Новини компанії

Червень 28, 2022

«Українці почали як шотландці, але завершили як ірландці», — Ярослав Грицак на Суспільне Культура

У вівторок, 28 червня, до Дня Конституції, о 22:55, на телеканалі Суспільне Культура та в ютубі покажуть інтерв'ю телеведучої Софії Челяк з істориком Ярославом Грицаком у проєкті «Культурний інстинкт».

Читайте також: «Це наш невивчений урок історії»: у Києві презентували серіал «Спадок Терещенків» на благодійному передпоказі

«Головний інсайт з розмови — ”українці почали як шотландці, але завершили як ірландці”», — цитує Ярослава Грицака ведуча проєкту.  

За словами Софії Челяк, інтерв'ю вийшло дуже змістовним і охопило багато періодів з історії України.

«Ми говорили про те, чи незалежність України була подарунком, звідки взявся міф про "братні народи", як російська імперія творила свою, а оскільки ми були підневільні, — і нашу історію, як формувалася та формується українська нація і чи означатиме перемога України тривале завершення війни з росією», — розповіла Челяк. 

Нагадаємо, що телеканал Суспільне Культура показує цикл інтерв'ю про соціокультурні передумови війни. Проєкт з ведучими Лізою Цареградською і Софією Челяк, які почергово ведуть інтерв’ю, охоплює широкий спектр тем для всебічної рефлексії травми війни, яку переживають українці.