Новини компанії

Лютий 22, 2022

«Вчимося розпізнавати маніпуляції». Відгуки про онлайн-курс «Критичне мислення в українському контексті»

Продюсери регіональних філій Суспільного завершують онлайн-курс «Критичне мислення в українському контексті» від Академії суспільного мовлення та Інституту лідерства та управління УКУ. Вони стали першою хвилею учасників, які навчалися під супроводом авторки Вікторії Бриндзи завдяки підтримці Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження». Нижче — відгуки продюсерів про майже тримісячне навчання.

Костянтин Лоцман, продюсер Суспільне Волинь

«Я задоволений, що долучився до цього курсу. Здобувати нові знання та навички завжди цікаво. До того ж впевнений, що саме це навчання є для нас корисним як у професійному плані, так і в нашому повсякденному житті. Ми наче дивимося на себе збоку, аналізуємо власні думки, емоції і вчинки, вчимося розпізнавати маніпуляції, помічати хиби, уникати помилок у сприйнятті інформації, оцінці суджень, аргументів та вчинків, не робити поспішних висновків і не приймати необдуманих рішень».

Читайте також: Суспільне та ІЛУ УКУ оголосили набір на курс про критичне мислення для громадського сектора

Катерина Лисюк, продюсерка Суспільне Миколаїв:

«В сучасних українських медіареаліях (і не тільки) подібні курси стають прекрасним помічником у розумінні процесів в країні та світі, аналізі ситуації навколо і найголовніше, як на мене, — у розумінні себе і поштовхом для роботи над собою! Це прекрасна можливість розвиватися і, може, трохи пафосно, але, на мій погляд, еволюціювати як особистість. Дуже вдячна Суспільному за можливість пройти цей курс».

Читайте також: Як працювати журналістам в умовах бойових дій — зустріч-дискусія на Суспільному

Сергій Татаренко, продюсер Суспільне Рівне

«Починаючи цей курс, був налаштований трохи скептично. Адже я, як людина, яка багато років редагувала новини, не сумнівався у своєму критичному мисленні. Втім, згодом анітрохи не пошкодував, що долучився. Так, іноді доводилося напружуватися, вмикати, говорячи мовою курсу, глибоке мислення. Та й викроювати час на роботу із завданнями та додатковими матеріалами було непросто. Неодноразово вже інформацію, отриману на курсі, використовував у розмовах з друзями чи колегами, наводячи різні приклади. А ще — це навчання дозволило мені подивитися на себе, на своє життя збоку».

Читайте також: Суспільне та ІЛУ УКУ запустили онлайн-практикум про критичне мислення для освітян

Еріка Авдєєва, т. в. о. продюсерки Суспільне Херсон

«Це один із найцікавіших курсів, які я проходила. Він уже допоміг мені замислитися над своїм сприйняттям світу. Тепер залишилось прийняти те, що зазнало моєї переоцінки. До того ж було цікаво в рамках навчання поспілкуватися з колегами на різні теми, більше дізнатись про їхнє світосприйняття. Однозначно, цей курс варто пройти».

Любов Тімкова, продюсерка Суспільне Поділля: 

«Курс дає можливість призупинити “думання”  і запустити цей процес з іншого кута зору. Глянути передусім критично на себе у контексті різних моментів і ролей. Наступний етап — проаналізувати той контекст уже з розумінням  “думання” — його причин  і наслідків — у певних ситуаціях. Мені особливо імпонує, що соціокультурне тло повсякденності аналізується комплексно:  з урахуванням як історичної спадковості, так і антропологічних і психологічних чинників. Дуже цікаво! Рекомендую для практичного щоденного застосування».

Наталія Андреєва, продюсерка Суспільне Запоріжжя

«Курс "Критичне мислення в українському контексті" дуже потрібний, бо він вчить думати інакше. Звісно, людський мозок працює постійно, обробляє терабайти інформації, продукує рішення. Але наскільки ці рішення зважені, точні, чи базуються вони на аргументах і доказах, чи спираються на емоції та субєктивні сприйняття? Не можу сказати, що особисто для себе я дізналася нову інформацію, втім із впевненістю зазначу, що завдяки лекціям змогла дещо переосмислити, згадати давно забуте, перевірити себе і зупинитися, аби подумати критично, а не швидко».

Нагадаємо, 10 лютого стартував набір на онлайн-курс «Критичне мислення в українському контексті» для представників громадського сектора, який реалізується у межах всеукраїнського проєкту Суспільного та ІЛУ УКУ.  Реєструйтеся на онлайн-курс до 25 лютого 2022 року за посиланням. 

Завдяки онлайн-курсу учасники зможуть навчитися помічати когнітивні хиби та розуміти, чому вони стаються, аналізувати власне мислення, розуміти впливи, які чиняться на людське мислення, оцінювати вагу аргументів, виявляти хиби аргументації, формувати та обґрунтовувати власну позицію та навіть безпечно сперечатися.

Дізнатися більше про курс можна тут

Місцеві Суспільні телерадіокомпанії разом із загальнонаціональними телеканалами UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й каналами Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура) входять до мережі найбільшого незалежного медіа в Україні — Суспільне мовлення.