Вересень 12, 2022
Як знайти цікаву історію — Олександр Єльцов розповів учням Дитячої академії Суспільного Мовлення
11 вересня у Львові відбувся ще один урок проєкту «Медіадетективи: як створюються новини» Дитячої академії Суспільного Мовлення (PMA Juniors) у співпраці з Львівською обласною бібліотекою для дітей. Що робить журналістський матеріал цікавим, а медійну історію такою, що запам’ятовується? Яким стандартам має відповідати телевізійний сюжет? Підлітки, що вимушено переселилися до Львова через війну, дізнавалися відповіді від ведучого міжрегіонального телепроєкту Суспільного Мовлення «Суспільне. Спротив», тренера DW Akademie Олександра Єльцова.
«Ми вчилися шукати теми для наших історій та матеріалів за допомогою мозкового штурму. Частина студентів зізналася, що вперше практикувала мозковий штурм і сказала, що точно використовуватиме його у навчанні або в соцмережах для пошуку тем розповіді. До того ж слухачі та слухачки розробили план сюжетів і склали список людей, в яких би взяли інтерв’ю. Одне з головного, на чому акцентували, що має бути обов’язково збережений баланс думок і точок зору», — зазначає Олександр Єльцов.
Читайте також: Дикція телеведучого: урок для дітей-переселенців від Дитячої академії Суспільного Мовлення
Дитяча академія Суспільного Мовлення (PMA Juniors) працює для дітей та підлітків, які цікавляться темою медіа. Головна мета проєкту — формувати високий рівень медіаграмотності в молоді. Дитяча академія допоможе реалізувати таланти, навчить критично оцінювати й аналізувати інформацію, яку дитина отримує зі ЗМІ, й покаже, як створювати якісний медіаконтент.
Під час курсу «Медіадетективи: як створюються новини» команда проєкту вчить дітей аналізувати, розпізнавати дезінформацію та маніпуляції, зважати на якість інформації, яку вони отримують або надають. Якщо ви тимчасово були змушені покинути домівку через війну й отримали статус ВПО, ваша дитина бажає навчитися основ медіаграмотності, вміти відрізняти факт від маніпуляції у соцмережах та хоче дізнатися, як творяться новини на Суспільному, — реєструйтеся за номером +380676543919. Заняття безкоштовні, з 24 вересня відбуватимуться онлайн.
Проєкт створений за підтримки Суспільне Мовлення та DW Akademie на базі Public Media Academy — навчального центру Суспільного Мовника.
Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.