Новини компанії

Грудень 10, 2021

Прифронтовим громадам розповіли про можливості, які надає Суспільне

9 грудня на зустрічі з коаліцією прифронтових громад «На лінії зіткнення» генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного Марія Фрей розповіла про значення незалежного Суспільного мовника в Україні та як із ним співпрацювати. Також учасникам провели екскурсію у київському телецентрі «Олівець», де вони побували в Музеї телебачення Суспільного та у студійному комплексі.

Коаліція «На лінії зіткнення» — це спільнота активних представників влади, бізнесу та громадського сектора, які об'єдналися заради розвитку своїх громад, з 8 прифронтових міст і селищ: Авдіївка, Попасна, Нью-Йорк, Щастя, Торецьк, Золоте, Красногорівка, Світлодарськ. Громадська спілка «Коаліція Реанімаційний пакет реформ», із яким «На лінії зіткнення» співпрацює в комунікаціях, адвокації та організації заходів, долучилася до події.

Читайте також: Конкурс «Створюй із Суспільним» зібрав майже дві сотні ідей телевізійних проєктів

Марія Фрей розповіла про гіперлокальну мережу універсальних журналістів, які працюватимуть на рівні об'єднаних територіальних громад, та відкритий конкурс ідей «Створюй із Суспільним».

«Суспільне працює задля суспільства і разом із суспільством. Сьогоднішня зустріч з представниками громадянського суспільства для мене стала ще одним підтвердженням того, наскільки високий запит від громадянського сектора на незалежні медіа. Впевнена, що це початок нових партнерств та спільних проєктів», — зазначила Марія Фрей.

Андрій Полухін, координатор проєкту «На лінії зіткнення» у Донецькій області, розповів, що новоутворена громадська коаліція, до якої входять прифронтові активісти, представники бізнесу, громадських організацій та військово-цивільних адміністрацій, тільки розпочинає діяльність. Наразі вона адвокаційна та побудована на комунікації.

«Один із хороших різновидів комунікації — це говорити про себе, говорити про свою діяльність і, завдяки виступу Марії Фрей, ми зрозуміли, як працює Суспільне, як можна з ним зв'язатися, які проєкти створюють, наскільки це буде корисним для нашої діяльності та як ми можемо бути корисними як мережа громадських організацій, активістів. Один із пріоритетів — у котрому ми недопрацьовуємо, оскільки зараз працюємо в урядових кабінетах, у комітетах ВР, — висвітлення нашої діяльності. Однак хочеться, щоб люди також чули про те, що наша коаліція представляє українське громадянське суспільство там, де зараз йде війна. І що там є люди, які піклуються про Україну на тому місці, де живуть», — розповів Андрій Полухін.

Анна Чечель, голова ГО «Центр адаптивного лідерства та територіального розвитку» в місті Нью-Йорк (Донеччина) та викладачка Донецького державного університету управління, розповіла, що на прифронтових територіях не вистачає медіа, через які можна висвітлювати місцеві проблеми. Це допомогло б помічати особливості життя на лінії зіткнення, доносити інформацію суспільству та людям, які могли б допомогти з розв'язанням проблем.

«Часто представники влади, політичних партій чи бізнесу звертають увагу на розвиток саме мирних територій, тому що ніхто не хоче інвестувати та мало хто приїжджає до прифронтових громад. Люди не бачать, не знають про жахливі особливості життя в громадах, які знаходяться на лінії зіткнення. Вони мають певні особливості та проблеми, яких майже немає в інших громадах Донецької області та у мирних областях. І ми зрозуміли, що не зможемо розв’язати ці проблеми самотужки, проте маємо надію їх вирішити разом», — зазначила Анна Чечель.

Нагадаємо, Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media. Щомісяця Суспільне дивляться, слухають і читають понад 13 млн українців.

Фото — Володимир Шевчук