Новини компанії

Серпень 29, 2022

Дикція телеведучого: урок для дітей-переселенців від Дитячої академії Суспільного Мовлення

26 серпня у Львові відбувся ще один урок проєкту «Медіадетективи: як створюються новини» Дитячої академії Суспільного Мовлення (PMA Juniors) у співпраці з Львівською обласною бібліотекою для дітей. Цього разу підлітки, які вимушено переселилися  до Львова через війну, тренували вимову та виконували вправи для дикції.

Журналіст, ведучий міжрегіонального телемарафону Суспільного Мовлення «Суспільне. Спротив», тренер DW Akademie Олександр Єльцов розповів учасникам, як журналісти тренуються для роботи перед камерою. Разом з Олександром діти читали скоромовки, вправлялися в артикуляції. 

Читайте також: Суспільне продовжило нацвідбір на Дитяче Євробачення-2022

«Кожне наше заняття ми намагаємося робити цікавим, аби діти були максимально включеними у процес навчання. Сьогодні ми вчилися на прикладі пісні “Стефанія”. Діти залюбки беруть участь у таких заняттях — де весело й можна поспівати улюблені пісні, прочитати вірші, погратися», — каже Владислава Місна, менеджерка Дитячої академії Суспільного Мовлення. 

Загалом, під час курсу «Медіадетективи: як створюються новини» команда проєкту вчить дітей аналізувати, розпізнавати дезінформацію та маніпуляції, зважати на якість інформації, яку вони отримують або надають. Попереду в дітей ще чимало цікавих тем для навчання. 

«Плануємо провести заняття із журналістської етики. Також завжди цікава для учасників тема поведінки у кадрі, адже багато хто з них мріє працювати телеведучим. Поговоримо і про збір інформації та інструменти перевірки фактів, як працювати з джерелами інформації. Усі учасники курсу створюватимуть власні відео, на прикладі яких навчаться визначати важливі й актуальні теми, структуру та стилістику журналістського матеріалу», — додає Владислава Місна

Читайте також: Як підготувати вдале інтерв’ю — Олександр Єльцов на навчанні Дитячої академії Суспільного Мовлення

Якщо ви тимчасово були змушені покинути домівку через війну й отримали статус ВПО, ваша дитина бажає навчитися основ медіаграмотності, вміти відрізняти факт від маніпуляції у соцмережах та хоче дізнатися, як творяться новини на Суспільному, — реєструйтеся за номером +380676543919. Заняття безкоштовні й відбуваються офлайн.

Дитяча академія Суспільного Мовлення (PMA Juniors) працює для дітей та підлітків, які цікавляться темою медіа. Головна мета проєкту — формувати високий рівень медіаграмотності в молоді. Дитяча академія допоможе реалізувати таланти, навчить критично оцінювати й аналізувати інформацію, яку дитина отримує зі ЗМІ, й покаже, як створювати якісний медіаконтент. 

Проєкт створений за підтримки Суспільне Мовлення та DW Akademie на базі Public Media Academy — навчального центру Суспільного Мовника.

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.