Листопад 23, 2021
Регіональні телеканали Суспільного об’єднали зусилля з локальними медіа задля інформування про пандемію
Цього тижня регіональні суспільні мовники у Запоріжжі, Херсоні, Черкасах, Луцьку та Миколаєві проведуть з місцевими медіа спільні телеефіри, присвячені пандемії коронавірусу та вакцинації від ковіду.
Читайте також: Суспільний мовник закликав медіакомпанії організувати спільний телеефір про пандемію в Україні
Команда Суспільне Запоріжжя проведе інформаційний марафон у вівторок, 23 листопада. Початок прямого ефіру — о 19:30 на телеканалах UA: ЗАПОРІЖЖЯ, «TV5» та «Z». Журналісти трьох медіа спільно готують програму.
«Ми з жахом спостерігаємо за ковідною статистикою в Запорізькій області. Чи можуть журналісти вплинути на ситуацію? Якщо об’єднаються, то, певно, так, — говорить продюсерка Суспільного Запоріжжя Наталія Андреєва. — Тому разом із колегами з телеканалів “TV5” та “Z” погодилися робити спільний спеціальний ефір. Дев’яносто хвилин екранного часу ми розбили на блоки і наповнили сюжетами з обласного центру та віддалених куточків області, інфографікою та статистикою, запросили компетентних спікерів, чиновників, лікарів. Ми хочемо зробити те, що вміємо найкраще — розповісти правду та зруйнувати міфи й фейки, які точаться навколо теми вакцинації. Звісно, робити щеплення чи ні — особистий вибір кожної людини, але ми хочемо, аби наша аудиторія отримала перевірену, а не маніпулятивну інформацію, щоб зробити виважений вибір».
У прямому ефірі, що транслюватиметься одночасно на трьох телеканалах, йтиметься про перебіг вакцинальної кампанії в Запорізькій області, про наукову складову боротьби з пандемією, про брехню щодо вакцинації й про те, кому вона вигідна. Крім того, журналісти обговорять психологічні аспекти небажання щепитися, а також вакцинацію дітей та вагітних.
Читайте також: «Між життям та смертю» — новий документальний проєкт про медиків на Суспільному
У середу, 24 листопада, естафету перехопить Суспільне Херсон. На телеканалах UA: ХЕРСОН, «ЯТБ» та «Херсон Плюс» прямий ефір розпочнеться о 19:15.
«Ми об’єднали зусилля з місцевими телеканалами, аби якомога більшій аудиторії донести інформацію про лікування, профілактику та наслідки від захворювання COVID-19. Ведучі інформаційно-аналітичного напряму філії Марина Молода, Ольга Петренко та Оксана Страмнова майже тиждень провели на зйомках у ковідних лікарнях, пунктах щеплень, хоспісі, швидкій допомозі. Глядачі побачать історії людей, які мали тяжкий перебіг хвороби COVID-19, дізнаються історії відновлення після ковіду, а також офіційну інформацію про перебіг вакцинальної кампанії», — розповідає тимчасова виконувачка обов’язків продюсерки Херсонської філії Суспільного Еріка Авдєєва.
Спецпроєкт виходитиме зі студії Суспільного в Херсоні та складатиметься з 5 блоків: про загальну ситуацію в області та особливості цієї хвилі; яка ситуація в лікарнях Херсонщини, як працюють медики в «червоній» зоні та забезпечення лікарень; про вакцинацію, як отримати документи про вакцинацію, а також про наслідки та реабілітацію після перенесеного COVID-19.
25 листопада зі студії телеканалу UA: ЧЕРКАСИ вийде прямоефірний спецпроєкт «Червона зона. Черкащина». Це спільний ефір Суспільного Черкаси, телеканалу «ВІККА» та інтернет-видання «18000». Початок о 19:15. Спецпроєкт транслюватиметься одночасно на двох телеканалах Черкащини й на сайті та фейсбук-сторінці онлайн-видання. У студії говоритимемо про пандемію і вакцинацію, роботу лікарів та забезпечення медзакладів, заборони та обмеження у регіоні, правила безпеки та захисту від COVID-19.
«Ефір умовно складатиметься з чотирьох тематичних блоків, присвячених життю черкащан в умовах “червоної зони”; роботі медичних закладів і наданню допомоги хворим; темпів вакцинації в області. Також ми обговоримо питання захворювання на COVID-19 дітей. Ці теми так чи інакше нині постійно в полі зору ЗМІ. Ми вирішили провести своєрідний експеримент — об'єднати на одному знімальному майданчику ведучих трьох медіа. Кожен відповідатиме за розкриття певної тематики, запрошуватиме до спілкування спікерів, хоча в цілому сценарій готуватимемо разом. Із сюжетами нам допомагатимуть новинарі Суспільного Черкаси. Сподіваюсь, ефір буде насиченим і цікавим», — каже продюсерка Черкаської філії Суспільного Олена Баніна.
