Новини компанії

Липень 04, 2022

Телеканал Суспільне Культура повертає в ефір щоденні «Новини Культури»

З понеділка, 4 липня, щодня у будні з 23:00 виходитимуть «Новини Культури».

Глядачі телеканалу Суспільне Культура зможуть стежити за найцікавішими подіями і постатями українського культурного фронту. Мистецькі виставки, кінопокази, літературні й музичні фестивалі, а також розмови з лідерами думок про культуру як ціннісний орієнтир в умовах війни — відтепер у щоденному вечірньому огляді.

Ведучими новин почергово будуть Віктор Дяченко та Альбіна Підгірняк. Вони вже відомі глядачеві Суспільного Мовлення за ранковими ефірами. 

Читайте також: «Українці почали як шотландці, але завершили як ірландці», — Ярослав Грицак на Суспільне Культура

Напередодні виходу програми ведучі розповіли, чому культура зараз на часі, за ким з культурних діячів стежать та як готуються до ефірів.

     Культура на часі

Віктор: Фразу «культура/мова не на часі» я вважаю мемом, що сформувався із позиції ледацюг, які шукають причини не робити взагалі нічого і йти шляхом меншого спротиву (бажано взагалі пливти за течією). Культурний фронт — теж поле бою: за цінності, менталітет, багаторічні надбання. Росіяни активно нищать наші культурі пам’ятки на окупованих територіях, палять книги та портрети діячів культури. То чи реально це «не на часі» і не надто важливо? Відповідь — очевидна.

Альбіна: Культура на часі завжди. А зараз — це реальний фронт. Тому, що культура — це важлива частина самоідентифікації народу. Нашу націю намагаються знищити  російські окупанти. Окрім убивств людей, на нашій землі вони руйнують пам’ятки культури, палять книги, рівняють з землею музеї. Зберегти це все, передати нашим дітям українську культуру, викорінити російське. Це реальні завдання нашого часу. 

     Про підготовку до ефірів

Альбіна: Тут більше різниця не ранкового і вечірнього ефіру. А довоєнного і воєнного часу. Якщо в ранкових ефірах необхідно було вийти з класним настроєм і зарядити людей таким на увесь день, то нині настрій українців формують події, які відбуваються в країні. Ми не виняток. Підготовка до ефіру ведеться з огляду на ці події. Не можу сухо розповідати про культуру, коли її намагаються знищити окупанти.

Віктор: Виробничий процес, як і всюди: роби добре і чудово буде! Хронометраж випусків менший, дещо змінюється тональність — війна та злочини росіян породжують емоції, які ми хочемо поділяти з глядачем, шукаючи відповіді на нові запитання — та формат подачі, адже ми працюємо не в парах, як раніше.

     Про культурних діячів

Альбіна: Мені подобалося, як розвивалося українське кіно. І досі я продовжую стежити за українськими режисерками Іриною Цілик та Катериною Горностай.

Віктор: Інформаційне поле не надто змінилося. Однаково стежиш за українським, світовими діячами культури, політики, бізнесу, державотворення та ін. Адже ми працюємо з контекстами, а не лише із ретрансляцією новин. Важливо володіти інформацією для якісного аналізу.

Продюсеркою «Новин Культури» є Юлія Дичук, шеф-редакторка програми — Олена Нужна.

Суспільне Культура — суспільний загальнонаціональний телеканал для культурного дозвілля. Кіно, театр і музика, цікаві програми про мистецтво, спецпроєкти та ефіри наживо з головних культурних та мистецьких подій країни.

Фото — Анастасія Мантач