Серпень 28, 2021
Дарія Гірна, Христина Гаврилюк, Ана Море — лауреатки спецпроєкту «30 до 30. Хто творить майбутнє українських медіа»
У суботу, 28 серпня, телеведуча програм на UA: ПЕРШИЙ Дарія Гірна, редакторка новин у соцмережах Суспільного Христина Гаврилюк і авторка документальних радіофільмів на Радіо Культура Ана Море стали лауреатками спецпроєкту «30 до 30. Хто творить майбутнє українських медіа» від The Ukrainians та Премії імені Георгія Ґонґадзе.
«Ми обрали молодих українських медійників і медійниць, які, попри всі виклики інформаційної революції та суспільних змін, роблять у професії ціннісний вибір. Вони відважно беруться за складні теми, часто йдуть проти течії та подають свої історії з новітнім підходом — так, аби достукатись до читачів, глядачів, слухачів у час інформаційної какофонії та популізму», — зазначає Мирослава Ґонґадзе у передмові.
Читайте також: Фільми–розслідування Суспільного — фіналісти Національного конкурсу журналістських розслідувань
Дарія Гірна, працювала ведучою «Суспільної студії» та проєкту «Тема дня» на Суспільному, потрапила до переліку, бо «порушила тему дисидентів та історичної пам’яті».
«Моя професія є квитком у безліч досвідів і подій, можливістю прожити і приміряти на себе різні, не схожі одне на одне життя. І я розумію потужність журналістики як інструменту впливу на життя інших людей і суспільства», — коментує Дарія Гірна для спецпроєкту.
Христина Гаврилюк, нині головна редакторка новин у соцмережах на Суспільному, працювала шеф-редакторкою новин на UA: БУКОВИНА та «зробила новини буковинського Суспільного якісними і непровінційними».
«Від самого початку її цікавила робота в локальних медіа — прагнула розвінчати міф про другосортність регіональної журналістикиї», — пишуть про Христину Гаврилюк у спецпроєкті.
Ана Море, авторка документальних радіофільмів на Радіо Культура, яка потрапила до переліку, бо «філігранно удинозаврює сексизм», зазначає: «Журналістика створює для мене ілюзію немарності існування у соціумі, допомагає почуватися потрібною своїй спільноті. Кожна розказана історія додає віри, що світ може бути кращим і ми всі можемо до цього докластися».
Переглядайте повний список — за посиланням.
Нагадаємо, Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.
Фото — із сайту The Ukrainians