25 листопада о 19:20 прямий ефір готують спільно команди трьох миколаївських телеканалів — UA: МИКОЛАЇВ, «МАРТ» і «НіС-ТВ». Три місцевих телеканали об’єднали свої зусилля у спеціальному проєкті «Червона зона», щоб з’ясувати, як змінилося життя мешканців області за місяць суворих карантинних обмежень, проаналізувати ситуацію в регіоні та розвіяти міфи навколо вакцинації.
«Трьома командами спільно розробляємо сценарій, його структуру, прагнемо не обмежуватися тільки містом, а й показати реальну картину “в глибинці”, долучити до розмови представників громад Миколаївщини, розказати історії реальних людей. 100 хвилин у прямому ефірі ми поділили на три тематичних блоки, наповнюємо їх статистичними даними, сюжетами, інтерв’ю, плануємо і пряме включення з лікарні. До обговорення проблем запрошуємо компетентних спікерів: лікарів, підприємців, чиновників та інших, — розповідає тимчасова виконувачка обов’язків продюсерки Миколаївської філії Суспільного Галина Щерба. — Днями ми провели гарячу лінію на тему вакцинації, під час ефіру отримали від наших глядачів запитання, які свідчать про необхідність фахових роз’яснень на цю тему та брак об’єктивної інформації. Тож під час марафону надамо повну інформацію, без маніпуляцій і прикрас, щоб наші глядачі могли зробити усвідомлений вибір — вакцинуватися чи ні, — що базується не на чутках і міфах, а на знаннях та переконливих доказах».
Суспільне Волинь також готується до спільного спецефіру разом із телеканалом «12 канал», інтернет-виданням «Волинь POST» та телеканалом «Конкурент TV». Інформаційний марафон «Життя в червоній зоні» дивіться 25 листопада о 19:30.
Трансляцію спільного ефіру в режимі онлайн вестимуть зі студії Суспільного. Троє ведучих телеканалів почергово, у тематичних блоках, спілкуватимуться із запрошеними експертами. Це перша масштабна колаборація трьох телеканалів на Волині. Серед питань, що обговорять, — доступність вакцини, робота центрів і пунктів щеплень, темпи вакцинації в області, черги на щеплення та отримання COVID-документів, відсторонення від роботи невакцинованих працівників, обов’язковість щеплення та протипоказання, міфи про вакцинацію, досвід інших країн та міст щодо вакцинальної кампанії.
«Ситуація з пандемією в країні критична, висока кількість хворих на COVID, щодня чуємо невтішну статистику щодо померлих. А темпи вакцинації усе ще бажають кращого, люди часто легковажать і не дотримуються умов карантину. І за таких обставин суспільний мовник Волині вважає своїм завданням активізувати просвітницьку діяльність, більше інформувати про стан в регіоні, спонукати людей вакцинуватися і дбати про безпеку своїх родин. Ми запросили колег з інших ЗМІ об'єднати зусилля і таким чином охопити якнайширшу аудиторію глядачів. Це унікальний досвід спільного прямого ефіру. І ми маємо надію, що така співпраця буде ефективною», — розповів продюсер Суспільне Волинь Костянтин Лоцман.
Телеканали Суспільного з інших регіонів продовжуватимуть готувати схожі спецпроєкти, спільні з локальними медіа. Загалом, вперше схожий формат втілили на Суспільному Львів. 3 листопада UA: ЛЬВІВ підготував спільний ефір з телеканалами «НТА», «ПравдаТУТ.Львів» та «Першим Західним». 18 листопада на телеканалі UA: ВІННИЦЯ говорили про карантинну ситуацію у Вінницькій області. Прямий ефір «Червона зона. Головне» спільно готували команди Суспільного Вінниці та видання «I-VIN.INFO».
18 листопада о 19:15 суспільний телеканал UA: ЧЕРНІГІВ та телеканал «Новий Чернігів» провели спільний спецефір «Все про вакцинацію».
Місцеві суспільні телерадіокомпанії разом із загальнонаціональними телеканалами UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й каналами Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура) входять до мережі найбільшого незалежного медіа в Україні — Суспільне мовлення. Щомісяця Суспільне дивляться, слухають і читають понад 13 млн українців.