Новини компанії

Грудень 13, 2021

Наше завдання — розповідати про зміни у нацспільнотах, — Анастасія Гудима на «Правозахисній НеКонференції»

Керівниця Координаційного центру мовлення національних меншин Суспільного Анастасія Гудима 10 грудня взяла участь у панельній дискусії «Культура розмаїття в державній політиці. Які є можливості й практики участі представників етнічних меншин та корінних народів у формуванні державної політики?» на «Правозахисній НеКонференції»*, де розповіла про національні спільноти України та роль медіа.

Читайте також: Прифронтовим громадам розповіли про можливості, які надає Суспільне

Анастасія розповіла про проєкти, які виходять на Суспільному, і де українські німці, румуни, словаки й інші нацспільноти знайомлять телеглядача з історією своїх родин та етносів. Керівниця Координаційного центру зазначила, що важливо показати аудиторії, що мультикультурність — це не про різність, а про прийняття один одного і розуміння. 

«Кожна спільнота та її внутрішня культура — не константні, вони розвиваються і змінюються, так само й бачення про неї у суспільстві має змінюватись. Відстежуючи коментарі до наших відео у соціальних мережах, розуміємо, що не всі готові прийняти факт зміни чи прагнення до змін тієї чи іншої спільноти й розуміти їх. Тому наше завдання — розповідати і візуалізувати ці зміни», — наголосила Анастасія Гудима.

Також керівниця Координаційного центру мовлення нацменшин Суспільного зазначила, що творці програм, розповідаючи про національні спільноти, заглиблюються в особисті долі героїв. Глядач бачить характери, проблеми, перемоги і захоплення тих, хто живе поряд, а через призму схожих життєвих ситуацій легше прийняти й зрозуміти людей. Глядач реагує на переглянуте, як на прожитий досвід, і це дає шанс стати більш відкритим до світу.

«Важливо — зберігати баланс, висвітлюючи національні спільноти та корінні народи України, — підкреслила Анастасія Гудима. — Питання збереження культури, звичаїв і традицій представниками та представницями нацспільнот, безперечно, важливе. Але ми віддзеркалюємо все, що відбувається у суспільстві, і звертаємо увагу на соціальні питання, особливо на локальному рівні — у проєктах мовами нацменшин».

Учасниками панельної дискусії також стали:

  • Андрій  Гнаповський, Державна служба етнополітики та свободи совісті України;
  • Ескандер Берієв, голова правління Кримськотатарського Ресурсного Центру.

Модераторкою зустрічі була Ольга Веснянка, правозахисниця, журналістка, експертка з протидії мові ворожнечі.

Подія відбулася в онлайн-форматі, запис ефіру можна переглянути на платформі «Ютуб».

Нагадаємо, Суспільне мовлення — єдине медіа в Україні, яке постійно створює проєкти мовами національних спільнот — для них, а про них — українською. У 2019 році був створений Координаційний центр мовлення національних меншин. Команда Центру збирає інформацію з усіх куточків України про найважливіші для кожної спільноти події, виклики та проблеми, прагне створити середовище рівності, толерантності та плюралізму нацменшин.

Команда Центру співпрацює з редакціями Суспільного, що виготовляють проєкти мовами нацспільнот в Ужгороді, Чернівцях та Одесі: координує та консультує їх. UA: ЗАКАРПАТТЯ створює телепрограми угорською, словацькою, ромською, русинською, німецькою та румунською. UA: ОДЕСА — гагаузькою, молдовською та болгарською. Команда UA: БУКОВИНА виготовляє проєкти румунською.

* НеКонференцію проводять в межах проєкту «Пункт 7» / Point 7 («Сприяння соціальній згуртованості в Україні»), що реалізується Центром громадських свобод у партнерстві з «Восток СОС» за підтримки ABA ROLI в Україні.