Новини компанії

Травень 24, 2022

«Культурний інстинкт»: Ліза Цареградська розповіла про героїв інтерв'ю для Суспільне Культура

Телеканал Суспільне Культура показує цикл інтерв'ю про соціокультурні передумови війни. Проєкт з ведучими Лізою Цареградською і Софією Челяк, які почергово ведуть інтерв’ю, охоплює широкий спектр тем для всебічної рефлексії травми війни, яку переживають українці. 

Як трансформується культура країни під час війни, чи можна говорити про докорінні зміни в суспільстві, як вберегти психіку в стресових умовах та що чекає на нас після перемоги — ведучі проєкту розпитують відомих українських письменників, художників, режисерів, акторів, істориків, журналістів та психологів.

Читайте також: «Культурний інстинкт»: Софія Челяк розповіла про героїв інтерв'ю для Суспільне Культура

Ліза Цареградська розповіла про те, як обирає героїв інтерв'ю і що для неї означає цей проєкт. 

«Це розмови про війну, її причини, триб, наслідки. Про те, що ми відчуваємо, чого прагнемо, як змінимось, чого потребуємо. Усі ми потребуємо, аби процеси довкола нас були вдумливо проаналізовані, а ключові думки озвучені. Також ці інтерв'ю — можливість задовольнити запит аудиторії на українське», — говорить Ліза. 

За словами авторки програми, запит на український продукт зріс в рази після повномасштабного вторгнення росії в Україну. 

«Українці до 24 лютого були активними споживачами російського контенту. Звісно, не всі. Були ті, хто дивився його за інерцією, бо ми звикли до цього у Радянському Союзі, або ж ті, хто споживав такий контент аби розуміти, що робиться в росії, чим там живе середньостатистичний споживач. Тепер ситуація змінилась, і так, досі залишаються групи, згадані мною, але чисельно вони зменшились. Ось тут їх й підхопить Суспільне Культура, зокрема й "Культурним інстинктом"», — коментує Цареградська. 

Ліза вже поспілкувалася з письменниками Андрієм Курковим і Тарасом Прохаськом, письменницею Софією Андрухович, художником Олексою Манном й авторами подкасту «Простими словами» Марком Лівіним та Іллею Полудьонним

«Героїв ​​обирала орієнтуючись на власний інтерес до того, що роблять ті чи інші представники інтелектуальної еліти нації: художники, літератори, журналісти, медійники, режисери тощо. Я свідома того, що є ті, хто не читав, наприклад, Прохаська, але інтерв'ю, яке підписано цитатою пана Тараса "Українці доросліші за росіян", подивляться, оскільки це те, що відчуваємо усі ми», — каже Ліза. 

Дивіться перші інтерв'ю на ютубі: 

Дата і час ефірів на телеканалі Суспільне Культура: щоп'ятниці о 23:30

Ліза Цареградська працює на Суспільному з 2018 року. У 2021-му під час BookForum у Львові записала цикл інтерв'ю «Гра в дорослішання» про психологічну та політичну зрілість українців, а також була ведучою серії програм «Культові українці: позначені гривнею» на телеканалі Суспільне Культура. Цикл «Культурний інстинкт» — це вже третій проєкт Лізи у форматі інтерв'ю. 

Нагадаємо, Суспільне Культура — суспільний загальнонаціональний телеканал для культурного дозвілля. Кіно, театр і музика, цікаві програми про мистецтво, спецпроєкти та ефіри наживо з головних культурних та мистецьких подій країни.

Фото — Валентин Кузан