Серпень 24, 2022
Відтінки України та нашої боротьби. Добірка історій про нацспільноти від Суспільного
Команда Суспільного Мовлення розповідає про спротив, який країна чинить окупантам на всіх фронтах. Ми підготували добірку наших матеріалів про представників та представниць національних спільнот, які живуть в Україні та борються за нашу спільну Незалежність.
-
Ромська громада Закарпаття розгорнула волонтерську діяльність із перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україну, а чоловіки пішли захищати державу на фронт.
-
Угорка Наталія Габор, яка проживає у Берегові на Закарпатті, випікає хліб для переселенців та для наших військових, які захищають українців і нашу країну від окупантів.
- Художник і кераміст Рустем Скибін після анексії Криму у 2014 році переїхав до Києва. На той період його життя докорінно змінилось, він адаптувався у столиці, щодня зідзвонювався з мамою, яка залишилась на півострові, та відкрив майстерню традиційних кримськотатарських керамічних виробів. Вплив теперішніх подій на Рустема Скибіна, перехід на українську мову та волонтерство — у цьому відео з циклу історій «Відтінки України. Війна».
Читайте також: До війни шив весільні сукні, зараз — одяг для ЗСУ. Історія українського румуна у «Відтінках України. Війна»
-
Керівник мусульманської спільноти Сєвєродонецька Темур Берідзе евакуювався до Чернівців через повномасштабне російське вторгнення. Мечеть, якою опікувався Темур, зруйнували російські військові. Її обстріляли касетними снарядами, коли там ховалися люди. Темур відправив родину за кордон, а сам живе у мусульманському центрі в Чернівцях. З Сєвєродонецька допомагав евакуюватися представникам громади.
-
Арсен Медика живе у Бучі Київської області, за національністю — ром. На початку вторгнення росії в Україну він записався у ТрО і, доки це було можливо, захищав місто. Під час евакуації вивіз родину у Рівне, а сам записався до лав ЗСУ, щоб захищати Україну.
-
Кожен може наблизити нашу перемогу на своєму фронті. Школярка Вікторія з Тернопільської області розмальовує плити для бронежилетів, які закупив місцевий військовий капелан разом з громадою.
-
Мама двох дівчат під час бомбардування Харкова танцювала з ними тренди з Тіктоку аби заспокоїти їх. Ромська родина, тиждень ховалася у підвалі, а згодом — евакуювалася до Ужгорода, на Закарпаття.
-
Про кіно «Мирний-21» та виставу «Лісова пісня» кримською мовою. Та чому український актор та режисер кримського походження Ахтем Сеітаблаєв хоче змінити прізвище — про це та багато іншого у проєкті «Культурний інстинкт», який присвячений темі толерантності в часи війни. Це цикл інтерв'ю з представниками національних спільнот та корінних народів — лідерами думок, правозахисниками й культурними діячами.
-
Майк Кауфман-Портніков — український піаніст єврейського походження. У перші дні повномасштабної війни вимушено переїхав з Києва до Чернівців. Зараз піаніст проживає та волонтерить у благодійному проєкті «Місто Добра», де написав гімн, який незабаром планує озвучити. Про те, як змінилось життя композитора, дивіться у матеріалі.
-
Олена — маріупольська гречанка. Народилась у селищі, де мешкають етнічні греки. З родиною жила у Маріуполі. З початком повномасштабної війни росії в Україні їхній будинок повністю зруйнували російські військові. Збираючи речі, які залишились, Олена поклала в рюкзак дитини сімейне фото з ініціалами й датами народження, аби в разі чого її син пам'ятав своє коріння.
І наостанок — історія нашої колеги Анни Терзівець, у мирному житті — редакторки Суспільне Одеса, а у воєнний час вона стала волонтеркою й допомагає українським вимушеним переселенцям у Болгарії. Більше читайте за посиланням.
Суспільне мовлення — єдине медіа в Україні, яке регулярно виготовляє проєкти мовами національних спільнот — для них, а про них — українською. У 2019 році був створений Координаційний центр мовлення національних меншин. Команда Центру збирає інформацію з усіх куточків України про найважливіші для кожної спільноти події, виклики та проблеми, прагне створити середовище рівності, толерантності та плюралізму нацменшин.
Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії.