Новини компанії

Липень 22, 2022

«Медіадетективи: як створюються новини» 一 на Суспільному стартував курс для підлітків-переселенців

22 липня у Львові відбувся перший тренінг проєкту «Медіадетективи: як створюються новини» для підлітків, як були змушені покинути свою домівку через війну. Організувала навчання Дитяча академія Суспільного Мовлення (PMA Juniors) у співпраці із Львівською обласною бібліотекою для дітей. 

Тренер проєкту 一 журналіст, телеведучий міжрегіонального марафону «Суспільне. Спротив», тренер DW Akademie Олександр Єльцов розповів учасникам про те, як створюють новини та який вплив інформація має на події у світі. 

«Від початку повномасштабного вторгнення росія почала нову атаку проти України і в інформаційному полі. Працюючи в новинах, ми щоденно зустрічаємо десятки фейкових новин, відео і світлин. Багато неправдивої і маніпулятивної інформації розповсюджується в соцмережах, якими користуються діти та підлітки. Тому нині саме час вкотре нагадати, а декого і навчити з нуля, як критично підходити до того, що ми бачимо і не потрапляти на гачки дезінформації, 一 каже Олександр Єльцов. 一 Деякі юні слухачі тренінгу зізналися мені сьогодні, що раніше ніколи не замислювалися про те, що хтось навмисно може розповсюджувати фейкові відео і таким чином викривлювати реальні події. Те, що вони вже будуть просто свідомі того, що є небезпека дезінформації, вважаю великим досягненням».

Читайте також: Безпека в роботі й тактична медицина 一 тренінг для команди від Академії Суспільного Мовлення

На наступних уроках курсу підлітки дізнаються про: 

  • стандарти та етику журналістів і як це може допомогти орієнтуватися в повсякденному житті;
  • як розпізнавати неправдиву інформацію та навчаться, як перевіряти факти;
  • чим журналістські матеріали відрізняються від авторських історій та блогів;
  • як знайти тему для історії;
  • з чого має складатися журналістський матеріал.

«Від початку роботи Дитячої академії Суспільного Мовлення пріоритетним напрямом навчання була і залишається саме медіаграмотність. Наразі під час війни це питання набуло ще більшої ваги, адже одночасно відбувається ще і війна інформаційна. З різних джерел постійно надходять терабайти інформації, з якою треба вміти працювати грамотно. Через недостатню поінформованість діти не знають, як грамотно верифікувати інформацію. Ми допомагаємо розібратися в цьому потоці, навчити аналізувати інформацію та мислити критично, що дуже важливо для максимально адекватного сприйняття реалій сьогодення», 一 додала Владислава Місна, менеджерка Дитячої академії Суспільного Мовлення.

Читайте також: Академія суспільного мовлення запустила телеграм-канал для медійників: про фізичну, психологічну та цифрову безпеку

Дитяча академія Суспільного Мовлення (PMA Juniors) працює для дітей та підлітків, які цікавляться темою медіа. Головна мета проєкту — формувати високий рівень медіаграмотності в молоді. Дитяча академія допоможе реалізувати таланти, навчить критично оцінювати й аналізувати інформацію, яку дитина отримує зі ЗМІ, й покаже, як створювати якісний медіаконтент.

Проєкт створений за підтримки Суспільне Мовлення та DW Akademie на базі Public Media Academy — навчального центру Суспільного Мовника.

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.