Травень 05, 2022
Рік подкастів Суспільного: 350 тисяч прослуховувань та проєкти в усіх регіонах
Рік тому у вільному доступі на всіх популярних аудіоплатформах з’явились перші подкасти Суспільного. А це — 46 проєктів різної тематики, тобто 239 епізодів, що тривають понад 100 годин та вже зібрали більш ніж 350 000 прослуховувань.
Читайте також: Суспільне долучилося до щорічної конференції ЮНЕСКО про вільну журналістику
У співпраці з Українським Радіо вийшло п’ять радіопрограм: «Теорія неймовірності», «Психологія злочину», «Катастрофи», «Сто тисяч», «На час війни». Чотири радіопрограми Радіо Культура: «Емоційний інтелект», «Наша класика», «Чорнобиль 35», «Ліки від амнезії». Та три проєкти від Радіо Промінь: «Вікенд нової музики», «Майдан. Історія у звуках», «Гомін Аут».
А після творчого конкурсу команда Суспільного отримала 35 заявок. Переможці: «Головний подкаст» — наративна науково-популярна історія про психічні розлади; «Як ми вижили» — історичний подкаст про життя українців в умовах депортації; «Український культ» — розмовний подкаст про видатних українських митців.
Для фанатів бігу записали проєкт «Виклик», а разом із Суспільне Спорт розповіли про головні новини спорту у подкасті «Коментаторська».
Також можна послухати матеріали команди розслідувань Суспільного. Шестисерійний аудіосеріал «Дрогобич 101/1» отримав гран-прі, як найкращий подкаст премії «Слушно» від Megogo Audio. Серед номінантів «Слушно» були ще три проєкти: «Виклик», «Наші 30. Жива історія» — про історію незалежної України, створений у партнерстві з Лабораторією журналістики суспільного інтересу. А також проєкт «Справа 25», створений у партнерстві зі студією «IZONE Media», про утиски кримських татар в окупованому Криму. Цей подкаст також увійшов до довгого списку премії «Високі стандарти журналістики 2021» у номінації «За якісний регіональний/нішевий медійний проект».
Напередодні Нацвідбору на Євробачення-2022 запустили проєкт «Вотсап Eurovision», аби слухачі змогли ближче познайомитися з конкурсантами та бути в курсі останніх новин конкурсу. Останні епізоди присвятили підтримці учасниками Євробачення України у війні з росією.
Спільно з регіональними філіями Суспільного з липня 2021 року запустили 24 локальні проєкти, які отримали понад 35 тисяч прослуховувань. Та стали першим українським медіа, яке запустило подкасти в кожній області.
«Західні країни давно демонструють популярність подкастів на рівні з іншими видами контенту. І помітний внесок у цей процес якраз належав великим медіа. Результати нашого першого року роботи показують, що українці готові сприймати новий формат аудіо. А під час виробництва локальних проєктів у кожному регіоні ми побачили безмежну кількість історій, вартих того, щоб бути почутими. Хоч для багатьох подкасти все ще залишаються чимось новим, ми будемо продовжувати працювати над тим, щоб збільшити нашу аудиторію та показати зручність цього формату. Війна змусила нас значно змінити плани, але ми робимо все, щоб наші проєкти не зупинялись. Ми бачимо значне зростання популярності історичних та культурних тематик. І, звичайно, в наступні місяці в наших подкастах все більше буде звучати тема війни», — розповів Дмитро Афанасьєв, менеджер подкастів Суспільного.
Після повномасштабної російської агресії в Україні Суспільне випустило спеціальні епізоди, присвячені темі війни, у подкастах «Коментаторська» та «Вотсап Eurovision». Запустили другий сезон подкасту «Наша класика», нові епізоди історичного подкасту «Ліки від амнезії» з Вахтангом Кіпіані, новий проєкт з дитячими казками «Суспільне казки» та подкаст про правові питання в умовах воєнного часу — «На час війни». Протягом війни подкасти Суспільного отримали близько 50 тисяч прослуховувань, а у другий рік своєї роботи команда планує присвятити темі війни ще більше проєктів.
Стежити за новинками подкастів Суспільного і не тільки можна у нашому телеграм-каналі Суспільне Подкасти.