Новини компанії

Червень 28, 2022

Концерт Академічного хору Українського Радіо до Дня Конституції України

Сьогодні, 28 червня, о 21:30 в ефірі Суспільне Культура — концерт Академічного хору Українського Радіо до Дня Конституції України «Зродились ми великої години». Прем’єра також відбудеться в ютубі Українського Радіо та Суспільне Культура. Також концерт пролунав у рамках марафону «Єдині новини #UAразом». Зйомки концерту відбувалися в Національному ботанічному саду ім. М. Гришка. 

Частина артистів Академічного хору опинилася в зоні тимчасової окупації, іншим довелося покинути домівки; хтось займався волонтерством, хтось — пішов боронити Україну в лавах ЗСУ. Але вони нарешті знову зібралися разом — вперше від початку повномасштабної російської агресії, щоб з нагоди Дня Конституції виконати шедеври української хорової музики. Цього року Хору Українського Радіо виповнюється 90 років.

«Наші артисти тримають фронт на всіх напрямах. В лавах ЗСУ, в Теробороні, у волонтерських організаціях. Коли зустрілися вперше після початку війни — перші хвилини плакали! Наскільки цінно було побачити рідні обличчя і повернутися в рідне звучання нашого колективу! І як кадр із фільму на календарі закарбувалася дата — 23 лютого. Дуже сильні почуття й емоції! Ми тримаємо культурний фронт і віримо в нашу Перемогу всім серцем! Бо Світло завжди перемагає темряву!» — зазначила Юлія Ткач, художня керівниця та головна диригентка Академічного хору Українського Радіо. 

Читайте також: Концерт, документальні фільми та ексклюзивні інтерв’ю — День Конституції на Суспільному

«Зйомка хору — це найбільш мистецький мій проєкт за цей час. Ми вирішили знімати у Ботанічному саду, оскільки зараз літо, це свято Конституції України, і навкруги все зелене і тепле — тому вирішили зняти хор на відкритому просторі. Я дуже вдячна Юлії Ткач та хористам, що вони погодилися на цю авантюру, пеклися під сонцем, прикриваючись нотами, бо в результаті всі учасники процесу були задоволені і ми зняли гарний концерт», — розповіла Катерина Феленюк, виконавча продюсерка суспільно-політичного мовлення.

У святковому концерті звучатимуть твори композиторів Миколи Лисенка («Молитва за Україну», «Сон»), Євгена Станковича («Садок вишневий»), Лесі Дичко («Нехай повні будуть вуста наші»), Бориса Лятошинського («Тече вода в синє море»), Олени Чмут (обробка народної пісні «Коло мої хати»), Віктора Грицишина (обробка пісні «Зродились ми великої години») та Михайла Вербицького (Державний Гімн України).

За словами Альберта Цукренка, шеф-редактора суспільно-політичного мовлення, найважчим моментом у підготовці до концерту було складання програми виступу: «Бо хотілося в ньому почути й суголосні моменту героїчні пісні, і щось народне, душевне, і щоб виконали якусь витончену, авангардну, складну річ, на вибагливого слухача — таку, яка продемонструвала б можливості цього непересічного колективу. А ще ж щось із духовної музики, і без державного Гімну ж ніяк, і, і… І все це вмістити в півгодинний формат, ще й щоб поєдналося гармонійно й логічно. Коротше, було непросто. Зате вже коли програма склалася — далі було тільки чисте задоволення. І не лише від музики, а й від спостереження за тим, яку радість ці жінки й чоловіки отримують від улюбленої справи (якої були позбавлені всі ці довгі місяці), та й просто від зустрічі після довгої розлуки — нарешті!» 

Також Юлія Ткач подякувала команді, яка працювала над втіленням: «Цей проєкт особливий у всіх сенсах. Він народився і зреалізувався з таким запалом і любов'ю, що це відчувається в кожній ноті, в кожному кадрі. Його реалізація стала можливою за натхненної підтримки й кураторства очільника Українського Радіо і телебачення Дмитра Хоркіна. По суті, із зустрічі з паном Дмитром все і почалось, такий імпульс, який переріс у велику справу. Завжди переконуюсь, коли збирається команда професіоналів, закоханих у свою справу, то виходить завжди яскравий потужний результат. 

Я в захваті від креативності, легкості Катерини Феленюк — продюсерки проєкту. Суперідея Катерини — локація в Ботанічному саду, і така ж феєрична її реалізація. З Альбертом ми дуже вдумливо компонували програму, і я була по-справжньому вражена тонким мистецьким сприйняттям складної сучасної музики у виконанні нашого Хору. Я дякую піарниці Дарині Анастасьєвій, з якою з великим задоволенням і натхненням ми співпрацюємо давно. Це завжди свіжі й нестандартні ідеї. Суперробота режисерсько-операторського складу команди Суспільного: Олег Пилипчук, Інна Антонець, Світлана Дідик, Андрій Галіцьков, Фелікс Шевардін. І, звичайно, дякую і пишаюсь моїм рідним колективом Хором Українського Радіо».

Академічний хор Українського радіо імені Платона Майбороди — один з найавторитетніших провідних хорових колективів України та Європи. За 90 років активної творчої діяльності легендарний колектив здійснив кілька тисяч концертних виступів, безліч прямих ефірів на радіо й телебаченні, створив понад 10 тисяч фондових записів, серед них музика до кінофільмів — наукових, художніх, документальних та анімаційних кінострічок. У творчому доробку Хору Українського Радіо за останні роки: участь у телевізійних проєктах, прямих ефірах Національної телерадіокомпанії України; близько 150 записів до фонду Українського Радіо; сотні концертних виступів на мистецьких майданчиках Києва, України, Європи, Африки; презентації масштабних культурних проєктів.

Фото — Анастасія Мантач