Новини компанії

Вересень 07, 2022

«Відтінки України. Війна»: українська угорка шиє сувенірні ляльки та збирає гроші для ЗСУ

В новій серії проєкту «Відтінки України. Війна» глядачі зможуть побачити історію про українську угорку, лялькарку Марину Федчик, яка після 24 лютого замість мультиплікаційних героїв створює сувенірні ляльки вуду у вигляді путіна й віддає гроші з їх продажу на допомогу Збройним силам України. 

Серії документального  проєкту виходять на ютуб-каналі Першого. Також відео транслюють на телеканалах регіональної мережі Суспільного Мовлення, в національному марафоні «Єдині новини #UAразом» і на каналі Суспільне Культура.

Читайте також: «Спільна мета» — на Суспільному стартував цикл інтерв’ю з румунами Буковини

Народна майстриня, лікар за фахом, після виходу на пенсію Марина втілила свою дитячу мрію у життя: освоїла нову техніку рукоділля та почала створювати мультиплікаційні ляльки. Але таким життя Марини зафіксоване у проєкті про національні спільноти й корінні народи України «Відтінки України», створеному командою Координаційного центру мовлення національних меншин Суспільного до війни.

Повномасштабне вторгнення рф в Україну змінило життя не лише Марини, а й кожного з нас. Що довелось пережити майстрині, якою волонтерською роботою вона займається та як замість мультиплікаційних героїв, створює ляльки вуду путіна, допомагаючи ЗСУ — у новій історії з циклу «Відтінки України. Війна». 

«Я вирішила залишитися в Україні, бо подумала, що більше тут користі принесу. Роблю ляльки вуду “Путін” і віддаю їх на ярмарки підтримки закарпатських військових. Фарбую тканини для волонтерів, які плетуть сітки. Всі наші угорські хлопці воюють, наші дівчата допомагають волонтерам. Не національність вирішує за людину, як вона себе буде поводити. За людину вирішує те, як вона дивиться на світ, які в неї цінності. Перемога буде тільки за нами, тому що немає другого шляху. Стільки пережити, так згуртуватись, так воювати, як наші хлопці й дівчата воюють, — це тільки найнепереможніша нація може таке зробити», — розповідала Марина Федчик.

Суспільне Мовлення — єдине медіа в Україні, яке регулярно виготовляє проєкти мовами національних спільнот — для них, а про них — українською. У 2019 році був створений Координаційний центр мовлення національних меншин. Команда Центру збирає інформацію з усіх куточків України про найважливіші для кожної спільноти події, виклики та проблеми, прагне створити середовище рівності, толерантності та плюралізму нацменшин.

До найбільшого незалежного медіа в Україні входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії.