Травень 24, 2022
«Культурний інстинкт»: Софія Челяк розповіла про героїв інтерв'ю для Суспільне Культура
Телеканал Суспільне Культура показує цикл інтерв'ю про соціокультурні передумови війни. Проєкт з ведучими Лізою Цареградською і Софією Челяк, які почергово ведуть інтерв’ю, охоплює широкий спектр тем для всебічної рефлексії травми війни, яку переживають українці.
Усі випуски з Софією Челяк об'єднані питанням, чого нам чекати після перемоги. За словами Софії, робота допомагає їй особисто усвідомлювати новий досвід.
Читайте також: «Культурний інстинкт»: Ліза Цареградська розповіла про героїв інтерв'ю для Суспільне Культура
Інтерв’юерка каже, що обирає діячів та діячок культури, які працюють на межі соціології, історії, футурології та політики.
«Цей проєкт — спроба зафіксувати думки про причини війни, про те, як війна нас змінює, та намагатися сформувати гіпотези про те, якою буде перемога та відбудова.
Завдяки вибору спікерів я намагаюся нагадувати про теми, які важливі, але трохи відійшли з поля зору суспільства зі зрозумілих причин. Скажімо, з Алімом Алієвим, засновником проєкту "Кримський інжир", ми говорили про ситуацію в Криму до повномасштабного вторгнення та після, про українських політичних в'язнів у росії та про плани відбудови Криму. А натомість з Мирославом Мариновичем ми зачепили тему потреби відповідальності, зокрема комуністичного режиму на трибуналі, ми обговорили неймовірну здатність українців мережуватися та окреслили, що сильне громадянське суспільство — це те, що відрізняє нас від росії», — пояснює Софія вибір героїв.
«Для мене було важливо нагадати нашим глядачам історію Другої світової війни, та чому взагалі з'явився побєдоносний міф Великої Вітчизняної війни. Про це розповіла Софія Дяк, історикиня, директорка Центру міської історії.
На черзі розмови з режисером Олесем Саніним про кіноіндустрію та фільм «Довбуш» та письменником Остапом Сливинським про те, як війна впливає на літературу. Я дуже сподіваюся, що наші глядачі після перегляду продовжуватимуть досліджувати історію та сьогодення, переказуватимуть тези героїв, ставитимуть запитання і шукатимуть на них відповіді», — анонсує ведуча випуски програми.
Дивіться перші інтерв'ю на ютубі:
- Роль українців у Другій світовій, пропаганда «совєтів» та робота з минулим – Софія Дяк
- Путінський режим, трибунал для Росії та перемога України – Мирослав Маринович
- «Після звільнення Криму на нас чекає багато роботи» – Алім Алієв
Дата і час ефірів на телеканалі Суспільне Культура: щоп'ятниці о 23:30.
Софія Челяк — ведуча суспільного телеканалу Суспільне Культура з 2020 року. Першим її проєктом був цикл програм «Культові українці: Позначені гривнею» і «Культові українці: Незалежні люди» разом з істориком Олександром Алфьоровим.
Нагадаємо, Суспільне Культура — суспільний загальнонаціональний телеканал для культурного дозвілля. Кіно, театр і музика, цікаві програми про мистецтво, спецпроєкти та ефіри наживо з головних культурних та мистецьких подій країни.