Листопад 23, 2021
На Суспільному обговорюють проєкт нового колективного договору
Колективи усіх самостійних структурних підрозділів центральної дирекції та філій Суспільного мовника провели збори для обговорення проєкту нового колективного договору на 2021–2026 роки й обрали делегатів на загальну конференцію трудового колективу.
Читайте також: Новий дім новин — на Хрещатику, 26 офіційно відкрили NewsHouse 2.0 для служби новин Суспільного
Найбільше пропозицій надійшло до пунктів про тривалість додаткової оплачуваної відпустки за ненормований робочий день, щодо виплат матеріальної допомоги, а також щодо режиму роботи.
«Колективний договір — це ключовий документ для забезпечення взаємовідносин між роботодавцем та працівниками, це маленька “конституція” кожної компанії, яка визначає можливості та обмеження, основні правила взаємодії працівників і компанії. Суспільний мовник є одним з найбільших роботодавців у сфері медіа, тож процедура напрацювання проєкту, проведення усіх зборів, обрання делегатів не є швидкою. Я вдячна членам робочої комісії для ведення колективних переговорів, за роботу над проєктом документу, а також усім колегам, які надавали свої пропозиції, брали участь в обговореннях. Попереду — загальна конференція трудового колективу, лише після схвалення на цій конференції договір має бути підписаний», — зазначила директорка з управління персоналом Суспільного Вікторія Сидоренко.
За її словами, проєкт нового колективного договору вже цього тижня розглядатимуть на загальній конференції трудового колективу і для цього до центрального офісу прибудуть делегати з усіх філій телерадіокомпанії.
Зазначимо, правові засади розробки, укладення та виконання колективних договорів регулюються нормами Закону України «Про колективні договори і угоди». Колективний договір укладається з метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин, узгодження інтересів працівників та роботодавця.
Зокрема, новим проєктом колективного договору телерадіокомпанії передбачені розділи щодо оплати праці, режиму роботи, організації праці, соціального забезпечення, охорони праці.
Нагадаємо, Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media. Щомісяця Суспільне дивляться, слухають і читають понад 13 млн українців.
Довідково
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про колективні договори і угоди», проєкт колективного договору обговорюється у трудовому колективі і виноситься на розгляд загальних зборів (конференції) трудового колективу. Після схвалення проєкту колективного договору загальними зборами (конференцією) трудового колективу він підписується уповноваженими представниками сторін.
Фото — Володимир Шевчук, Анастасія Мантач