Березень 25, 2022
Як суспільні мовники Європи підтримують Україну через музику
З 24 лютого 2022 року — дати повномасштабного вторгнення росії в Україну — відбулося понад 190 трансляцій з 45 радіоорганізацій Європейської мовної спілки, що охоплюють 34 країни, а також концерти, запропоновані українським Суспільним мовленням. Нині українська музика звучить у всьому світі, зокрема завдяки низці спільних ініціатив та заходів, покликаних продемонструвати єдність світової спільноти.
Читайте також: Суспільне транслюватиме наживо благодійні концерти з Польщі, Литви та Великобританії
Члени ЄМС з усієї Європи організували концерти зі збору коштів, часто перебуваючи в тісній співпраці з Червоним Хрестом та іншими громадськими організаціями. Інша підтримка включала регулярні трансляції гімну України, демонстрації у прямому ефірі, подкасти, спеціальні сповіщення тощо.
«Суспільні медіа — це сім’я. Обмін контентом і підтримка колег — це основа всього, що ми робимо. Але вторгнення в Україну — безпрецедентна ситуація, яка вимагає відповідної реакції. Об’єднані зусилля наших членів дають змогу культурній та музичній спадщині України перетинати кордони, налагоджувати нові зв’язки та резонувати з уже наявною та новою аудиторією по всьому світу. В цьому музика має незрівнянну силу», — зазначає заступник генерального директора та медіадиректор ЄМС Жан Філіп де Тендер.
ЄМС також випустила плейлист найкращих виступів українських виконавців з Eurosonic Festival (ESNS), щоб поділитися з іншими мовниками та ширшою аудиторією.
-
Водночас розробляються ініціативи, щоб підтримати українських тимчасово переміщених музикантів і дозволити їм продовжувати виступи.
RTBF у Бельгії заснував Музичну мережу для України, надаючи професійну та фінансову підтримку українським музикантам, які покинули країну. Канал також запустив RTBF UKRAINE, радіостанцію повністю для тимчасово переміщених українців у Бельгії, 100% контенту якої транслюється українською.
Серед мовників, які організували благодійні концерти: ARD (Німеччина), BBC (Велика Британія), BNR/BNT (Болгарія), Чеське радіо, Чеське телебачення, DR/TV2 (Данія), ERR (Естонія), ERT (Греція), France TV, Radio France (Франція), GPB (Грузія), HRT (Хорватія), ITV (Великобританія), LRT (Литва), NPO (Нідерланди), NRK (Норвегія), ORF (Австрія), S4C (Великобританія), SVT (Швеція), TVP (Польща), VRT (Бельгія), RAI (Італія), RTE (Ірландія), RTVE (Іспанія), YLE (Фінляндія), SSR SRG (Швейцарія) та ZDF (Німеччина).
Суспільне мовлення продовжує цілодобовий інформаційний марафон «Єдині новини #UAразом», що транслюється на телеканалі UA: ПЕРШИЙ.
Інформаційний марафон Суспільного продовжується одночасно на:
- всіх 24 регіональних телеканалах Суспільного (UA: БУКОВИНА, UA: ВІННИЦЯ тощо), також кожний регіон подає новини на регіональних сторінках у Facebook, YouTube, Instagram, Telegram. Телеканали UA: КРИМ, UA: ДОНБАС та UA: ЗАКАРПАТТЯ можна дивитися також через супутник;
- сайті, ютуб-каналі UA: ПЕРШИЙ, додатково трансляція телеканалу доступна на ОТТ-платформах;
- Українському Радіо в FM- та AM-діапазонах (чи середньохвильовому діапазоні на старих приймачах) на частотах по всій країні;
- а також на діджитал-платформах Суспільне Новини. Новини також оперативно надаються в соцмережах Telegram, Facebook, Instagram, Youtube, Viber, а також Twitter англійською мовою для міжнародної аудиторії.
Усі канали Суспільного радіо слухайте в мобільному застосунку suspilne.radio та на сайті ukr.radio. З 13 березня в мобільному застосунку «Дія» стала доступною функція «Дія Радіо». Відтепер можна безоплатно та цілодобово слухати ефір Українського Радіо у мобільних телефонах.
Нагадаємо, з 17 березня щобудня з 19:00 до 23:00 в ефірі усіх регіональних телеканалів Суспільного виходить міжрегіональний телемарафон «Суспільне. Спротив» — 4 години прямого ефіру, новини без маніпуляцій і за стандартами журналістики, включення з усіх регіонів України, практичні рекомендації, як виживати та жити під час війни.