Січень 25, 2022
До Суспільного прибула сучасна японська телевізійна техніка
25 січня, напередодні 30-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Японією, в телевежі «Олівець» відбулася урочиста подія — завдяки успішно реалізованому японському гранту Суспільне отримало сучасне обладнання, яке посилить якість та конкурентоспроможність контенту мовника.
Читайте також: Регіональним філіям Суспільного презентували нову техніку
Спеціалізоване обладнання японського виробництва дозволить випускати програми в HD-якості з чотирьох різних студій, об’єднаних у спільну мережу — із забезпеченням запису, монтажу і трансляцій спеціальним control room.
«Я надзвичайно щасливий і пишаюся участю Японії в модернізації обладнання та систем НСТУ, тому що виходячи з нашого досвіду забезпечення неупередженого та нейтрального висвітлення новин громадянам Японії, такі компанії як НСТУ, її контент, що забезпечується завдяки високоякісному обладнанню та приміщенням, дуже важливі, — зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Мацуда Кунінорі. — Тому я дуже радий, що не тільки Посольство, а й JICA, Marubeni та багато інших працювали з українськими колегами, і ми завершили перший етап проєкту. Я з нетерпінням чекаю переходу до другого етапу, адже Україна, на відміну від Японії, велика країна, яка потребує більше обладнання у різних містах, зокрема в західній, східній та південній частинах».
Голова правління Суспільного Микола Чернотицький відзначив основні здобутки п’ятирічного співробітництва й висловив сподівання на продовження співпраці з урядом Японії, NHK та JICA у майбутньому.
«Сьогодні ми підбиваємо підсумок першої фази співпраці з представниками NHK та JICA. Це була тривала п’ятирічна співпраця. Ми розробляли процеси, як висвітлювати новини у випадку надзвичайних ситуацій, виготовляли дитячий контент, вчилися у досвідчених японських колег і сьогодні відкриваємо цю прекрасну модерну апаратну телебачення в Олівці. Ми дуже вдячні уряду Японії, Японському суспільному мовнику за ту підтримку й досвід, які ви надаєте нам. Розвиток незалежного Суспільного мовлення є однією з необхідних умов побудови успішної країни з сильною демократією. Я дуже сподіваюсь, що наша співпраця продовжиться», — підкреслив Микола Чернотицький, додавши, що цей захід — також нагода зміцнити ділові та культурні зв’язки між країнами.
Водночас член правління, відповідальний за напрям операційної діяльності, Родіон Кочубей зауважив, що Суспільне очікує на старт другої фази проєкту: «Ця співпраця дуже важлива, тому що це не тільки обмін значним досвідом, який є у японських колег, а також і можливість технічного переоснащення компанії. І другий великий аспект — ми фактично змогли запустити новий блок мовлення, а саме студію АСБ-4, і відповідний комплекс техніки до неї. Ми сподіваємося на продовження співпраці та чекаємо на початок другої фази проєкту, який має стартувати цього року. І він продовжиться й у наступні роки».
Із зазначеним грантом пов’язаний й інший проєкт — технічна допомога японського агентства міжнародного співробітництва «Джайка» (JICA). За нею японська сторона з 2017 року навчає медіафахівців Суспільного роботи з новим телевізійним обладнанням та виробництва програм.
На координаційній зустрічі представники Суспільного, JICA та японської телерадіомовної корпорації NHK обговорили досягнення та наступні спільні кроки.
«Я думаю, що обладнання — дуже важливий елемент роботи, бо співробітники НСТУ докладають багато зусиль, щоб стати найнадійнішим суспільним мовником, якому довіряють. Але якщо у мовника немає відповідного обладнання, люди не звертатимуть уваги на те, що робить НСТУ. Тому важливо залучити глядачів і показати, наскільки компанія відрізняється від попередньої, яку роботу щодня виконує, аби бути найнадійнішим медіа України та суспільним мовником, який заслуговує на довіру. Ось що я думаю, і це справді важливий момент, який також покращить значну співпрацю та дружбу між Україною та Японією», — підкреслив старший радник проєкту «Джайка» Кеіічі Хашімото.
Також іноземні гості відвідали студії Суспільного, де встановлено нове обладнання, та ознайомилися з пріоритетними напрямками роботи Суспільного у 2022 році.
Нагадаємо, 18 квітня 2019 року між урядами Японії та України укладено угоду в формі обміну нотами. За цією угодою японська сторона надала грант у 230 000 000 японських єн на придбання телевізійного обладнання.
Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.
Фото — Володимир Шевчук