Травень 18, 2022
Військові обмеження й доступ до інформації на тимчасово окупованих територіях — Микола Чернотицький про роботу Суспільного під час війни
Голова правління Суспільного Мовника Микола Чернотицький виступив онлайн у державному Університеті Помпеу Фабра, що знаходиться у Барселоні, Іспанія, у межах International Public Television Conference — INPUT 2022. Спеціальну подію «Репортаж про війну: війна в Україні» у межах конференції присвятили ролі кореспондентів новин суспільних мовників.
Читайте також: Микола Чернотицький про інфофронт Суспільного — спецрепортаж японських журналістів
Микола Чернотицький під час виступу поділився досвідом роботи Суспільного Мовника під час повномасштабного вторгнення росії на територію України. Голова правління розповів про релокацію студії до Львова задля безпеки співробітників і продовження мовлення та цілодобовий інформаційний марафон «Єдині новини #UAразом», який об'єднав медіагрупи України.
«Ми організували резервну студію у бомбосховищі та маємо протокол, як переміститися туди після сповіщення про повітряну тривогу. Такий самий протокол мають приватні компанії, бо це про виживання. Далі продовжуємо мовити із бомбосховища — це стало нормою у нашій роботі», — зазначив Микола Чернотицький.
Говорячи про роботу в контексті військових обмежень для ЗМІ, голова правління зазначив: «Україна — дуже вільна країна та чутлива до свободи слова, і якщо хтось у нашій країні чи уряді думає замінити військову цензуру на політичну — я думаю, це буде великий скандал і сподіваюся, що представники влади не підуть на такий крок. Однак деякі обмеження видаються нам логічними, наприклад, ми не показуємо переміщення наших військових, тому що це про безпеку, це важливо. Ми не можемо показувати місця, де здійснилася повітряна атака. Наприклад, після влучання, у наступні три години, ми можемо тільки сказати, що це відбулося, але не можемо показати. Ми знаємо, що росіяни моніторять наш марафон та соціальні мережі».
Наприкінці виступу Микола Чернотицький розповів, як Суспільний Мовник намагається забезпечити українців доступом до інформації на тимчасово окупованих російськими військами територіях: «Одна з багатьох великих проблем для нас: коли російські війська окуповують наші території, то один із перших їхніх кроків — змінити передавач на телевежі й замінити українські канали на російські. Для нас дуже важливо, щоб люди мали доступ до інформації через радіостанції. Тут радіо для нас дуже важливе та, очевидно, інтернет, соціальні мережі — люди можуть мати доступ до інформації через соціальні мережі, такі як телеграм, фейсбук. Також ми розкодували наш телесигнал на супутнику і всі люди, включно із тимчасово окупованою територією України, можуть отримати сигнал із супутника».
Крім Миколи Чернотицького до події долучилися:
- Сергі Вісенте, директор Beteve, громадського телеканалу Барселони, у ролі модератора;
- Манель Аліас, кореспондент TV Catalonia;
- Ракель Гонсалес, кореспондентка TVE;
- Алекс Шпрінсен, продюсер документальних фільмів CBC Canada;
- Антті Куронен, кореспондент Yle, Finland.
Нагадаємо, Суспільне Мовлення продовжує цілодобовий інформаційний марафон «Єдині новини #UAразом», що транслюється на телеканалі UA: ПЕРШИЙ.
Інформаційний марафон Суспільного продовжується одночасно на:
- всіх 24 регіональних телеканалах Суспільного (UA: БУКОВИНА, UA: ВІННИЦЯ тощо), також кожний регіон подає новини на регіональних сторінках у Facebook, YouTube, Instagram, Telegram. Телеканали UA: КРИМ, UA: ДОНБАС та UA: ЗАКАРПАТТЯ можна дивитися також через супутник;
- сайті, ютуб-каналі UA: ПЕРШИЙ, додатково трансляція телеканалу доступна на ОТТ-платформах;
- Українському Радіо в FM- та AM-діапазонах (чи середньохвильовому діапазоні на старих приймачах) на частотах по всій країні;
- а також на діджитал-платформах Суспільне Новини. Новини оперативно надаються в соцмережах Telegram, Facebook, Instagram, Youtube, Viber, а також Twitter англійською мовою для міжнародної аудиторії.
Нагадаємо, Українське Радіо мовить в середньохвильовому діапазоні на території всієї країни. У населених пунктах, де немає FM-частоти, або в разі збоїв у її роботі, перемикайте приймачі в АМ-діапазон (чи СХ на старих приймачах) на частотах 1278 кГц, 873 кГц, 1404 кГц та 657 кГц. А середні хвилі Радіо Балтійська хвиля покривають мовлення у країнах Західної Європи до Португалії, країни Північної Європи, європейську частину росії.
Усі канали Суспільного радіо слухайте в мобільному застосунку suspilne.radio та на сайті ukr.radio. З 13 березня в мобільному застосунку «Дія» стала доступною функція «Дія Радіо». Відтепер можна безоплатно та цілодобово слухати ефір Українського Радіо у мобільних телефонах.
З 17 березня в ефірі усіх регіональних телеканалів Суспільного виходить міжрегіональний телемарафон «Суспільне. Спротив» — щобудня увечері команда регіонального мовлення готує 8 годин прямого ефіру, новини без маніпуляцій і за стандартами журналістики, включення з усіх регіонів України, практичні рекомендації, як виживати та жити під час війни. Онлайн регіональні телеканали Суспільного можна переглядати на сайтах філій.
Також з 15 квітня OTT-платформи oll.tv та MEGOGO.NET почали показувати UA: ПЕРШИЙ, UA: КУЛЬТУРА та UA: ЛЬВІВ в HD-якості.
Фото — фейсбук-сторінка Clúster Audiovisual de Catalunya