в блоці «Фейк» та розповіла про інформаційно-психологічні спецоперації, які використовує агресор проти українців, а також про найпоширеніші маніпуляції. 

«Сьогодні ми разом зі слухачами спробували розібрати російську пропаганду на складові для того, щоб зрозуміти, як це працює. Зокрема поговорили про тих, хто створює і поширює ІПСО — ботів і ботоферми, блогерів, військових. Обговорили найпоширеніші патерни маніпуляцій, провели паралелі між інформаційними спецопераціями під час воєн Радянського Союзу і росії. Також згадали про емоції, у які б’є противник, та закінчили методами, як можна уберегтися від цього впливу. Це перша для мене лекція в такому форматі, вона пройшла дуже приємно для мене й, з огляду на цікаві питання і відгуки слухачів, для авдиторії також!» — прокоментувала журналістка Суспільна Культура.

Оксана Мороз виступила у блоці «Новини у діджитал-просторі». Під час лекції «Як не стати овочем» розповіла як наразі працює росія в інформаційному просторі, а також про роль телеграм-каналів, «хороших росіян», блогерів-інсайдерів та ІПСО. 

«Українці думають, що досконало знають методи російської пропаганди. Але “розп’яті хлопчики” залишились в минулому, а зараз в хід йде більш витончена інформаційна зброя. Знайти болючу тему, сформулювати у суспільстві протилежні позиції, знайти людей, які поділяють ці позиції, та нацьковувати їх одне на одного.

Для цього у росіян є безліч інструментів — телеграм, іноземні медіа, “хороші росіяни”, блогери-інсайдери, ІПСО та багато інших. Фрази “інформаційна війна”, “спеціальні психологічні операції”, “російська пропаганда” ніби зараз знають всі, але далеко не всі розуміють, як українців використовують для цих процесів. І як ми стаємо інструментами для ворога, який хоче поразки України», — каже експертка з інфогігієни та ведуча на Радіо Культура Оксана Мороз.

Упродовж події запрошені лектори:

  • розповідатимуть про базові навички та методи протистояння дезінформації, щоб більш вільно орієнтуватися в інформаційному просторі, а також про навички створення власного контенту;
  • формуватимуть критичне мислення в аудиторії та вміння аналізувати весь інформаційний потік;
  • показуватимуть, як створюються фейкові новини, яка їхня мета і хто переважно стає жертвою негативного інформаційного впливу та інше.

Переглядайте відеотрансляцію — за посиланням

Нагадаємо, Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.

Фото надані Олесею Котубей